שתף קטע נבחר

כשהגברת אומרת שיש לך ברדא"ק בבית, למה היא מתכוונת

גיליתן את עולמה של הפליי ליידי רק עכשיו? אל דאגה! בעזרת המונחון הבא, תוכלו להצטרף למיליוני נשים ברחבי העולם, שכבר עשו את השינוי בחייהן

אזורי אסון

מקומות שבהם מתרבים חפצים בלתי נחוצים. אלה יכולים להיות ציורים שילדים הביאו מן הגן, חשבונות, דברי דואר, כביסה שיש לקפל ועוד. ברוב המקרים, אזורי האסון הם המקומות שבהם אנו פורקים דברים כאשר אנו נכנסים הביתה או משתמשים בהם לאחסון דברים שנחשוב "אחר כך" לאן הם שייכים.

 

ברדא"ק (Can't Have Anyone Over Syndrom, CHAOS)

ראשי תיבות של "בלגן רציני, דחיית אורחים קריטית".

 

הברקת הכיור

זוהי המשימה הראשונה למי שמעוניינת להצטרף לשיטתה של הפליי ליידי. כאשר מצליחים לשמור מדי חודש על כיור נקי ומצוחצח, זוכים בתחושה של הישג במאמץ קטן יחסית, ומגלים שסדר הוא דבר מדבק. מה שהתחיל בכיור, מתפשט אחר כך אל מקומות נוספים בבית.

   

ויש בצ'יק (swish and swipe)

מחזיקים באופן קבוע בחדר האמבטיה מיכל ריסוס של חומר לניקוי חלונות וגליל מגבות נייר. מדי בוקר מנגבים את המראה, השיש, הכיור והברזים. ליד כל אסלה מחזיקים מברשת ניקוי, בתוך מיכל ובו חומר ניקוי כלשהו (אפשר להשתמש גם בשמפו ישן שלא אוהבים – כל סבון הוא סבון). מברישים במהירות את האסלה. בעזרת אותו נייר שבהם השתמשנו עם חומר ניקוי החלונות, מנקים את מכסה האסלה, המושב, שפת האסלה, ולבסוף – את צדי האסלה והרצפה. זורקים את המטלית לכביסה או את הנייר לפח ופותחים את הבוקר עם שמחה בלב.

 

ריקוד פרידה 27 (27 Fling Boogie)

עוברים בבית עם שקית זבל, ומשליכים לתוכה 27 פריטים שאין בהם צורך ומקומם בפח.

לא מפסיקים עד שמוצאים 27. סוגרים את השקית וזורקים לפח, מבלי להעיף בה מבט שני. אחר כך, לוקחים קופסה ריקה, עוברים בבית ואוספים 27 חפצים שאפשר לתרום. כאשר גומרים למלא את הקופסה, לוקחים אותה מיד למכונית, ובפעם הבאה שעוברים ליד מקום איסוף לנצרכים, משאירים אותה שם.

 

ריקוד פרידה מרוכז (Super Fling Boogie)

שבועיים שבמהלכם מקדישים מדי יום רבע שעה לפינוי חפצים שאינם נחוצים מאזורים שונים בבית, משליכים, ממחזרים או תורמים אותם. ריקוד המתקיים שלוש פעמים בשנה.

 

 

שגרת בוקר (morning routine)

כמה צעדים שיש לחזור עליהם מדי בוקר כדי להתחיל את היום ברגל ימין: מתלבשים מיד עם ההתעוררות, מעבירים "ויש בצ'יק" (ע"ע), אוכלים ארוחת בוקר, שותים מים ונוטלים תוספי מזון/תרופות, לוקחים את הפריטים הדרושים לנו שהוכנו אתמול ולא מחכים לרגע האחרון כדי לצאת מן הבית.

 

שגרת ערב ( before bed routine)

כמה צעדים שיש לבצע לפני השינה כדי לפתוח את יום המחרת בצורה טובה: מכינים מראש את הדברים הדרושים למחר ליד הדלת, בודקים את הפגישות המתוכננות, מכינים בגדים והולכים לישון בשעה סבירה.

 

FLY

ראשי תיבות של: Finally Loving Yourself, לאהוב סוף סוף את עצמך.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאשה בפייסבוק
מומלצים