שתף קטע נבחר

יגאל עמיר ולריסה טרימבובלר התייחדו בכלא

עשרות עיתונאים המתינו הבוקר לרעיית רוצח ראש הממשלה שהגיעה הבוקר לתא המאובטח בכלא, שם היא התייחדה עם יגאל עמיר. לריסה סירבה לענות לשאלות העיתונאים גם בצאתה מהכלא. מוקדם יותר אמרה: "זה עניין פרטי". האח אמיתי: "אני יכול להניח שזה אחד מהימים הכי מאושרים בחייו מאז שנכנס לכלא"

רוצח ראש הממשלה מתייחד עם רעייתו: עשרות עיתונאים מכלי תקשורת מהארץ ומהעולם חיכו הבוקר (יום ג') ללריסה טרימבובלר שהגיעה להתייחד לראשונה בתא מיוחד עם בעלה יגאל עמיר. בצאתה, כעבור שמונה וחצי שעות, סירבה טרימבובלר לענות על שאלות העיתונאים.

  

בשב"ס סיפקו לבני הזוג חדר מיוחד שעומד לרשותם החל מ-8:30 עד לשעות אחר הצהריים. טרימבובלר הגיעה לכלא כשהיא לבושה בשחור עם כובע תכלת וצעיף, ובידה שקית. היא נראתה מחוייכת, אך סירבה לשוחח עם כלי התקשורת שחיכו לה והפנו לה שאלות. טרימבובלר מיהרה להיכנס לתוך אולם מקבלי הפנים, שם עברה בדיקה ביטחונית.

 

בחדר ההתייחדות המתינו לבני הזוג מיטה זוגית, טלוויזיה, מקלחת ושירותים צמודים ועוד. החדר נמצא מטרים ספורים מאגף 15 של כלא איילון, אגף בו ממוקם רק תא אחד - תאו של עמיר. בני הזוג יורשו להביא עמם לחדר כיבוד: טרימבובלר הורשתה להצטייד בפירות יבשים, עוגיות ופיצוחים, ואילו עמיר יוכל להביא עמו שני בקבוקי שתייה שנרכשו בקנטינה של הכלא וכן אוכל בהשגחת הבד"ץ, אותו הוא מקבל בתאו.

 

נציב שירות בתי הסוהר לשעבר, רב גונדר במילואים, עמוס עזאני, אומר הבוקר כי, "יגאל עמיר מקבל את הזכות שמגיעה לו על פי דין, ולא בגלל מעשיו ה'טובים'. אי אפשר למנוע ממנו את הזכות הזאת כל עוד הוא עומד בקריטריונים של קבלת הזכות להתייחדות. עד כה הוא היווה סיכון ביטחוני, וכל עוד נטען נגדו כי הוא מהווה סיכון ביטחוני, הוא לא קיבל את זכות ההתייחדות. אך כעת, כשהורד הסיכון הביטחוני, אין סיבות למנוע ממנו את ההתייחדות".

 

מזכ"ל תנועת "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, התייחס להתייחדותם של יגאל עמיר ולריסה טרימבובלר ואמר כי "השעות הקרובות הן שעות של ביזיון לדמוקרטיה הישראלית, שנכנעה לרוצח יגאל עמיר ומאפשרת לו לבצע את זממו". "לרשויות החוק היו אפשרויות למנוע את ההתייחדות אך הן נכנעו לרצונו של הרוצח", הוסיף אופנהיימר.

 

חדר הייחוד (צילום: גלעד קוולרצ'ק)

 

לריסה טרימבובלר לא האמינה כאשר שמעה ששירות בתי הסוהר פרסם את מועד ההתייחדות שלה ושל יגאל עמיר, "איך יש להם את הזכות להוציא דבר כזה? אני לא חושבת שהדבר צריך לעלות לדיון. זה עניין פרטי", אמרה ל-ynet. במשפחת עמיר מרוצים וטוענים שגם מצב רוחו של יגאל עמיר מרומם לקראת ההתייחדות שתתקיים היום (יום ג') בכלא איילון במשך לא פחות מ-10 שעות. הם קצת פחות מרוצים מעצם הפרסום ומהעיסוק הציבורי.  

 

טרימבובלר הוסיפה: "אני בהלם מעצם הדיון בפרטים ובתאריכים. זה לא נושא שאני מתכוונת להתייחס אליו. כאשר נאבקנו על ההתייחדות זה היה לגיטימי לדבר על כך, אך אני לא חושבת שכיום זה נושא לדיון ציבורי".

 

אחיו הצעיר של רוצח ראש הממשלה, אמיתי עמיר, אומר ל-ynet כי לאחר שהתקבלה ההחלטה על ההתייחדות נותר לשב"ס רק לרמוס את כבודם של בני הזוג, "במערכת השלטון נכשלו בניסיונות הבלתי מוסריים לרצוח את הילד עוד לפני שהגיע לעולם, וכעת נותר להם רק לנסות לרמוס את כבודם של בני הזוג עמיר. הם הפנימו שמניעת ההתייחדות רק מגבירה את התמיכה ביגאל עמיר וכעת רק נותר לצפות להולדת הילד הנפלא הזה ששייך להורים נפלאים ומיוחדים. הילד שיוולד יהיה מוסרי, שלא כמו אלו שניסו למנוע את הבאתו לעולם בטענות אנטי מוסריות".

 

אמו של עמיר, גאולה, הביעה תמיהה בתגובה ל-ynet: "למה כל עם ישראל צריך להשתתף בהתייחדות של יגאל ולריסה?". לדבריה, "זוג שהולך להתייחד לא מעוניין לשתף את כל עם ישראל בעניינו. למה השב"ס כל הזמן טורח להודיע הודעות? אני מקווה שהשב"ס לא מתכוון גם לספר מה היה שם בדיוק. זה צנעת הפרט ולא צריך להגזים".


פורסם לראשונה 24/10/2006 08:01

 

בהכנת הידיעה השתתפו אלי סניור, מירי חסון, מורן זליקוביץ' ורענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשרות כלי תקשורת הגיעו לכלא
צילום: ניב קלדרון
צילום: ניב קלדרון
טרימבובלר הבוקר. "בהלם מהדיון"
צילום: ניב קלדרון
צילום: גיל יוחנן
עמיר. מצב רוח מרומם
צילום: גיל יוחנן
מומלצים