שתף קטע נבחר

בנו של שר האוצר נתפס נוהג בשכרות

פרסום ראשון: ברק הירשזון, בנו בן ה-22 של השר, נתפס הלילה נוהג בשכרות בשכונת רמת אביב בתל אביב. לאחר שמתנדבי המשטרה ביקשו לערוך לו בדיקת אלכוהול אמר להם: "אתם יודעים הבן של מי אני? אתם מקנאים כי יש לי ב.מ.וו?" - ועוכב לחקירה. השר הירשזון מסר מטעמו: "הוא מטופל כמו כל אזרח במדינה"

בנו בן ה-22 של שר האוצר אברהם הירשזון, ברק, נתפס לפנות בוקר (יום ו') סמוך לשעה 4:45 כשהוא נוהג בשכרות באזור צפון תל אביב, סמוך לשכונת רמת אביב - בדרך לביתו.

 

בפעילות שערכו הלילה אנשי מתנדבי אק"מ (אגף קהילה-משטרה) ירקון, פרשו השוטרים מחסום באזור דרך נמיר בתל אביב, ובשלב מסויים הבחינו בנהג שמתחיל בנסיעה באור אדום בפינת רחוב חיים לבנון. עוד בטרם חצה הנהג באדום סימנו לו השוטרים לעצור והוא נענה להם.

 

כאשר שוחח עימם, חשדו המתנדבים כי בנו של השר נוהג בשכרות לאחר שהריחו כי מן הרכב נודף ריח חריף של אלכוהול. המתנדבים ביקשו מהבן לבצע בדיקת שכרות ובנו של השר לא סירב. בבדיקה הוברר כי שתה כמעט פי שלושה מעל הכמות המותרת.

 

בין השוטרים לבין בנו של הירשזון התפתח דין ודברים ובמסגרתו אמר הבן: "אתם יודעים הבן של מי אני?". עוד אמר הבן למתנדבים: מה, אתם מקנאים בי שיש לי ב.מ.וו?". הבן עוכב לחקירה באגף התנועה של משטרת מחוז תל אביב. לאחר מכן שוחרר בערבות. הוא זומן לשימוע ביום ראשון, אז יוחלט האם להחרים את רכבו ל-30 יום וכן לשלול את רשיון הנהיגה שלו. רשיונו לא נשלל מייד כיוון שבמקום לא היה קצין משטרה, שבסמכותו לבצע שלילה מנהלית.

 

דוברו של השר מסר ל-ynet בתגובה כי "הותר לילד להחזיק ברשיונו עד יום ראשון - וביום ראשון יחליטו בעניין שלילת רישיונו. הטיפול בו הוא כמו כל אזרח במדינת ישראל".

 

ויש גם עובדים זרים במשפחה

אין מדובר בהסתבכות הראשונה עם החוק מבית הירשזון. בשנת 2004 נתפסו בביתו של השר, אז חבר כנסת ויו"ר ועדת הכספים, ובבית בנו בני-זוג מהפיליפינים - האשה עבדה בביתו של האב ואילו בעלה בביתו של הבן האחר של הירשזון. את האשה גילו אנשי משטרת ההגירה בפעילות שערכו ברחוב דרזנר בצפון תל-אביב, בשעה שטיילה עם כלב. הם ביקשו ממנה להציג את מסמכיה, אך היא סיפרה כי הם נמצאים בבית בו היא מתגוררת.

 

העובדת הובילה את השוטרים לביתו של ח"כ הירשזון, שם הציגה להם דרכון. הירשזון עצמו היה באותה שעה במקום. כאשר ביקשו ממנו את פרטיו, הוא הגיש להם את תעודת הזהות שלו. השוטרים לא זיהו את הח"כ והגישו לו זימון לחקירה, ובינתיים עיכבו את הפיליפינית במתקן של משטרת ההגירה. בחקירתה סיפרה העובדת כי לפני 14 שנים הגיעה לישראל כאחות סיעודית והחלה לטפל ברעייתו של הירשזון. בשנת 95' נפטרה האשה, והוא השיג אישור להחזיק בעובדת למשך ארבע שנים נוספות, עד שנת 99', כדי שתטפל בבני ביתו.

 

לאחר שנתיים בארץ, כשראתה כי טוב, הביאה העובדת גם את בעלה ארצה. הוא עבד במשך חמש שנים כמטפל סיעודי אצל קשיש, עד שמעסיקו נפטר - ואז העביר אותו הירשזון לידי בנו. בינתיים שנת 99' הגיעה, האשרה של העובדת פגה, אך זה לא הפריע לח"כ ובנו להמשיך ולהעסיק את בני-הזוג.

 

הידיעה הראשונה התקבלה באי-מייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבן בצרות. הירשזון
צילום: שאול גולן
צילום: שאול גולן
משמאל: ברק הירשזון
צילום: שאול גולן
מומלצים