שתף קטע נבחר

ישראל מאשרת: יש מכתב מגלעד

מכתב מהחייל החטוף הגיע לידי ישראל במסגרת המשא ומתן לחילופי שבויים המתנהל מול הפלסטינים. הלילה אישרה ישראל לראשונה את דבר קיום המכתב, שכבר פורסם בימים האחרונים מפי מקורות ערבים

ישראל מאשרת הלילה (יום ד') לראשונה כי אכן קיים מכתב מגלעד שליט. ערוץ 2 דיווח כי המכתב שדווח אודותיו בכלי התקשורת הערבים אכן קיים - והתקבל בישראל.

 

שר החוץ המצרי אחמד אבו אל-רייט הביע שלשום אופטימיות לגבי הסיכויים שהחייל גלעד שליט ישוחרר. בפגישה עם שרת החוץ, ציפי לבני, במטה האו"ם בניו-יורק, אמר כי הוא אופטימי מאוד שזה יקרה בתוך כמה ימים. "אנחנו נביא אותו", הוסיף.

 

נשיא מצרים, חוסני מובארק, התייחס גם הוא לעסקה הנרקמת: "ישראל תשחרר יותר אסירים פלסטינים ממה שהיה צפוי בתחילה, במסגרת עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט. קווי המסגרת של העסקה, שעדיין לא סוכמה באופן סופי, קובעים כי שחרורו של החייל הישראלי ייעשה בתמורה לשחרורם של עוד אסירים פלסטינים, נשים ונערים, ולאחר מכן שחרור האסירים עליהם דובר תחילה, בשלושה שלבים". מובארק לא נקב במניין האסירים.

 

ביום שישי האחרון דיווח העיתון הפלסטיני "אל-איאם" כי על פי מקורותיו קיבלה ממשלת ישראל באמצעות בכירים מצריים מכתב שכתב רב"ט גלעד שליט אל אביו נועם, המדגיש כי הוא בין החיים. בעיתון מדגישים כי מדובר באות חיים ראשון שמקבלת ישראל מהחייל שנחטף ב-25 ביוני בדרום רצועת עזה.

 

על פי העיתון "מדובר בהתפתחות חשובה שאמורה לסלול באופן רציני את הדרך בפני עסקת חילופין בין האסירים הפלסטינים בישראל לבין גלעד שליט". לפי אותם מקורות, משלחת מטעם תנועת חמאס ובראשה חבר הלשכה המדינית של התנועה, עימאד אל-עלמי, מסרה את המכתב לידי המצרים שלשום ואלו העבירו אותו עוד באותו היום לידי הבכירים הישראלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם רותם
יש אות חיים. גלעד
צילום: נועם רותם
צילום: דני דגן
אלבום התמונות. שליט
צילום: דני דגן
מומלצים