שתף קטע נבחר

תת-אלוף טל רוסו יהיה ראש אגף המבצעים

שר הביטחון, עמיר פרץ, אישר את המלצת הרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ, למנות את רוסו לתפקיד הבכיר. הוא יחליף את האלוף גדי אייזנקוט, שמונה לאלוף פיקוד הצפון

תת-אלוף טל רוסו מונה לתפקיד ראש אגף המבצעים בצה"ל - כך אישר שר הביטחון עמיר פרץ עת המלצת הרמטכ"ל רב אלוף דן חלוץ למנות את הקצין לתפקיד הבכיר. בכך הושלם "משחק הכיסאות" במטה הכללי של צה"ל לאחר התפטרותו של אלוף פיקוד הצפון אודי אדם. תת-אלוף רוסו שיועלה לדרגת אלוף יחליף את האלוף גדי אייזנקוט שמונה לתפקיד אלוף פיקוד הצפון.

 

מינויו של תת-אלוף רוסו לתפקיד היה צפוי שכן הוא היה אחד המועמדים העיקריים לקבל את התפקיד. הוא סיים לפני מספר חודשים את תפקידו כמפקד עצבת הפלדה בפיקוד המרכז ובמשך תקופה ארוכה המתין לקבלת תפקיד בכיר. בין היתר שימש כיועץ ראש אגף המבצעים למבצעים מיוחדים והיה גם פרויקטור של הרמטכ"ל בקשר עם הזרם הדתי ציוני בעיקר לאחר ההתנתקות ובחינת התחושות בקרב חיילים מזרם זה.

 

שמו של תת-אלוף רוסו הוזכר גם כמועמד אפשרי להחליף בעוד כשנה את ראש אגף משאבי אנוש בצה"ל, אולם בעקבות השינויים בפיקוד הצפון הוחלט כאמור על מינויו לראש אגף המבצעים. תא"ל רוסו בן 47 התגייס לצה"ל בשנת 78', שירת בסיירת מטכ"ל, שם מילא שורה של תפקידים. הוא השתחרר במהלך שירותו פעמיים, הן בשנת 81 והן בשנת 87 אך חזר לשירות.

 

את סיכת הקצונה שלו קיבל שלא במסגרת קורס קצינים אלא במסגרת היחידה בה שירת. בין היתר היה תא"ל רוסו מפקד בצנחנים ומפקד חטיבת הנח"ל. מינויו לתפקיד ראש אגף המבצעים התקבל על-ידי קצינים בצה"ל הערב ורבים ציינו כי מדובר בקצין ראוי שמתאים לתפקיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
טל רוסו
צילום: רענן בן צור
מומלצים