שתף קטע נבחר

סקר: כמה נשים בישראל נוטלות גלולות למניעת הריון?

סקר חדש שבדק את הרגלי השימוש בגלולות מניעה, מצא כי כשני שליש מהנשים השתמשו בגלולות במהלך חייהן, אך רק 23 אחוז משתמשות בהן באופן קבוע. תשעה אחוז מהנשים נוטלות גלולות להסדרת המחזור החודשי, ושישה אחוז נוטלות כטיפול בפצעי בגרות

כמה נשים בישראל משתמשות בגלולות? על השאלה הזו מנסה להשיב סקר חדש, שבוצע בקרב אלף נשים, בגילאי 18 עד 45. את הסקר שערכה חברת גיאוקרטוגרפיה, הזמינה חברת שרינג, יצרנית הגלולה יסמין.

 

מהסקר עולה כי הגיל הממוצע בו נערה מתחילה ליטול גלולות הוא 21. במהלך חייה, מחליפה האישה בממוצע שני סוגי גלולות. משך הזמן הממוצע לנטילת גלולות עומד על שש שנים. בסך הכל משתמשות בגלולות 23 אחוז מהנשים.

 

כ-67 אחוז מהנשים נטלו גלולות במהלך חייהן. השימוש הנרחב ביותר בגלולות הוא בין הגילאים 25 עד 34, כש-31 אחוז מהנשים בגיל זה נוטלות גלולות.

 

אולם לא כל הנשים נוטלות את הגלולות כדי למנוע הריון: 9 אחוז נוטלות גלולות להסדרת המחזור החודשי, ו-6 אחוז נוטלות גלולות כטיפול בפצעי בגרות (אקנה). כ-84 אחוז נוטלות גלולות כדי למנוע הריון.

 

61 אחוז מהנשים דיווחו כי הן מתייעצות רק עם הגינקולוג שלהן, לקראת תחילת הגלולות, 18 אחוז מתייעצות עם גינקולוג נוסף. רוב הנשים שמחליטות להפסיק להשתמש בגלולות עושות זאת עקב הרצון להרות או בשל סיום מערכות יחסים עם בן הזוג.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלולות. 67% מהנשים ניסו
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים