שתף קטע נבחר

יגאל עמיר עותר: ההפריה מסוכנת, תנו להתייחד

לאחר שקיבל אישור לבצע עם אשתו טיפולי הפריה, טוען הרוצח כי הטיפולים פגעו בבריאותה - ודורש שוב אישור לביקור התייחדות

יגאל עמיר עתר הבוקר (יום ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לאשר לו ביקורי התייחדות לצורך פיריון עם אשתו, לריסה טרימבובלר. השניים כבר קיבלו אישור להביא ילדים לעולם באמצעות הפריה מלאכותית, אך עמיר טוען כי הם אינם זקוקים להליך הרפואי, שמסכן את בריאותה של אשתו.

 

בעתירה שהגיש כותב רוצח ראש הממשלה כי המדינה ושירות בתי הסוהר מעלמים משיקולים הומניטריים, ומסרבים לאשר ביקורי התייחדות, מה שמכריח את טרימבובלר לעבור טיפולי הפרייה כואבים ומסוכנים.

 

לדברי עמיר, "כתוצאה מהתרופות שאשתי צריכה לקחת נוצרו סיבוכים רפואיים שעלולים לגרום לנזק ארוך טווח שלא ניתן לשערו כעת. כל פניותיי לשב"ס לא נענו והם פשוט מתעלמים ממני. אם היה מדובר בי ובבריאותי, אני יכול להבין את האטימות. אך כאן מדובר באזרחית שומרת חוק ונורמטיבית לחלוטין. מדוע צריך לסכן את בריאותה?".

 

עמיר וטרימבובלר קיבלו את האישור להתחיל בטיפולי הפיריון בתחילת השנה, לאחר שנאסר עליהם להתייחד מסיבות ביטחוניות. שירות בתי הסוהר קבע אז כי טיפולי ההפרייה יתבצעו בצורה מסודרת, אך זמן קצר לאחר מכן נתפס עמיר כשהוא מנסה להבריח זרע לאשתו בשקית. עמיר נענש, אך האישור לביצוע הטיפולים לא בוטל והם נמשכו.

 

"מדוע לא מאפשרים לנו אפילו התייחדות חד פעמית, שיכולה לחסוך את כל החומרים הכימיים האלו?", כתב עמיר, "איזה חשש ביטחוני יכול להיות בהתייחדות כזו, לעומת החשש המוחשי לבריאותה של אשתי? שלא לדבר על הכאבים ותופעות הלוואי הכרוכים בטיפולים כאלה".

 

בעתירתו מוסיף עמיר ואומר כי הוא ואשתו מוכנים לכל אמצעי פיקוח שידרוש שירות בתי הסוהר בזמן ההתייחדות: "הטיפולים כל כך מיותרים. בפרט לאור העובדה שאנחנו מסכימים לכל אמצעי פיקוח כדי להסיר את 'החשש הביטחוני'. בשירות בתי הסוהר אמרו לי בתגובה שאמצעי פיקוח יהיו פגיעה בצנעת הפרט. והלא כל הטיפולים האלו פוגעים חמורות בצנעת הפרט, שלא לדבר על הנזק הבריאותי שחשוב לאין ערוך מצנעת הפרט".

 

עמיר חזר וביקש מבית המשפט להחליט בעניין בהקדם, כדי שהוא וטרימבובלר יוכלו להפסיק ולבצע את הטיפולים הרפואיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עמיר. דורש התייחדות
צילום: גיל יוחנן
ניסיון הברחת הזרע לטרימבובלר
מומלצים