שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מהפכת אוקטובר בתמונע חוזרת

  תיאטרון תמונע יקדיש גם השנה את חודש אוקטובר לסדרה של מופעי תיאטרון ומחול במחירים מצחיקים

  בעקבות ההצלחה של אירועי "מהפכת אוקטובר" בשנתיים האחרונות יקדיש גם השנה תיאטרון תמונע את חודש אוקטובר להצגת רפרטואר העונה הקרובה בתיאטרון ובמחול במחירים ידידותיים של 25 שקלים לכרטיס.

   

  אירועי המהפכה נולדו מתוך רצון לקרב קהלים ולאפשר באופן שווה לכל נפש חוויה תרבותית אחרת. באירועי המהפכה יכללו לצד כל ההצגות המועלות בתיאטרון ("רעב", "רביזור", "ותו לא", "המשרתות", "ציד עכברושים", "השיטה", "שיחות לילה", "מי הזיז את השרפרף שלי", "התיבה", "למה לא באת לפני המלחמה", "שעונים", "יונה וולך - המופע", "החתונות של אמא", "דג בבטן") גם מופעי אינטימדאנס שעסקו השנה במקורות השראה. במסגרת זו יציגו מעבודותיהם הכוריאוגרפים רייצ'ל ארדוס, ענת כץ, נדר רוסנו, נועה רוזנטל וענבל זקן והאמנית האורחת מיכל הרמן.

   

  עוד בתחום המחול תתארח להקת המחול של הכוריאוגרף האוסטרי ווילי דורנר שיציג בבכורה את העבודות No credit ו-Threeseconds כמו גם את עבודות הוידאודאנס Mazy. יצירותיו של דורנר חוקרות את גבולות הגוף תוך חיפוש שורשי שפת הריקוד ומשתמשות בטכניקות של מחשב, וידאו וקולנוע.

   

  כמדי שנה יוצגו בתיאטרון תמונע הצגות נבחרות מתוך ההפקות הממשתתפות בתחרות של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר. השנה, בניגוד לשנים עברו, נבחרו ההפקות עוד לפני פתיחת שערי הפסטיבל בעכו. "החלטנו להקדים ולבחור את ההפקות המשתתפות בשלב מוקדם מתוך רצון לפתור מראש מורכבויות הפקתיות ובעיות טכניות שעמדו בדרך בעבר", אומרת כרמית יעקובסון, מנהלת אמנותית שותפה בתיאטרון "תמונע". "למדנו מהניסיון שככל שהדברים נסגרים מאוחר יותר כך לא מעט הפקות, בעיקר כאלה שאינן קונבנציונליות, נופלות מסיבות ארגוניות כמו שחקנים שאינם פנויים או תפאורה שקשה להתאים לחלל של תמונע. מכיוון שהשנה יש הרבה מאוד הפקות לא קונבנציונליות בפסטיבל החלטנו על התארגנות מוקדמת. המחיר היה בבחירת הפקות על פי רעיון על הנייר ולא על פי מוצלחות הפקה".

   

  אירועי "תמונעכו" ייפתחו ביום חמישי, 26 באוקטובר ויימשכו שלושה ימים. ההצגות שנבחרו להשתתף במסגרת זו הן "ג'בליה" מאת אלדר גלאור בבימויו של שלומי ליברמן; "דודה פרידה" מאת נעמי יואלי בשיתוף עם הדס קלדרון, דפנה אריאל וגליה יואלי; "ארזת לבד" מאת יאיר ורדי בשיתוף עם אורית גידלי והילה ורדי; "מלתעות", ערב בשתי מערכות מאת אריאל אפרים אשבל; "ראבאק!" מאת יעל ביאגון-ציטרון ובבימויה; "בארץ זבת חלב וגם דבש" בהפקת תיאטרון הגוף.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גדי דגון
  מתוך אינטימדאנס. תרבות שווה לכל נפש
  צילום: גדי דגון
  לאתר ההטבות
  מומלצים