שתף קטע נבחר

ברקאי: "זו פעם ראשונה שעובדים עלי ככה"

בעקבות מתיחה, הודיעו בתוכניתו של רזי ברקאי שסלי מרידור יוותר על תפקיד שגריר ישראל בוושינגטון לאחר שהתייעץ עם המהרישי. "טוב לדעת שיש אדם בשם המהרישי. אני לא מכיר אותו ומן הסתם לא נפגשתי איתו", מסר מרידור

בתוכניתו של רזי ברקאי "מה בוער" נמסר הבוקר (ה') בטעות, כי סלי מרידור מוותר על מינויו לשגריר ישראל בושינגטון, זאת לאחר שנועץ עם המהרישי יוגי. מקור הידיעה היה במידע כוזב שהגיע למערכת התוכנית, מאדם שהחזיק במספר הטלפון הנייד הישן של מרידור.

 

מקורב למרידור סיפר ל-ynet כי גורמים במערכת התוכנית התקשרו למספר טלפון נייד של מרידור שכבר אינו ברשותו. המספר שייך ככל הנראה לקהילה היוגית. "מישהו הצליח לעבוד עלינו במשך 24 שעות והתחזה כדובר של סלי", סיפר ברקאי, "הטלפון שלו היה אכן הטלפון של סלי, אבל התברר שזה מספר שהוחלף ואנחנו בקשר עם האיש הזה מאתמול ב-18:00. דיברנו אתו כמה וכמה פעמים. הוא דיבר כאיש מקצוע, אמר שדיבר עם ה-CNN ושאינו יודע למי לתת קדימות, לקול ישראל או לגל"צ. גם כלי תקשורת אחרים היו אתו בקשר. אנחנו לא היחידים שיצאנו עם הידיעה שהוא בדרכו לושינגטון.

 

"בשלב מסוים קבענו ראיון עם סלי דרכו. הוא הודיע לנו שהראיון התבטל מפני שסלי מכנס מסיבת עיתונאים, אליה הוזמנו ערוצי הטלוויזיה ותחנות הרדיו ובה הוא יודיע שהוא מסתלק מהתפקיד בעצת המהרישי ושהוא חסיד גדול של המהרישי. לרגע לא חשבנו שמדובר במתחזה. יצאנו עם הידיעה הזאת בצורה מסוייגת כשבדקנו שוב והוספנו הכחשות ועד השידור לא ידענו אם הפילו אותנו בפח. לאחר מעשה, אחרי המון שנים בתקשורת, זו פעם ראשונה שעובדים עלי בצורה כל-כך מוצלחת. אני מתנצל עמוקות בפני סלי מרידור ובפני המשפחה. אנחנו מנסים בגל"צ לאתר את המתחזה, אבל בינתיים בלי הצלחה".

 

המועמד לתפקיד שגריר ישראל בוושינגטון מיהר להכחיש את הדיווח שנועץ בגורו ההודי וויתר על התפקיד. מקורביו סיפרו כי "מרידור נפל מצחוק כששמע שנועץ במהרישי. הוא אמר ש'טוב לדעת שיש אדם בשם המהרישי. אני לא מכיר אותו ומן הסתם לא נפגשתי איתו'".

 

מגלי צה"ל נמסר כי: "מערכת 'מה בוער' הולכה שולל על ידי מתחזה, וגרמה, שלא במתכוון ושלא במודע להטעייתם של מאזיני גלי צה"ל. גלי צה"ל ומערכת 'מה בוער' מתנצלים על הטעות, כפי שאמר רזי ברקאי כבר במהלך השידור. מפקד גלי צה"ל, אל"מ אבי בניהו, וראש מחלקת החדשות, גלית אלטשטיין, רואים בחומרה את ההתחזות שנמשכה שעות ארוכות, ויבחנו את האפשרויות המשפטיות והאחרות שעומדות לרשות גלי צה"ל, על מנת לאתר את המתחזה ולמצות עימו את הדין. מדובר בתופעה שמתעוררת, לדאבוננו, מעת לעת בכלי תקשורת שונים, כאשר הפעם אירע הדבר בגל"צ. מערכת החדשות תרענן את הנהלים ותפיק לקחים במטרה למנוע הישנות מקרים כאלה בעתיד".

 

וככה דווח האייטם בתוכנית. לא נגענו:

רזי ברקאי: "ככל הנראה סלי מרידור הולך להודיע כי הוא מוותר על תפקיד שגריר ישראל בוושינגטון וזאת לאחר שנפגש בשעה האחרונה עם המהרישי. בעקבות השיחה עמו, שסלי מרידור הוא כנראה אחד מנאמניו או מעריציו, סלי הולך לכנס מסיבת עיתונאים בה יודיע כי יוותר על התפקיד. אין עוד הודעה רשמית, אך זאת אנו שומעים מוושינגטון".

 

אילאיל שחר: "מלשכת שרת החוץ אומרים שלא יודעים על כך דבר".

 

רזי ברקאי: "אנו מאוד מקווה שלא נפלנו קורבן למתיחת המתיחות. אנשים מצלצלים אלינו למערכת ואומרים 'תגיד רזי, השתגעת, זו מתיחה של אחד באפריל?' אז אנו בודקים זאת שוב וכאמור מסביבתו המאוד קרובה של סלי מרידור מסרו לנו שהאיש מחליט לוותר על המינוי, אבל אנשים, לשכת רה"מ, לשכת שרת החוץ ועוד כהנה וכהנה אנשים אומרים - לא היה ולא נברא. את סלי לא ניתן להשיג בינתיים. לא יודע למה הוא שומר על שתיקה. אז אני מקווה שעד 11 נשים קץ לתעלומה הזו. האם הצליחו לסובב אותנו, מה שנקרא הסיבוב של המאה...

 

"תעלומת סלי מרידור עדיין נמשכת. אין לי תשובה מוחלטת בשבילכם גם לא עכשיו. אני מקווה שבדקות הקרובות נוכל לשים סוף לסיפור הזה. הזוי ביותר אני מוכרח לציין".

 

וככה זה המשיך:

אילאיל שחר: "את סלי מרידור עצמו לא הצלחנו לתפוס, אומרים לנו שהוא נמצא בישיבה בסוכנות היהודית, אבל שוחחנו עם רעייתו נועה, שאומרת שלפני שעתיים היא נפרדה ממנו ולא היה ולא נברא. סלי נמצא בירושלים, בבית, בארץ, והוא לא מתכוון לוותר על התפקיד הזה".

 

"מה שעוד אנחנו שומעים שלפני שעה קלה הוא דיבר עם ראש הממשלה, שוחח איתו בטלפון, וסיפר לו על התוכניות שלו בתפקיד החדש, דברים שהוא מתכוון לקדם, ודברים מסוג הזה, ולכן נראה ש...

 

"יכול להיות שבעקבות הדיווח הזה נפלתי בפח בצורה, מה שנקרא, קשה...אז קודם כל התנצלות גדולה גדולה, אם אכן מדובר בכך שאני והמערכת שלנו הופלנו ונפלנו בפח, ויש לנו עוד 9 דקות עד סוף המשדר לברר זאת סופית, אבל נאמנה עלי עדותה של רעייתו של סלי וגם של אחיו דן וגם של דובר ראש הממשלה שיש כאן משהו שמריח רע מאוד מאוד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים