שתף קטע נבחר

מולטילוק תובעת מרב בריח 20 מיליון שקל

הגישה תביעה נוספת נגד רב בריח על השימוש בסמל "האיש השרירי". רב-בריח, החולקת עם מולטילוק את זכות השימוש בסמל, הקימה חברה חדשה במזרח אירופה, המשתמשת באותו הסמל. מולטילוק טוענת להפרת הסכמי השימוש בסמל ותובעת מהחברה הבת האירופית של רב בריח להפסיק להשתמש בו

חברת המנעולים מולטילוק הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב תביעה חדשה נגד חברת רב בריח. מולטילוק מבקשת מבית המשפט להוציא צו מניעה שיאסור על חברה בת חדשה שהקימה רב בריח באירופה, להשתמש ב"דמות השרירית".

 

מולטילוק מבקשת מבית המשפט, באמצעות עורכי הדין צבי בר נתן, רקפת פלד ומיכל ורדי ממשרד מ. זליגמן ושות', להורות לרב בריח לפצות אותה ב-20 מיליון שקל על השימוש בסמל.

 

מולטילוק הייתה בעבר בבעלות רב בריח. בשנת 2000 מכרה רב בריח את מולטילוק לקונצרן השבדי ASSA ABLOY. בעקבות העסקה, התעוררו חילוקי דעות בין מולטילוק ורב בריח על השאלה, מי מהן תוכל להמשיך להשתמש בסמל האיש השרירי, ששימש כסמלה של החברה ומזוהה איתה. חילוקי הדעות התגלגלו למאבק משפטי שהסתיים בפשרה, המאפשרת לשתי החברות להשתמש בסמל ומפרטת את תנאי השימוש.

 

לאחרונה הקימה רב בריח בשיתוף עם חברה צ'כית, חברה חדשה למכירת מוצרי ביטחון לרכב שמרכזה בסלובקיה. במולטילוק טוענים, כי החברה החדשה משתמשת בדמות השרירית בניגוד להסכם בין מולטילוק לבין רב בריח. 

 

במוטלטילוק טוענים, כי החברה מפיצה בחו"ל קטלוג שבו היא משתמשת בסימן המסחר "מולטילוק" לזיהוי דלתות ומוצרים של רב בריח. "מעשים אלה עלולים לגרום להטעייתו של הצרכן ולפגוע במוניטין של מולטילוק", כותבת החברה בכתב התביעה.

 

עוד טוענים במולטילוק, כי הקמת החברה הסלובקית מהווה הפרת הסכמים בין שתי החברות, לגבי אספקת מוצרים במזרח אירופה. "עצם הקמתה של החברה החדשה הוא ניסיון של רב בריח לעקוף חוזים סודיים עם מולטילוק ועשויה להביא לפגיעה ברווחיות מולטילוק", נטען בכתב התביעה.

 

מרב בריח נמסר כי החברה עדיין לומדת את התביעה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים