שתף קטע נבחר

צה"ל חשף עוד חמש מנהרות ליד ציר פילדלפי

מבצע "פרי סחוט" לאיתור מנהרות להברחת אמצעי לחימה צובר תאוצה. הערב נחשפו חמש מנהרות ובסך הכל נחשפו ביממה האחרונה שמונה מנהרות ופירים

כוחות צה"ל ממשיכים לפעול גם הערב (יום ד') סמוך לציר פילדלפי בדרום רצועת עזה במאמץ לאתר מנהרות להברחת אמצעי לחימה, שכבר מוליד תוצאות - מאז אתמול נחשפו שמונה מנהרות ופירים, חמש נחשפו הערב. מאז נחטף גלעד שליט נחשפו 20 מנהרות, בהן מנהרות תופת ומנהרות להברחת אמצעי לחימה ממצרים לעזה.

 

 

הפתחים של חלק מהמנהרות נחפרו במבנים שונים. המבצע "פרי סחוט" שהחל אתמול הורחב הלילה ובמסגרתו פועלים כוחות מגדוד הסיור המדברי יחד עם כוחות מחטיבת גבעתי, מלווים בכוחות שריון והנדסה.   

 

 

המנהרות בדרום רצועת עזה הפכו באחרונה לאיום ממשי ומרכזי, שכן על פי הערכות בצה"ל ארגוני הטרור עושים שימוש אינטנסיבי במנהרות על מנת להבריח אמצעי לחימה ובכך מתעצמים ומתחמשים באמצעי לחימה משוכללים ומתוחכמים כמו טילים נגד טנקים הדומים לאלו שיש בידי חיזבאללה.

 

גורם צבאי בפיקוד הדרום אמר כי "הפעילות בדרום רצועת עזה מהווה נדבך נוסף בפעילות הכוללת של צה"ל נגד ארגוני הטרור ללא הבדל בין הארגונים, כאשר המטרה היא לפגוע בכל הארגונים שפועלים נגד ישראל, ולפגוע בתשתיות שמוקמות היום ועשויות לפעול בעתיד".

 

עם זאת, בצה"ל מודים שעל מנת לצמצם את האיום ברצועה יהיה צורך לצאת למבצע רחב היקף וממושך, ובשלב הזה מסתפקים במבצעים נקודתיים וקצרים יותר על מנת לאותת על הכוונות העתידיות של צה"ל. כפי שהדברים נראים כעת, הדרג המדיני לא ממהר לאשר פעולה שכזו. שר הביטחון, עמיר פרץ, אמר במליאת הכנסת שישראל לא תכבוש מחדש את עזה ותמשיך לשמור על יחס הומינטארי בכל פעולותיה. עם זאת הבטיח, "לא נעצום עיניים עד שנתיבי ההברחות במנהרות יהפכו לאוטוסטרדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציר פילדלפי הפרוץ
צילום: איי פי
מומלצים