שתף קטע נבחר

יצחק איתן: פורש מהאגודה למען החייל

רק בשבועות האחרונים בחר הוועד המנהל של האגודה באלוף (במיל') איתן לקדנציה נוספת באגודה. ל-ynet נודע: איתן הבהיר הבוקר כי אינו רוצה בתפקיד. איתן עצמו סירב להגיב על מניעיו. בין המועמדים להחליפו: אריה עמית

יושב ראש האגודה למען החייל, האלוף (מיל') יצחק איתן, הודיע היום (ה') כי בכוונתו לסיים את תפקידו ולא להמשיך לקדנציה נוספת בתפקיד, כך נודע ל-ynet. איתן, שהחל תפקידו בנובמבר 2003, נבחר למעשה בשבועות האחרונים על ידי הוועד המנהל של האגודה לכהן בתפקיד קדנציה נוספת.

 

איתן נכנס לתפקידו כיו"ר האגודה למען החייל כשזו סבלה מחובות של ארנונה וגירעון של מליוני שקלים. איתן הכריז על מהפכה בניהול, זאת בעקבות דו"ח מבקר המדינה שראה אור במהלך שנת 2002 וחשף משכורות מנופחות לבכירי האגודה. יו"ר האגודה למען החייל, שהיה אלוף פיקוד המרכז בעבר, פעל במסגרת המהפכה לשינוי בסמל המיתולוגי של האגודה למען החייל, אך מעבר לזה קיצץ כ-80 משרות וחסך למעלה מ-6 מיליון שקלים בהוצאות האגודה.

 

אגב, במסגרת התחקירים שמקיים צה"ל על מלחמת לבנון, עומד איתן בעצמו בראש צוות שבודק את ההבטים של "פיקוד כמנהל מערכה", כחלק מהבחינה כיצד פיקוד מרחבי (במקרה זה, פיקוד הצפון), מתמודד על מלחמה בגזרתו. השבוע אף הציג איתן את ממצאיו לרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ ולפורום מטכ"ל.

 

איתן עצמו סירב להגיב על החלטתו לסיים את תפקידו.

 

הוועד המנהל של האגודה למען החייל יהיה זה שיצטרך לבחור את היו"ר הבא, וכבר הבוקר נשמעו שמותיהם של מספר מועמדים ביניהם, ניצב (בדימוס) אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, שזוכה גם לתמיכתו של שר הביטחון, עמיר פרץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
יצחק איתן. פורש
צילום: גלעד קוולרצ'יק
צילום: אלי אלגרט
אריה עמית
צילום: אלי אלגרט
מומלצים