שתף קטע נבחר

ארה"ב: הוכרה תביעה ייצוגית נגד יצרני סיגריות "לייט"

מכה קשה ליצרני הסיגריות - שופט פדרלי בניו יורק הכיר בתביעה נגד יצרני סיגריות "לייט" כתביעה ייצוגית שתקיף למעשה עשרות מיליוני מעשנים ואשר היקפה מוערך ב-200 מיליארד דולר. התביעה טוענת כי יצרני הסיגריות הונו את המעשנים כאשר נתנו להם להבין כי סיגריות "לייט" מסוכנות פחות מסיגריות רגילות

שופט בית המשפט הפדרלי בניו יורק, ג'ק ויינשטיין, הכיר בתביעה נגד יצרני סיגריות "לייט", כתביעה ייצוגית, שתייצג עשרות מיליוני מעשנים, ואשר היקפה מוערך ב-200 מיליארד דולר. 

 

התביעה שהוכרה כתביעה ייצוגית הוגשה על ידי ארגוני צרכנים אמריקנים בשנת 2004 נגד חברות הסיגריות הגדולות, פיליפ מוריס, אר.ג'יי. ריינולדס ולורילארד, בטענה שהיטעו את הצרכנים וגרמו להם לחשוב שסיגריות "לייט" מסוכנות לבריאות פחות מסיגריות רגילות. טענתם קיבלה, לכאורה, חיזוק לאחרונה כשבית משפט בארה"ב אסר על יצרני הסיגריות לרשום את המילה "לייט" על סיגריות ואף הרשיע את היצרנים בהטעיית הציבור. 

 

התביעה תייצג את כל הצרכנים שעישנו אי פעם סיגריות לייט, מאז שאלה יצאו לשוק בשנות ה-70 המוקדמות. התביעה מעוררת עניין רב הן בקרב המשקיעים בענף הטבק בשוקי ההון, והן אצל ארגוני הצרכנים בעולם כולו: שני הצדדים רואים בתביעה מבחן כוח שיכריע את עתיד תעשיית הסיגריות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
סיגריות לייט: המעשנים יקבלו פיצויים?
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים