שתף קטע נבחר

מזוז: לא לחקור את פרשת העטים של אולמרט

היועץ המשפטי קבע - בעקבות היעדר ממצאים וראיות - כי אוסף עטי היוקרה של ראש הממשלה לא התקבל כשוחד: "לא כל מתנה מקימה את החשד לקבלת טובת הנאה בלתי כשרה"

תיק סגור. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, החליט שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט בפרשת עטי היוקרה, זאת לאחר שמהמשטרה נמסר לו כי אין די ראיות לכך.

 

בדיקת המשטרה החלה בהוראת היועץ המשפטי לאחר שנחשף החשד כי במהלך השנים קיבל אולמרט מאות עטי יוקרה מאנשים עימם בא במגע במסגרת תפקידיו השונים: שר האוצר, שר התמ"ת ויו"ר מועצת מינהל מקרקעי ישראל. בכל תפקידים אלו היה בידו של אולמרט לסייע לאותם אישים שהעניקו לכאורה לו כתשורה עטים יקרי ערך - לעתים בשווי אלפי שקלים  - הנחשבים כתחביב של ראש הממשלה במשך שנים.

 

במכתב שפרסם היום היועץ המשפטי ובו הוא מנמק את החלטתו לסגור את התיק, ציין כי בחלק מהמקרים אליהם התייחסה התלונה כלל לא ניתנו העטים לאולמרט ובמקרה אחד, ניתן לו עט על-ידי בעלי חברת העטים האיטלקית "אומס", כראש עיריית ירושלים.

 

במקרה אחר נטען כלפי אולמרט כי המיליונר אלכסנדר טסלר העניק לו מתנת יום-הולדת יקרת ערך - עט בשווי מאות דולרים - זאת לאחר שאולמרט פעל כביכול לקידום עסקיו בעסקי המלונאות באילת.

 

בהקשר זה, כתב היועץ המשפטי היום, כי גם איש ציבור רשאי לקבל מתנות מידידים "ולא כל מתנה מקימה את החשד לקבלת טובת הנאה בלתי כשרה, בוודאי כשהמדובר במתנה שניתנה לראש הממשלה לרגל יום הולדתו, עובדה אשר מהווה, כלשעצמה, אינדיקציה לכאורה, לכך שלא מדובר במתנה שניתנה לו באשר הוא עובד הציבור. בנוסף הובהר כי בסופו של דבר ידידו של אולמרט, אלכסנדר טסלר, לא זכה לטיפול מועדף במינהל, והפרוייקט שביקש לקדם לא אושר".

 

"הבדיקה המשטרתית", נקבע, "לא העלתה ממצאים המגבשים תשתית ראייתית לביצוע עבירה פלילית על-ידי ראש הממשלה, מר אהוד אולמרט, ויש לגנוז את תיק הבדיקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עט נובע. הכל בסדר
צילום: דודי ועקנין
אולמרט. מותר לקבל מתנות
צילום: דודי ועקנין
מומלצים