שתף קטע נבחר

מיקרוסופט רוכשת את ג'יטקו מרעננה ב-110 מיליון ד'

חברת התוכנה הגדולה בעולם רוכשת את חברת הסטארט-אפ הישראלי ג'יטקו (Gteko) מרעננה, המפתחת פתרונות לתמיכה ורישות קלים להפעלה במגזר הבית הדיגטלי. הרכישה משתלבת בהחלטה האסטרטגית של מיקרוסופט להפוך את מיקרוסופט ישראל למרכז פיתוח של התאגיד העולמי

מיקרוסופט, חברת התוכנה הגדולה בעולם, רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי ג'יטקו (Gteko) מרעננה. ל-ynet נודע כי ענקית התוכנה תשלם סכום של כ-110 מיליון דולר בתמורה לבעלות על הסטארט-אפ מרעננה.

 

ג'יטקו היא יצרנית של פתרונות לתמיכה ורישות קלים להפעלה במגזר הבית הדיגטלי, החברה פיתחה תוכנות אשר מסייעות להתקין התקנים נלווים. בין לקוחותיה נמנות חברות גדולות כמו סיסקו-לינקסיס, HP וקאנון, שבאמצעותן מותקנת תוכנת התמיכה של ג'יטקו בעשרות מיליוני מחשבים בעולם.

 

החברה השלימה בסוף 2004 גיוס הון בהיקף של 12 מיליון דולר מקרנות ההון סיכון פיטנגו, שבראשות חמי פרס; ו-Intel Digital Home של אינטל. בין המשקיעים בחברה 'גורו האינטרנט' - יוסי ורדי. ג'יטקו הוקמה ב-1992 בישראל, ולה סניפים בני-יורק וטוקיו. בנוסף לחברה אחזקות בחברת סטארט-אפ קודפידנס מנתניה המפתחת טכנולוגיות קוד פתוח לחברות וארגונים.

 

ישראל - מרכז הפיתוח של הענקית הבינלאומית

רכישת ג'יטקו משתלבת בהחלטה האסטרטגית של מיקרוסופט להפוך את מיקרוסופט ישראל למרכז פיתוח, לצורך כך חזר לארץ משה ליכטמן, שהיה אחד מבכירי מיקרוסופט העולמית, והוא ירכז בארץ את פעילות המו"פ.

 

בסוף אפריל הודיעה ענקית התוכנה על הקמת מרכז מחקר ופיתוח שני בישראל ועל מינוי משה ליכטמן, סגן נשיא במטה החברה, לנשיא המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בישראל, שיוביל את הפעילויות הטכנולוגיות של מיקרוסופט. ליכטמן פועל להרחבה משמעותית של השקעות מיקרוסופט במו"פ בישראל.

 

לפני 4 חודשים, במאי 2006, רכשה מיקרוסופט הבינלאומית את חברת ווייל קומוניקיישן (Whale Communications ) מראש העין בתמורה ל-70 מיליון דולר. מיקרוסופט רכשה עד כה 6 חברות ישראליות (כולל ג'יטקו), בעבר רכשה מיקרוסופט 5 חברות ישראליות: וויל קומיוניקיישנס, פנורמה (מיקרוסופט רכשה טכנולוגיה של פנורמה בתחום ה-BI ולא את החברה), מקסימל, פיץ' ופליקאן.

 

ליכטמן אמר היום: "עד סוף העשור תרחיב מיקרוסופט באופן משמעותי את פעילותה במגזר הצרכני, שבו נחוצים פתרונות תמיכה מתקדמים. מעמדה המוביל של ג'יטקו באספקת פתרונות ידידותיים למגוון רחב של בעיות בסביבת ה-PC הפכה אותה להזדמנות רכישה אטרקטיבית במיוחד. שילוב הכוחות עם ג'יטקו הוא נדבך נוסף בהרחבת פעילותנו הטכנולוגית בישראל. בנוסף, הוא יסייע להרחיב את שיתופי הפעולה עם גורמים נוספים שיספקו יחד אתנו חוויית PC איכותית יותר ללקוחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל
משה ליכטמן. נשיא המו"פ בישראל
מומלצים