שתף קטע נבחר

הממשלה החליטה לקדם את תוכנית ה"פנסיה לכל אזרח"

ועדת שרים מיוחדת בראשות השר עמיר פרץ תקדם תוכנית שתבטיח בחקיקה פנסיה לכל אזרח. התוכנית מקובלת גם על שר האוצר, אברהם הירשזון, שהחל לקדם את הנושא עוד בהיותו יו"ר ועדת הכספים של הכנסת

הממשלה החליטה היום לקדם את התוכנית שתבטיח פנסיה לכל אזרח. החלטת הממשלה כוללת הקמת וועדת שרים שתגבש את התוכנית.

 

בנוסף החליטה הממשלה להקים וועדת שרים נוספת שתקדם את הצעת חוק העסקת עובדים בידי חברות כוח אדם שתרחיב את זכויות העובדים. שתי הוועדות הוקמו לפי הצעת ראש הממשלה, אולמרט ושרי הביטחון והאוצר, פרץ והירשזון.

 

השר פרץ יעמוד בראש שתי הוועדות ובכל וועדה יכהנו שישה שרים.

 

הירשזון יזם חקיקה בכנסת 

השר הירשזון, בהיותו יו"ר וועדת הכספים, יזם בתמיכת קודמו באוצר, בנימין נתניהו, הצעת חוק חיסכון חובה לפנסיה שנועדה להבטיח זכויות פנסיה לכמיליון אזרחים שאין להם תוכנית פנסיה לאחר פרישתם מהעבודה. הצעת החוק עברה בקריאה ראשונה בכנסת, אך לא היה המשך לחקיקה.

 

לאחר שמונה לשר התיירות בממשלה הקודמת, העביר הירשזון את הטיפול בנושא לח"כ לשעבר, שאול יהלום (מפד"ל). אולם יהלום נתקל בקשיים ולא המשיך את קידום הנושא. יהלום גם לא נבחר לכנסת הנוכחית ונושא הפנסיה נשאר תלוי באוויר. תמיכת הירשזון בתוכנית הפנסיה לכל אזרח נועדה להוות תחליף להצעת החוק המקורית, והיא תואמת את עמדת יו"ר העבודה, עמיר פרץ, המבקש להרחיב את זכויות הפנסיה באופן שיחולו על כל אדם במדינה.

 

גם סיעת הגמלאים תובעת חקיקת חוק הפנסיה חובה לכל אזרח, והשר רפי איתן, חבר בוועדת השרים המטפלת בנושא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
ועדת שרים תמצא את הדרך לפנסיה לכל אזרח
צילום: דן בלילטי
מומלצים