שתף קטע נבחר

ליברמן: חסרים אנשים כמו גאידמק בפוליטיקה

בעקבות שיחה עם המיליארדר ארקדי גאידמק, אומר יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ל-ynet: "אני חושב שטוב שגאידמק ירוץ, משום שהוא איש יצירתי ולא שגרתי". אך גאידמק הבהיר: "אין לי כוונה להיכנס לפוליטיקה ולא דיברתי עם אף אחד בישראל על הנושא"

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן שוחח בסוף השבוע עם המיליארדר ארקדי גאידמק ובעקבות השיחה הוא אומר הבוקר (יום א') ל-ynet: "אני חושב שטוב אם ארקדי גאידמק ייכנס לפוליטיקה וירוץ לכנסת. אמרתי לו את זה בשיחה שניהלנו". ליברמן אמר את הדברים בעקבות הפרסום ב"ידיעות אחרונות", לפיו שני האישים מגבשים תוכנית חשאית שנועדה להביא לריסוק הליכוד ולהקמת גוש ימין חלופי.

 

ליברמן הבהיר: "דיברתי עם גאידמק בסוף השבוע. עד עכשיו, ניסו לעשות ספין לפיו כל הסיפור של המשטר הנשיאותי והכניסה לקואליציה נועדו לחסום את גאידמק ולמנוע ממנו להקים מפלגה רוסית. עכשיו אומרים שאני מעודד אותו להיכנס לפוליטיקה. זה הרי לא הגיוני. אלה דיווחים סותרים ולא הגיוניים. אישית, אני חושב שטוב שגאידמק ירוץ, משום שהוא איש יצירתי ולא שגרתי. ככל שיהיו יותר אנשים כאלה, כך זה יהיה יותר טוב לפוליטיקה. חסרים לנו אנשים רציניים בפוליטיקה הישראלית".

 

אך גאידמק זעם על הדברים שפירסם ליברמן, לפיהם השניים דנו באפשרות כניסתו של איש העסקים לפוליטיקה. "אין לי כוונה להיכנס לפוליטיקה ולא דיברתי עם אף אחד בישראל על נושא זה. את מה שאני עושה, אני עושה כדי לשמח אנשים ולעזור ולא כדי לאסוף קולות", הבהיר. בתשובה לשאלה מדוע אמר ליברמן כי שוחח עמו על כניסה לפוליטיקה, אמר איש העסקים: "הוא פוליטקאי מקצועי. אני לא יודע מה עומד מאחורי מה שהוא עשה. הוא איש נחמד באופן כללי אך מעולם לא דיברתי אותו על פוליטיקה כי אין לי כוונה להיכנס לזה. אני עושה דברים כדי לקדם את עצמי".

 

עוד הסביר גאידמק: "אסור לשכוח שיהודים ישראלים הם לא רק בוחרים. הפוליטיקאים הישראלים רואים בעם רק בוחרים וחלק חושבים שעל הגב שלי הם יקבלו קולות. זה לא מקובל ולא מהוגן לנהוג כך ולהשתמש לצרכים פוליטיים בפופולריות".

 

ואילו יו"ר ישראל ביתנו סיפר על ההיכרות הארוכה עם המיליארדר: "אנחנו מכירים היטב, מדברים הרבה. היתה שיחה בסוף השבוע, כמו שיש לנו לא מעט פעמים, וכמו שיש לי עם לא מעט פוליטיקאים. עלו בשיחה נושאים שונים, ובין היתר גם הנושא הפוליטי. אין פה שום מהלך. היתה שיחה, הועלו כל מיני אפשרויות על כל מיני דברים, וזה סתם עלה תוך כדי שיחה. אני רוצה שיהיה ברור שזה לא נגד הליכוד. אני אמרתי לגאידמק שאברך אם יכנס לפוליטיקה.

 

"דיברנו על זה שהיו פרסומים שאני רוצה להיכנס לממשלה כדי לבלום אותו. שיהיה ברור: אם ירצה להיכנס לפוליטיקה - ייכנס. לא ירצה - לא יכנס. נברך אם יכנס, אבל זה לא נגד אף אחד. המהלך היחיד זה להעביר את שינוי שיטת הממשל. אמרתי לו בבדיחות שאם יחליט לרוץ, אהיה היועץ שלו".

 

ליברמן: אין תוכנית חשאית

ליברמן ביקש להבהיר כי בינו ובין גאידמק אין מהלך מתוכנן או תוכנית חשאית כלשהי לאיחוד עתידי. לדבריו, "זה לא מכוון נגד הליכוד. אין לי שום עניין לפגוע בליכוד וגם לא לעזור בליכוד. המטרה מאז הבחירות היא שישראל ביתנו תהיה המפלגה השניה בגודלה בישראל. ובכלל, לגאידמק יש דעות משלו, גישה משלו. התפיסה שלו שונה למשל בנושא חילופי אוכלוסין מהגישה שלי. הוא לא מחזיק בתפיסת העולם שלי. אנחנו לא מתכוונים להתאחד אחרי הבחירות".

 

ליברמן מגשש באחרונה את הדרך לממשלה. הוא נועד עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ושם התנה את כניסתו לממשלה בשינוי שיטת הממשל. ימים ספורים אחר כך נפגש עם יו"ר ש"ס, אלי ישי. בפגישה זו לא הצליחו השניים לגשר על הפערים בנושא ברית הזוגיות שבה תומך ליברמן.

 

ראש הממשלה אמר באחרונה בפגישה עם פעילי קדימה כי "היעד המרכזי לפני פתיחת המושב הוא להרחיב את הבסיס הקואליציוני בממשלה, כדי שכל אותם מלעיזים בפוליטיקה יבינו שבחירות לא יהיו בזמן הקרוב. אנחנו הולכים לחזק את תחושת היציבות הפוליטית". אבל תוכניותיו של אולמרט להרחבת הממשלה כבר נתקלות בקשיים, בעיקר מכיוון העבודה, המתנגדת לכניסת ליברמן.

 

יו"ר העבודה, עמיר פרץ, אמר לאולמרט שהוא אינו רואה קואליציה משותפת עם ישראל ביתנו. פרץ הבהיר כי לא מדובר בפסילה אישית של יו"ר ישראל ביתנו, אלא בתפיסות עולם שונות לחלוטין.


פורסם לראשונה 15/10/2006 07:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ליברמן מגייס
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי פי
גאידמק. מכחיש
צילום: איי פי
צילום: אמיר כהן
מהלך חוסם נתניהו?
צילום: אמיר כהן
מומלצים