שתף קטע נבחר

בורובסקי שוקל תביעת דיבה נגד הנגבי

השר לשעבר צחי הנגבי, ששמו נקשר במינויו של יורם לוי למפקד ימ"ר דרום במשטרה, יוצא נגד עוזרו של מבקר המדינה: "הוא מפיץ עלילת שווא, מעולם לא ידעתי על קיומה של משפחת פריניאן". בורובסקי שוקל בתגובה להגיש תביעת דיבה נגד הנגבי

"בורובסקי הוא שקרן ומושחת", כך הטיח הערב (יום ב') ח"כ צחי הנגבי (קדימה), בניצב בדימוס יעקב בורובסקי, המכהן כיום כיועצו של מבקר המדינה בנושא המאבק בשחיתות הציבורית. בראיון לערוץ 2 יצא הנגבי נגד דבריו של בורובסקי, כפי שנחשפו אתמול בעדותו של מפכ"ל המשטרה רב ניצב משה קראדי בפני ועדת זיילר. בורובסקי בתגובה שוקל להגיש קובלנה פלילית או תביעת דיבה.

 

המפכ"ל הסביר שבורובסקי, שהפסיד לו במירוץ לתפקיד המפכ"ל, מפיץ עליו "רכילות מרושעת, שהיא שקר גס". "כל ההחלטות בעניין מינויו של יורם לוי לימ"ר דרום נבעו משיקולים עניינים בלבד", המשיך המפכ"ל, שהתייחס לטיעונים לפיהם מינויו של לוי לתפקידו נעשה בלחץ חבר הכנסת לשעבר עמרי שרון, והשר לשעבר צחי הנגבי.

 

הנגבי טען כי בורובסקי "מושחת כיוון שהוא מפיץ עלילת כזב שאין לה שמץ של בסיס. מעולם לא ידעתי על קיומה של משפחת פריניאן, מעולם לא ידעתי על תהליכים במשטרה למינויו של יורם לוי, מעולם לא דיברו איתי על מינויו, מעולם לא על קשר כלשהו על קבלנות קולות".


בורובסקי, רונן, קראדי והנגבי (צילום: חגי אהרון)

 

הנגבי אף תבע ממנו "להכחיש או להפריך את הדברים, או להתייצב בפני ועדת זיילר או בפני התקשורת והציבור, ולהסביר על סמך מה הוא מבסס אותם". עוד אמר הנגבי: "אני תובע ממבקר המדינה לגרש את בורובסקי, שהוא יועץ למלחמה בשחיתות, אבל עושה את הדבר המושחת ביותר שיכול אדם לעשות, להעליל עלילת שווא". יצוין כי ח"כ הנגבי עצמו נאשם בפרשת המינויים הפוליטיים שביצע כשר לאיכות הסביבה מטעם הליכוד. כתב האישום כולל עבירות מירמה והפרת אמונים, שוחד בחירות, מסירת עדות שקר ושבועת שקר.

 

בורובסקי בתגובה: שוקל הגשת תביעה 

עורכת דינו של יעקב בורובסקי, שולי אשבול, הגיבה לדברים: "יושרו של בורובסקי לא עומד מול יושרו של מר הנגבי. לגופו של עניין, מה שבורובסקי אמר זה שנפל פגם חמור בכך שלא כל המידע שנוגע לניצב יורם לוי טרם המינוי שלו עמד בפני סגל הפיקוד הכללי. הוא אמר יותר מזה - שהוא חושב שהפגמים במינוי היו מכוונים, אך הוא לא אמר שום דבר לגבי קשרים של הנגבי ושל עמרי שרון עם פריניאן או על עניין קבלני הקולות".

 

עוד מוסיפה אשבול כי "הוא נשאל על נושא הנגבי, שרון ופריניאן ואמר שהיו שמועות, אך בורובסקי מדבר על עובדות ולא מתייחס לשמועות. הוא מתייחס לפגמים בהליך המינוי. בורובסקי אומר שלא העלו את כל המידע לגבי יורם לוי והוא חושב שזה היה מכוון, כי אם היה כל המידע, אז הייתה מתקבלת החלטה אחרת".

 

עורכת דינו של ניצב בדימוס יעקוב בורובסקי מסכמת: "הנגבי התייחס לשמועה שהגיעה אליו ומפיץ אותה ותוקף על בסיס השמועה הזו. לבורובסקי לא היה העונג לשמוע את הדברים בשידורים חיים. אני מחכה לתמליל ונחליט באיזו דרך לנקוט. קובלנה פלילית או תביעת דיבה".


פורסם לראשונה 18/09/2006 18:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הנגבי. שיכחיש או יפריך
צילום: גיל יוחנן
צילום: עמית שאבי
בורובסקי. עלילת כזב
צילום: עמית שאבי
מומלצים