שתף קטע נבחר

דיכטר: הפשע המאורגן מעולם לא עזב את נהריה

בהערכת מצב במחוז הצפוני, בעקבות השלכת הרימונים לפנות בוקר בנהריה, אמר השר לביטחון פנים כי הוא נחוש להילחם בפשיעה המאורגנת. מפקד מחוז צפון הדגיש: "אנחנו תפסנו את הפושעים, אבל בית המשפט שחרר אותם מוקדם מדי"

 "הפשע המאורגן מעולם לא עזב את נהריה, רק היה מתחת לפני השטח": כך הסביר היום (ג') השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, את פרשת השלכת רימוני הרסס הלילה לעבר ביתו של ראש עיריית נהריה ולעבר ביתו של בלש בימ"ר גליל.

 

דיכטר השתתף בצהריים בהערכת מצב מיוחדת במשטרת נהריה, יחד עם בכירים במחוז הצפון וביניהם מפקד המחוז הצפוני של המשטרה, ניצב דן רונן, וראש היחידה המרכזית במחוז הצפוני, ניצב משנה מנחם חבר שעומד בראש צוות המשימה לחקירת פרשת השלכת הרימונים בנהריה.

 

בצאתו מן הישיבה אמר דיכטר כי למשטרה אין פיתרון קסם למלחמה בפשיעה המאורגנת, העושה שימוש הולך וגובר בנשק חם. "אנחנו יכולים לעשות עבודה קשה ומאומצת על-מנת להביא לפיתרון החקירה ולמעצרם של המעורבים בהשלכת הרימונים", אמר, "זו הסחורה שהמשטרה אמורה לספק למדינת ישראל, ואת זה היא תעשה".


ביתו של אלדד חדד (צילום: אחיה ראב"ד)

 

מפקד המחוז הצפוני, דן רונן, אמר לעומת זאת כי פעילותו של המחוז הצפוני היא זו שהצליחה להביא את השקט לנהריה, אולם בית המשפט גזר עונשים קלים יחסית על המעורבים בפשיעה בעיר.

 

בהודעה שנמסרה מהמשרד לביטחון פנים בעקבות המקרה נכתב: "המודיעין על פעילותו של הפשע המאורגן ועל הקשרים בין ארגוני הפשע והשימוש באמצעי לחימה, עומד בראש סדר העדיפויות התקציביות, והשר יפעל למציאת פיתרונות תקציבים לנושאים אלה כבר בתקציב הנוכחי".

 

"לא מתרגשים, אבל זה לא נעים"

רימוני הרסס הושלכו לעבר ביתו של ראש עיריית נהריה, ג'קי סבג, ושל הבלש אלדד חדד, סמוך לשעה 03:00 לפנות בוקר. "אלדד לא מתרגש בקלות, הוא איש בילוש. הוא ראה כבר כמה דברים בחיים שלו, אבל זה פשוט לא נעים", סיפרו בני משפחתו של חדד, "רק עכשיו הוא גמר לשפץ את הבית אחרי שהקטיושה התפוצצה בחצר, ושוב צריך לרוץ ולארגן שיפוצים".

 

קרובי המשפחה סיפרו כי סמוך לזמן השלכת הרימון, נכנס חדד, המתגורר בגפו, למיטתו. "הוא שמע פיצוץ חזק והיה בטוח שהפיצוץ ארע מחוץ לדירה והתחיל לחפש באיזה בניין בשכונה זה קרה", המשיכו קרובי המשטרה לספר, "פתאום הוא ראה שהשכנים מסתכלים ומצביעים לעבר דירתו, הוא יצא למרפסת ואז גילה שהרימון נזרק אל ביתו".

 

לנהריה היסטוריה עשירה של השלכות רימונים ואיומים כלפי פוליטיקאים ואנשי עסקים. לפני כשנתיים וחצי הושלכו רימוני רסס לבתיהם של קצינים ובלשים במשטרת נהריה, רימון הלם הושלך אז בצהרי היום בשדרות הגעתון, ליבה המסחרי של העיר. כמו כן, איימו אלמונים בנשק על אנשי עסקים ופוליטיקאים שישבו בבתי קפה בעיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
בלש אלדד חדד (מימין). לא מתרגש
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: איי אף פי
"הרימונים הרעידו את האדמה" (ארכיון)
צילום: איי אף פי
מומלצים