שתף קטע נבחר

נסראללה להמון: יש לנו יותר מ-20 אלף טילים

לראשונה מאז סוף המלחמה הופיע מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, בפומבי בעצרת "הניצחון האלוהי": "איך מוח אנושי יכול לתאר שכמה אלפים מבניכם הלוחמים עמדו 32 יום מול חיל האוויר החזק ביותר במזרח התיכון?", שאל והסביר: "רק בזכות האל". נסראללה הוסיף שהעמים הערבים "יכולים להחזיר את פלסטין מהנהר ועד הים בהחלטה פשוטה"

נסראללה יצא מהבונקר ונשא נאום ניצחון פומבי ראשון: מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, הופיע אתמול (יום ו') אחר הצהריים לראשונה מאז המלחמה בעצרת "הניצחון האלוהי" בדחייה של ביירות ונשא נאום חוצב להבות בפני מאות אלפים, ובו לגלג על צה"ל, על אולמרט, על לבני ועל פרץ. "בנאום בבינת ג'ביל אמרתי שיש לנו 12 אלף טילים - ועכשיו אני אומר לכם: יש לנו היום - תמתחו שני קווים מתחת - יותר מ-20 אלף טילים". הוא סיפר כיצד כמה אלפי לוחמים "הפכו את 4 החטיבות המפוארות ביותר לעכברים נמלטים ומפוחדים" וגם ציטט את סקר "ידיעות אחרונות" על התמיכה הצונחת באולמרט.

 

נסראללה הגדיר את תוצאות המלחמה "ניצחון אסטרטגי והיסטורי" וזכה לתשואות סוערות כשהבטיח שלא יפרק את ארגונו מנשקו: "נשקם את הכוח והמתקנים בתוך זמן קצר. בתוך ימים ספורים, הצלחנו לשקם את היכולת הצבאית שלנו. ההתנגדות היום חזקה מאשר ב-12 ביולי. מי שרוצה להחליש אותנו - טועה בחישוביו. אנחנו היום חזקים יותר מכל זמן בעבר. שנית - האסירים. האסירים שלכם, כולם יחזרו - אינשאללה. הבטחתי לכם ב-12 ביולי שגם אם כל העולם כולו יבוא, הוא לא יצליח להחזיר את שני החיילים, אלא באמצעות מו"מ עקיף. כל העולם בא אבל אתם עמדתם איתן והשניים נשארו כאן".

 

מזכ"ל חיזבאללה הבהיר ש"לא נוותר על חוות שבעא וגבעות כפר שובא. איש לא יוותר על כך לעולם". ומה הוא אומר על הכוח הרב-לאומי? "בכל הקשור לנשק של ההתנגדות. הקנצלרית הגרמנית אמרה שהכוחות הימיים הגרמניים באו להגן על קיומה של ישראל. אתם יכולים לסגור את המים והאוויר, זה לא יחליש את רצוננו ואת הנשק שלנו. נלחמנו 33 יום והיינו מוכנים למלחמה ארוכה. מה שהקרבנו במלחמה היה חלק קטן מהיכולת שלנו".

  

 

עוד אמר בנוגע לכוח הרב-לאומי, "בירכנו אתכם ואני שב ואומר זאת שוב. משימתכם היא לסייע לצבא לבנון ולא לרגל אחרי חיזבאללה או לקחת את נשקו. זה מה שאמר קופי אנאן בעצמו. עד כה לא שמעתי משום מדינה שמשתתפת בכך שהיא באה להגן על לבנון. הם מתביישים בנו ואומרים שהם באו להגן על ישראל".

 

מלגלג על צה"ל: חיילים הפכו לעכברים נמלטים 

בתחילת נאומו, לגלג נסראללה על צה"ל: "איך מוח אנושי יכול לתאר שכמה אלפים מבניכם הלוחמים עמדו 32 יום מול חיל האוויר החזק ביותר במזרח התיכון ומול 40 אלף קצינים וחיילים, ארבע חטיבות חי"ר, שלוש אוגדות, הטנק החזק בעולם והצבא החזק באזור? הם הפכו את ארבע החטיבות המפוארות ביותר לעכברים נמלטים ומפוחדים".

 

לדברי נסראללה, "הצבאות הערבים והעמים הערבים לא יכולים רק לשחרר את עזה והגדה אלא בפשטות, בהחלטה פשוטה - הם יכולים להחזיר את פלסטין מהנהר ועד הים. ההתנגדות שלכם זעזעה את דמותה של ישראל. די לקרוא את מה שקורה בפלסטין הכבושה. את מלחמות הגנרלים. 'ידיעות אחרונות' פרסם סקר שבו אולמרט קיבל 7% תמיכה, שר הביטחון קיבל 1%. זו ישראל שהובסה בצבאה ובמודיעין שלה".

 

נסראללה הסביר את הניצחון, לדידו, בכוח אלוהי: "איך ייתכן שהם הצליחו לנצח את הצבא הזה? רק בזכות האל. זה היה הניסיון של ההתנגדות שהתבססה על אמונה ונכונות להקריב. אולם הסתמכה גם על שכל, ארגון, תכנון וחימוש. איננו התנגדות עיוורת וכאותית אלא התנגדות חכמה ומתוכננת, מאומנת ומאורגנת. זה מה שיצר את הניצחון שאנו גאים בו היום. השבח לאללה שנתן לנו וללבנון ניצחון". 


מנופף להמון ולצדו מאבטחיו (צילום: איי.פי)

 

בימים האחרונים פיזר הארגון ערפל לגבי אחת השאלות המסקרנות ביותר בנוגע לאירוע - האם יופיע בו חסן נסראללה המסתתר מאז תחילת המלחמה מול ישראל. רשת הטלוויזיה של הארגון, "אל-מנאר" דיווחה שבין הבאים גם כ-5,000 אישים פוליטיים מלבנון ומהעולם הערבי ובהם בני בריתה של חיזבאללה, שרים לשעבר, חברי פרלמנט ואף נציגים מצבא לבנון. 

 

מבהיר שהנשק יישאר בידי חיזבאללה

לא פחות מאשר הצהרת ניצחון כלפי ישראל, רואים בחיזבאללה ובלבנון את האירוע כהפגנת כוח מאסיבית ביותר אל מול מתנגדי הארגון ואלו המבקשים להתארגן ולהתאחד נגדו בדרישה לפרקו מנשקו. אבל נסראללה הבהיר חד-משמעית שארגונו לא יתפרק מנשקו: "אני אומר לאותם האנשים שרוצים לעסוק בכך - אל תדברו על התוצאות, בואו ונדבר על הסיבות לכך. ההתנגדות היא תוצאה לכיבוש, אסירים, גזילת מים, פגיעה בריבונות לבנון. טפלו בסיבות קודם. אנחנו לא אומרים שהנשק הזה יישאר לצמיתות וזה גם לא הגיוני".

 

"לא נלחמנו 25 שנה כדי שישראל תמשיך לגזול את אדמתנו ולפגוע בנו. לעולם לא". הוא דיבר על "זרמים" שונים בלבנון, רמז למחנה האנטי-סורי, והזהירם כי "מי שמהמר על האחרים מהמר הימור כושל. מי שמסתמך על הפקעת הנשק של חיזבאללה באמצעות לבני ופרץ וארנס - אתם מכירים אותם, לא? - הם אומרים ששום צבא בעולם לא יוכל לפרק אותנו מנשקנו".  

 

"היו כאלה שאמרו 'אם מר נסראללה ימסור את הנשק - הוא בוגד'. אני מבטיח לכם. לא אסיים את חיי בבגידה אלא ב"שהאדה" (נפילה לשם שמיים). איננו רוצים להחזיק בנשק לעולם ועד, אך כמו שבמשך 25 שנה הנשק הזה לא הופנה כלפי פנים, הוא לא נשק שיעי אלא נשק של כל הלבנונים, הוא יוקדש להגנה על לבנון ועצמאותה".  

 

לנוכח מה שקרה, אמר נסראללה: "אנו נכנסים לעידן חדש - עשור חדש בו נכפה את תכתיבינו על האויב. עד מתי תמשיכו לשתוק על מה שקורה בפלסטין? מתי תשלחו את צבאותיכם? בפלסטין ישנם ארגונים שיוכלו להגן על הרצון והנס האלוהי בפלסטין".

 

"אני עומד מולכם כשסכנה מרחפת מעל ראשי" 

מיום חמישי הגיעו לאזור אנשים מכל רחבי העיר ומכפרים בדרום לבנון, על מנת לתפוס מקום במתחם שהוכשר במיוחד לצורך כך ומשתרע על שטח של כ-150 אלף מ"ר. האלפים נשאו דגלי חיזבאללה, תמונות של נסראללה וכרזות שעליהן נכתב בין היתר "לפקודתך נסראללה". פקקי ענק השתרכו בדרך לשם. "אחי ואחיותי, אנחנו חוגגים את הניצחון האלוהי ההיסטורי והאסטרטגי הגדול", אמר להם נסראללה. 

 

הוא התייחס לסכנה שישראל תתנקש בחייו בשעת העצרת: "אתם מדהימים שוב את העולם - אתם עם עצום ואמיץ. מזה כמה ימים יש כאלה שפותחים במלחמה פסיכולוגית נגד העצרת וטוענים שהיא תופצץ. אתם היום מוכיחים שאתם חזקים יותר מכל דבר אחר. אני עומד מולכם ולידכם כשיש סכנה שמרחפת מעליכם ומעליי".

 

"האם מה שקרה בלבנון היה ניצחון או הפסד?", שאל וגם ענה, "אנחנו, פלסטין, כל האומה הערבית וכל החלשים ניצחו. הניצחון שלנו הוא לא רק ניצחון של המפלגה, לא של עדה ולא של פלג אלא של לבנון האמיתית ושל העם הלבנוני האמיתי. לא תמצאו בכל העולם מפלגה שניצחה כך. זה נצחון בלתי נתפס. השבועות הקרובים ידגישו זאת. עמידתכם האיתנה החלישה את כל שאיפות התוקפנות והסבה מכה קשה לתוכנית 'המזה"ת הגדול' של קונדוליזה רייס. העמידה שלכם הביכה את המדיניות האמריקנית שדיברה על זכויות האדם".  


תומכי חיזבאללה בדרך לעצרת (צילום: איי.אף.פי) 

  

הוא שב ועקץ את שליטי ערב, כפי שעשה בעבר: "שרי החוץ הערביים יצאו להציג יוזמת שלום באו"ם. כיצד אתם מחפשים הסדר כשאתם מודיעים שלא תילחמו לא על לבנון, לא למען עזה, הגדה או אפילו ירושלים. איך תמצאו הסדר הגיוני כשאתם מודיעים בכל יום שלא תשתמשו בנשק הנפט?"  

 

נסראללה הציב סוג של אולטימטום בפני ממשלת לבנון לפעול נגד הפרות ישראליות של הבנות הפסקת האש: "הצבא שלנו הלך לדרום בהחלטת ממשלה להגן על המולדת. עתה, הריבונות של המולדת מופרת, אזרחים נחטפים מדי פעם ואין תגובה. עד כה שתקנו כי ידענו שכל הפרה קטנה מצידנו - כל העולם יעמוד על רגליו. אולם לא נשתוק לאורך זמן. אם המדינה לא תעמוד באחריותה להגן על המולדת - העם הלבנוני יעשה זאת".

 

חלק מדבריו כוונו לוויכוח הפוליטי בלבנון, ובו תקף את המחנה האנטי-סורי, "בהצהרות האחרונות הדברים שברו שיאים חדשים. לא נשתוק על כך שכוחות פוליטיים ייפגשו בבריסטול (המחנה האנטי-סורי -ר.נ) ואחר כך יוציאו הודעה ללבנונים שהמלחמה שפרצה היא מלחמה איראנית לטובת הגרעין האיראני או מלחמה סורית כדי להימנע מהקמת בית דין בינלאומי - זה דבר בלתי נסבל. אנו גאים בקשרים שלנו עם איראן וסוריה, אך אנו עצמאים. אני קורא להפסיק את הוויכוחים ולהישאר במסלול הגיוני כי הדרך שלנו היא אחת - לבנות את לבנון יחד, אך אני, חסן נסראללה, לא אשקוט מול השפלת עם ההתנגדות".  

 

משלחות שונות הגיעו לעצרת הזו מרחבי העולם הערבי וכן מהתנועות הפוליטיות בלבנון. חיזבאללה שלח הזמנת לשרים בממשלת לבנון, אולם במקביל נמנע מלשלוח הזמנה דומה לראש הממשלה ויריבם הפוליטי, פואד סניורה.

 

כרזת ענק שנתלתה באחת מפינות המתחם, הציגה תמונה של סטי"ל צה"ל שנפגע מטיל חיזבאללה במהלך הלחימה ועליו הכתובת "המים-מימינו". ברוח דומה הייתה כרזה ועליה מסוק המדמה את מסוק צה"ל שנפגע במהלך הלחימה ועליו הכתובת "השמים - שמינו". בנוסף נתלתה באזור המתחם גם תמונה של כוכב חדש באזור - נשיא ונצואלה, הוגו צ'אבז, שמקפיד לאחרונה להביע את תמיכתו פעם אחר פעם באיראן ובנות בריתה. 


פורסם לראשונה 22/09/2006 13:44

 

השתתף בהכנת הידיעה: עלי ואקד
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מופיע בפני ההמון. נסראללה
צילום: איי פי
חוגגים על כל עמוד. לבנון היום
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
בדרך לעצרת הניצחון
צילום: איי אף פי
מומלצים