שתף קטע נבחר

אחי הנשיא: המשטרה לא חיפשה את חקר האמת

מקורבי קצב משדרים עסקים כרגיל ומבהירים כי הנשיא יגיע מחר לפתיחת מושב הכנסת. אחי הנשיא: חוץ מברצח ארלוזורוב האשימו אותו בכל. פרקליטו: מודאג מהתנהלות המשטרה. פרקליטת המתלוננת א': מתברר שהאמת מנצחת

הידיעות על המלצות המשטרה להגיש נגד הנשיא קצב תלונה על מעשי אונס, מעשים מגונים בכוח וללא הסכמה, והטרדות מיניות, לא מזעזעת את מקורבי הנשיא, שמתעקשים לשדר הערב עסקים כרגיל. "הוא יגיע לכנסת בכל מקרה ולמרות הכל. עומדת לו חזקת החפות", הם אומרים, בהתייחסם למושב החורף הכנסת שאמור להיפתח מחר.

 

עוד בנושא:

 

משמר הכנסת נערך להגעתו של הנשיא תוך חשש כי ארגוני זכויות נשים ינסו לבצע פרובוקציה במשכן. מספר חברי כנסת מהעבודה ומהליכוד ומקדימה מתכוונים שלא לנהוג על פי הפרוטוקול ולא לעמוד עם כניסתו של הנשיא למליאה.

  

ציון אמיר, פרקליטו של הנשיא, הגיב להאשמות: "למשטרה אין כל מעמד חוקי להגשת המלצות מעין אלו. היועץ המשפטי לממשלה, שמודע לקיומו של חומר החקירה ומצוי לפחות בחלקו של חומר החקירה, לא הודיע עד היום על קיומה של תשתית ראייתית נגד הנשיא ומבחינתנו הגורם היחידי המוסמך לבדוק ולהגיש המלצות ולהחליט החלטות זה רק היועמ"ש. אני רוצה להזכיר שזו איננה הפעם הראשונה שהמשטרה מגישה המלצות בעניין של ראשי ממשלה בעבר, שנדחו על ידי היועצים המשפטיים - כך שיש להמתין עד להחלטת היועץ וכל התבטאות בשלב הזה מיותרת לחלוטין"

 

באשר לחשד החדש להדחת עד אמר עו"ד אמיר: "אין לנו מושג במה מדובר". עוד הוסיף, בהתייחסו להמלצה שלא להעמיד לדין את א' כי "אני יכול להביע תמיהה גדולה מאוד על המלצה הזו של המשטרה,.זו היא המלצה שמועררת דאגה רבה על הדרך שבה התנהלה החקירה הזאת". 

 

פרקליטת המתלוננת: האמת לצידנו

בסביבתה של המתלוננת א' מזכירים כי כל העת טענו שהנשיא אשם, וחשים כעת כי האמת יוצאת לאור. עו"ד כנרת בראשי, פרקליטתה של המתלוננת, אמרה ל-ynet: "לאורך כל הדרך עמדתי מאחורי הדברים של המתלוננת ואמרנו שהאמת לצידנו ושרק האמת תנצח. היום מתברר שהאמת מנצחת. זו תקופה ארוכה ולא קלה, אבל כשהאמת יוצאת לאור זה מצדיק את הדרך הקשה".

 

אחיו של הנשיא וראש עיריית קריית מלאכי לשעבר, ליאור קצב, אמר ל-ynet: "אין שום חדש בהודעת המשטרה מהיום. למן היום הראשון בו נפתחה החקירה, המשטרה הודיעה שבכוונתה להגיש כתב אישום נגד הנשיא. לצערי הרב, קיבלתי את הרושם שהמשטרה לא חיפשה להגיע לחקר האמת אלא רצתה להגיש כתב אישום נגד נשיא מדינת ישראל בכל מחיר. ראוי להדגיש שחוץ מברצח ארלוזורוב המשטרה מאשימה את הנשיא בכל דבר".

  

לדברי קצב האח, "אף לא אחת מן הנשים הגיעה למשטרה ביוזמתה וביקשה להגיש תלונה נגד הנשיא. כולן הגיעו למשטרה אחרי שהמשטרה שידלה אותם לבוא ולהמציא שקרים נגד הנשיא. חקירת המשטרה נוהלה באופן רשלני ומגמתי. למיטב ידיעתי אין שום ראיות שמצדיקות הגשת כתב אישום. אני מקווה ומאמין שבעזרת השם, היועץ המשפטי לממשלה לא יקבל את המלצת המשטרה".

  

בתשובה לשאלה איך מרגישה המשפחה בנוגע לעובדה שלא הוגש כתב אישום נגד המתלוננת א', ענה ליאור קצב: "זה יותר מתמוה בעיני שהמשטרה לא ממליצה להגיש כתב אישום נגד הגברת א' וזאת, בשעה שישנו תיעוד מדוייק שמתעד את ניסיון הסחיטה של נשיא המדינה".

 

כזכור, נציגי המשטרה נועדו עם היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז ועם פרקליט המדינה ערן שנדר, והעבירו אליהם את תיק החקירה המלא. על פי המשטרה, יש ראיות שהנשיא ביצע אונס, מעשים מגונים בכוח והטרדה מינית בכמה נשים. עוד בראיות גם המלצות לאישומים של מרמה והפרת אמונים והאזנות סתר. כמו כן הנשיא חשוד בשיבוש מהלכי משפט והטרדת עד - אחד העדים שמסר מידע למשטרה בעניינו.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אילן מרסיאנו ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
קצב. חשד לאונס
צילום: חיים צח
צילום: חיים צח
אמיר. מודאג
צילום: חיים צח
מומלצים