שתף קטע נבחר

קצב הגיע לטקס האזכרה, עו"ד בראשי עזבה

נשיא המדינה, משה קצב, הגיע לטקס האזכרה לחללי מלחמת יום הכיפורים, אבל לא לקח בחשבון כנראה שאביה של עו"ד כנרת בראשי המייצגת את המתלוננת א' הוא אחד החללים. בראשי עזבה את המקום בזעם: "לאחר 32 שנה שאני מגיעה למקום הקדוש ביותר עבורי, אני צריכה לראות כאן אדם שעומד בראש המדינה ומיוחסות לו עבירות מין כה חמורות"

דרמה סביב הנשיא קצב בטקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת יום כיפור: עורכת הדין כנרת בראשי, המייצגת את א' בפרשת הנשיא משה קצב עזבה בצהריים (יום ג') בזעם את טקס האזכרה לחללי יום הכיפורים שאליו הגיעה לציון זכרו של אביה שנפל במלחמה, בשל נוכחותו של הנשיא במקום.

  

בראשי אמרה שחשה "פגיעה עמוקה עקב נוכחותו של משה קצב בטקס. אני לא צריכה לכבד נשיא שחשוד בעבירות חמורות כל כך בטקס לזכר רבים שנהרגו, ובהם אבי, למען המדינה".

 

זמן קצר לאחר האירוע, אמרה בראשי ל-ynet: "הר הרצל זה הבית השני שלי. לאחר 32 שנה שאני מגיעה למקום הקדוש ביותר עבורי לטקס האזכרה של אבי שנפל במלחמת יום הכיפורים, אני צריכה לראות כאן אדם שעומד בראש המדינה ומיוחסות לו עבירות מין כה חמורות שבא 'לכבד אותנו' בנוכחותו בטקס. אבי ואחרים לא נהרגו כדי שבראש המדינה יעמוד אדם כזה".

 

לדבריה, לא מדובר במחאה אלא בפגיעה אישית בה, "בטקס כל כך אישי עבורי. מעולם במהלך הקדנציה האחרונה לא נכח הנשיא קצב בטקס זה, אבל הפעם הוא בא כדי למנף את עצמו. אני שחשופה לחומרים כל כך מזעזעים בעניינה של א' ואחרות, לא רואה לנכון שהנשיא יהיה נוכח בטקס חשוב זה".

 

לאחר האירוע הביעו גורמים בבית הנשיא תמיהה על המהומה. הם תהו על מה יצא כעסה של עורכת הדין בראשי. באופן רשמי סירבו בבית הנשיא להגיב לידיעה.

 

באחרונה התלהט הוויכוח האם הנשיא צריך להשתתף בפתיחת מושב הכנסת. קצב עצמו משדר "עסקים כרגיל" וממשיך לנהל את ענייניו, למרות עננת החשדות הכבדים המרחפת מעל ראשו. ביום חמישי שעבר אף השביע את השופט אליעזר ריבלין למשנה לנשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, בטקס ממלכתי בבית הנשיא בירושלים. ביום השבעתה של בייניש ביקש קצב להכריז על "נבצרות זמנית", ולכן לא הופיע

 

לקראת סוף השבוע אמור תיק קצב לעבור מהמשטרה לפרקליטות לצורך קבלת החלטה האם להגיש כתב אישום נגד הנשיא. גורמים המקורבים לחקירה אמרו ל-ynet שיש תשתית ראייתית לכאורה בשלוש עבירות נגד הנשיא בנושא עבירות המין, תיק האזנת סתר והפרת אמונים. עם זאת מציינים הגורמים כי בימים אלה שוקד צוות החקירה על השלמת איסוף ראיות בנושא חשד להאזנת סתר והפרת אמונים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עו"ד כנרת בראשי והמתלוננת א'
צילום: גיל יוחנן
צילום: רענן בן צור
הנשיא קצב ורעייתו גילה
צילום: רענן בן צור
מומלצים