שתף קטע נבחר

ויקי קנפו תנסה לרוץ לכנסת במסגרת מרצ

לאחר שצעדה ברגל ממצפה רמון לירושלים והצליחה לעורר מאבק חברתי למען המשפחות החד-הוריות, החליטה ויקי קנפו לצעוד אל הכנסת כדי להשפיע מבפנים. היום הודיעה שתצטרף למרצ כדי להתמודד על מקום בכנסת הבאה

מלאה במרצ: ויקי קנפו, האשה שהובילה את המאבק החברתי למען האמהות החד-הוריות, החליטה היום (ד') לנסות להשפיע מבפנים, ולרוץ לכנסת הבאה במסגרת מרצ.   

 

אחרי הצעדה המתוקשרת ממצפה רמון לירושלים לפני כשלוש שנים, שביתת הרעב, השערוריות באתרי האינטרנט והימנעותה ברגע האחרון מלהצטרף לפוליטיקה בבחירות האחרונות - ויקי קנפו החליטה בכל זאת לנסות להגיע למליאה. הפעם היא מקווה להגיע לירושלים - כדי לעבוד.

 

"היום אני יודעת שרק משם אפשר להזיז דברים. כל מאבק הוא חלק מפוליטיקה ולכן מאוד הייתי רוצה להיות חברת כנסת", אמרה קנפו ל-ynet, שהבהירה כי היא מוותרת על כל אג'נדה ביטחונית, ומתמקדת בחברתית.

 

מאז הנהיגה קנפו את מאבקה, היא חוזרה על ידי מפלגות השמאל בשתי מערכות הבחירות שנערכו בשנים האחרונות. על פי הדיווחים, בין המפלגות שניסו לצרף אותה לשורותיהם היו העבודה, קדימה ויח"ד. בבחירות האחרונות היא היתה אמורה לרוץ יד ביד עם הפעיל החברתי ישראל טוויטו במפלגת לח"ם, אלא שברגע האחרון לא הצטרפה למהלך.

 

הסיבה לכך שקנפו החליטה בכל זאת ללכת לפוליטיקה היא אכזבתה ממפלגת העבודה בראשות עמיר פרץ, שלדבריה לא עמדה בהבטחותיה לספק פתרונות חברתיים לישראל. קנפו טוענת כי מי שגורף היום את אהדת הקהל זהו לא אחר מאשר אויבה הגדול, ביבי נתניהו. "זה לא יכול להיות שביבי ינצח, ועל זה בדיוק אני נאבקת", אמרה. 

 

באשר לסוגייה הפלסטינית הביעה קנפו עמדות המזוהות עם השמאל, ואמרה: "האדמה הזו כל כך ספוגה בדם. פעם יהיה שלום ולשלום יש מחיר. כדי להשיג את השלום צריכים ויתורים, לנו אין בעיה לחיות עם הערבים, אלה המנהיגים - שלנו ושלהם - שלא מסתדרים".

 

בהתייחסה לתמונות המחאה שלה שפורסמו באינטרנט, בהן צולמה בעירום היא אמרה: ""אני לא מתחרטת על כל מה שעשיתי, ואני אעשה את זה שוב. אנשים לא הבינו את זה, הם הסתכלו על העירום ולא על התמונה הכללית".

 

במפלגת מר"צ-יחד הביעו סיפוק מהחלטתה של קנפו ומסרו ל-ynet: "נשמח מאוד אם ויקי קנפו תבחר להתמודד לרשימת מר"צ-יחד לכנסת הבאה. המערכת הדמוקרטית של המפלגה פתוחה בפניה. קנפו היא סמל למאבק חברתי צודק ואנחנו שמחים על כך שמהלך אמיץ מאוד של תיקון חברתי, שהתחיל מחוץ למערכת המפלגתית, מוצא את דרכו לתוך שורותינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
קנפו צועדת
צילום: עמית שאבי
מומלצים