שתף קטע נבחר

ליברמן: "פרץ איש קטן, פועל מאינטרסים"

יו"ר ישראל ביתנו השוהה בחו"ל, מגנה את הוראתו של שר הביטחון לצה"ל להתחיל לפנות מאחזים בלתי חוקיים: "זהו אקט חסר אחריות". בנוגע להצטרפותו לממשלה הדגיש: "כרגע אין דיבורים על תיקים"

החלטתו של שר הביטחון, עמיר פרץ, להתחיל ולפנות מאחזים בלתי חוקיים, תפסה את אביגדור ליברמן בחו"ל. יו"ר ישראל ביתנו, שהיה השבוע השם החם בפוליטיקה הישראלית בעקבות פגישתו עם אהוד אולמרט והאפשרות שיצטרף לממשלה, לא אהב לשמוע על תכניתו של פרץ ובשיחה עם ynet הוא מאשים אותו בפרובוקציה.

 

"אקט חסר אחריות של אדם המקריב אינטרסים לאומיים על מזבח האינטרסים האישיים", כינה ליברמן את הוראתו של שר הביטחון לצה"ל להתחיל וליישם את הריסת המבנים הבלתי חוקיים בגדה. "אם הוא היה דואג לחוק, הוא היה מונע בניית מבנים בלתי חוקיים בנגב ובגליל".

 

ליברמן שואל גם "האם יש מישהו שלא מבין שכל נושא המאחזים זה פרובוקציה? זה לא שמירת החוק. פרץ הוא איש קטן והשיקולים שלו קטנוניים. אנחנו נפעל על פי השכל הישר וההגיון הבריא".

 

יו"ר ישראל ביתנו גם התייחס לפרסומים בימים האחרונים לגבי אופי התיק שיקבל ואמר: "לא דיברנו על נושא התיקים, ואנחנו לא מתכוונים לדבר על התיק עד שלא נעבור את נושא שינוי שיטת הממשל. שמעתי הרבה דיבורים בתקשורת. כרגע, על מערכת השיקולים שלנו משפיעים שני נושאים בלבד: יציבות למערכת הפוליטית והנושא האיראני וכל ציר הרשע. זה להיות או לחדול. עד עכשיו, בסיעת ישראל ביתנו, לא דיברנו על כמה תיקים ניקח. את הנושא הזה נשאיר לאחר כך".

 

ליברמן גם הכחיש כי שוחח עם חבריו לסיעה על נושא התיקים. לדבריו, "לא היתה שום שיחה עם אף אחד בסיעה. אני אפילו לא חושב על זה עם עצמי. זה לא נכון שדיברנו על תיקים בסיעת ישראל ביתנו או עם ראש הממשלה". במהלך השבוע אמרה ל-ynet חברת הכנסת מישראל ביתנו, אסתרינה טרטמן, כי תהיה מוכנה לוותר על תפקיד בממשלה כדי "לחסוך בתקציב המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
אביגדור ליברמן
צילום: אמיר כהן
צילום: גיל יוחנן
עמיר פרץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים