שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כן להגבלת זמן השימוש של ילדים במחשב ובטלוויזיה
  אני רוצה להמליץ על מספר פתרונות שנוקטים בגישה של הגבלת זמן שימוש בכל אחד מהמכשירים האלה וגם חלוקה של המשאבים בין מספר ילדים בבית

  בכל בית בו יש ילדים מתנהל דיון בנושא כמה זמן נכון ומותר לעשות שימוש במחשב ובטלוויזיה. ישנם מחקרים שמצביעים על השפעות שונות לשימוש מופרז במדיות האלו על התפתחותם של ילדים.

   

  קיימות גישות שונות לפתרון, אצלנו בבית, למשל, אין כבלים והשימוש במחשב מוגבל בזמן. השימוש במדיה הטלוויזיונית מתבצע רק על ידי השכרה או רכישה של סרטים וצפייה מבוקרת בהם.

   

  אני רוצה להמליץ על מספר פתרונות שנוקטים בגישה של הגבלת זמן שימוש בכל אחד מהמכשירים האלה וגם חלוקה של המשאבים בין מספר ילדים בבית.

   

  ראשית למחשב, מעבר לרצון להגביל את זמן השימוש היומי/שבועי קיימת גם בעיה של חלוקת המשאבים בין מספר ילדים בבית ורצון למנוע ריבים מיותרים קיימות מספר תוכנות שעונות על הבעיה ואחת שאנחנו התקנו ופועלת בהצלחה נקראת ENUFF).

    

  התוכנה מאפשרת להגדיר מספר משתמשים למחשב ולהגביל לכל אחד מהם את זמן השימוש היומי/שבועי במחשב. ניתן גם להגביל באמצעותה גישה לשירותים ואו תוכנות/משחקים שונים במחשב לכל משתמש בנפרד ועל ידי כך להגביל ולבקר את זמן ואופן השימוש במחשב.

   

  לאחר שנה שלמה שהתוכנה מותקנת ועובדת על המחשב אצלנו בבית היא ללא ספק עשתה סדר, אין יותר ריבים על מי משחק במחשב וגם אין צורך לבקש להפסיק את השימוש במחשב. הילדים התרגלו לכך שהשימוש במחשב מוגבל לשעות מסוימות ביום וגם לכמות זמן מוגבלת.

   

  מה בעתיד

  הציווי להפסיק לעבוד מהמחשב הפך להיות מציווי אנושי לציווי של מכונה שלא ניתן להתווכח עמה וגם לא לשמור לה טינה. גם תופעות של אלימות שהתגלו אצל אחד הילדים כתוצאה משימוש מופרז במשחקי מחשב דעכו לאיטם ואנחנו מיהרנו בצדק או שלא לשייך את זה לצלחתנו בהגבלת זמן השימוש במחשב. 

   

  במכשירי טלוויזיה ובמשחקי טלוויזיה קיים רעיון דומה בדוגמת מכשיר ששולט על זמן השימוש במכשירי חשמל על ידי נעילת פלג החשמל של המכשיר וחיבורו לטיימר חכם שניתן לתכנות ומאפשר חלוקת זמן שבועית וכן מתן קוד לכל ילד/משתמש במכשיר. ראה כאן.  

   

  ומה צופה לנו העתיד – ככל שהמחקר על נזקי השימוש במחשב ובמשחקי מחשב יהיה מבוסס כך תגדל המודעות להגבלת זמן השימוש. מכשירים ופתרונות שונים יאפשרו לנו לנהל ולבקר את אופי השימוש במכשירים האלו וגם לבחור מבין פרופילים שונים עבור הילדים שלנו. 


  פורסם לראשונה 27/09/2006 13:13

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים