שתף קטע נבחר

עתירה לבג"ץ: להורות לקצב להתפטר

בעתירה לבג"ץ, דרש עורך הדין יוסי פוקס מהשופטים שיורו לנשיא משה קצב להתפטר או להשעות עצמו עד להכרעה בפרשה. הערב תמליץ המשטרה באופן רשמי להעמיד את קצב לדין

עורך הדין יוסי פוקס עתר הבוקר (יום א') לבג"ץ בדרישה שיורה לנשיא המדינה משה קצב להתפטר או להשעות עצמו עד להכרעה בפרשה. פוקס אף דרש צו ביניים, לפיו יימנע הנשיא קצב מפתיחת מושב החורף בכנסת מחר.

 

הנשיא קצב אמור להגיע לפתיחת מושב החורף של הכנסת, אך לא צפוי לנאום שם. זו תהיה הפעם הראשונה שבה הנשיא לא ינאם בפתח המושב. בדרך כלל נפתח המושב בנאום הנשיא, ומיד אחריו נואם ראש הממשלה ויו"ר האופוזיציה. שלושה חברי כנסת איימו שייצאו מהאולם, אם הנשיא ינאם: שלי יחימוביץ', יורם מרציאנו ורוחמה אברהם.

 

גם יושבת ראש סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, קראה לנשיא לשקול מחדש את הופעתו בפתיחת מושב הכנסת. לדבריה, הופעתו במשכן תבזה את מוסד הנשיאות ואת הכנסת. גלאון הודיעה כי אין בכוונתה לקום ולכבד את הנשיא עם כניסתו למליאה.  

 

באחרונה פורסם ב-ynet כי שמו של קצב "נשמט" מההזמנות שחולקו לחברי הכנסת. יושב ראש הכנסת, דליה איציק, חילקה הזמנה רשמית לחברי הכנסת ובה הודיעה: "אני מתכבדת להזמינכם לישיבת הפתיחה של מושב החורף של הכנסת ה-17, שתתקיים ב-16 באוקטובר".

 

גורם בכיר בכנסת הסביר ל-ynet את פשר הדברים. "מדי שנה מודיע נשיא המדינה האם הוא מתכוון לקחת חלק או לשאת נאום בפתיחת המושב", סיפר, "אלא שהפעם, עד לרגע זה, לא הגיעה כל פניה מבית הנשיא האם בכוונתו להשתתף. כדי למנוע אי נעימות, או חלילה ביזיון, בחרנו שלא לציין את נוכחותו בהזמנה".

 

המשטרה אמורה להעביר היום את ממצאי תיק החקירה בפרשת הנשיא, משה קצב, לפרקליטות, תוך הצגת עמדה חד משמעית: יש ראיות להגשת כתב אישום נגד הנשיא בחשד לעבירות מין.

 

בשעות אחר הצהריים יגיעו ראש צוות אגף החקירות והמודיעין, ניצב יוחנן דנינו ללשכתו של היועת המשפטי לממשלה,מני מזוז, בירושלים. יחד עם דנינו יבוא גם ראש צוות החקירה, תת ניצב יואב סגלוביץ'. השניים ייפגשו עם מזוז ועם פרקליט המדינה, ערן שנדר ויציגו בפני הפרקליטים את כלל החומר בתיק הנשיא משה קצב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב
צילום: חיים צח
אתר הכנסת
לא אקום. גלאון
אתר הכנסת
מומלצים