שתף קטע נבחר

כך תארגני מסיבת רווקות כהלכתה

מסיבת רווקות זו הזדמנות טובה לאסוף את כל החברות הטובות באמת לערב שכולו כיף, צחוקים והנאות של בנות. אם התיק הזה הוטל עלייך, הכתבה הזאת עשויה להציל אותך

מזל טוב, החברה הכי טובה שלך מתחתנת! בין השמחה הגדולה בשמחתה לשאלה הגורלית מה תלבשי לאירוע מתגנבת אלייך ההכרה: בתור החברה הכי טובה, עלייך מוטלת המשימה להכין לכבודה את מסיבת הרווקות. הערב בו תוכלו לשבת כמו פעם, בתיכון, לקשקש על ענייני בנות ולרכל חופשי, בלי אף נוכחות גברית מאיימת בסביבה.

 

בואו לדבר על מסיבת רווקות בפייסבוק של ערוץ יחסים

 

אז איך מארגנים את המסיבה? בכל אחת מאיתנו חבויה מפיקה קטנה, שרק מחכה לפרויקט הבא. החתונה היא אמנם הפרויקט הגדול מכל, אבל גם אם אין מאחורייך ניסיון של שועלת חתונות ותיקה, ודאי ארגנת פעם איזו מסיבת יומולדת, מסיבת הפתעה, מסיבת פרידה ממקום עבודה, כל מה שייתן לך את הביטחון שאת יכולה לעשות את זה עבורה. כמו בכל תחילת פרויקט, הצטיידי במחברת/ בלוק כתיבה/ קובץ וורד מיוחד, שיוקדש לכל הרעיונות, ההגיגים והפרטים הקשורים למסיבה.

 

המוזמנות

כאן תצטרכי להיעזר בכלה. זו הרי לא אמורה להיות מסיבת הפתעה, אולי רק בתכנים. ראוי שהכלה עצמה תקבע מתי תיערך המסיבה לפי נוחותה בתקופה לחוצה זו, ומי מחברותיה היא רוצה שתגיע. הרי גם אם את החברה הכי טובה שלה מהיסודי, סביר להניח שהיא אספה עוד כמה חברות בדרך מהתיכון, מהתנועה, מהצבא, מהלימודים ומהעבודה, ולא את כולן הספקת להכיר.

 

בקשי ממנה רשימת שמות וטלפונים של המוזמנות, ודברי איתן בשלב מוקדם של תכנון המסיבה כדי ללמוד על הלך הרוח והסגנון, שתפי אותן בהתלבטויותייך, ואולי תוכלי לקבל רעיונות נחמדים ואפילו עזרה. על המשתתפות לקבוע יחד את המקום, אך לא פחות חשוב מכך את התכנים והתקציב.

 

התקציב

לפני כל פרויקט, חשוב לדעת מה גובה התקציב העומד לרשותך. כמשתתפות המסיבה, לחברות של הכלה יש הוצאות נוספות הכרוכות באירוע - סכום המתנה לחתונה, כמובן, לפעמים גם רכישת בגדים חדשים, אם יש אירועים נוספים כמו חינה, ובמסיבה עצמה לפעמים רוצים גם להעניק מתנה נוספת לכלה. לכן צריך להחליט על סכום ריאלי שהמשתתפות יוכלו לעמוד בו. אל דאגה, גם אם הסכום אינו גדול אפשר לארגן ערב נפלא בכוחות משותפים ובהרבה אהבה.

 

המיקום

יש מסיבות שנערכות בבית (אצל הכלה או הוריה, בבית של אחת המשתתפות, או אם אין בנמצא מקום גדול מספיק ויש תקציב, ניתן לשכור מקום), ומסיבות חוץ. ניתן לערוך מסיבה בפאב / מועדון, או בספא רגוע. ניתן גם לערוך את המסיבה במקום פתוח, כגון חוף הים או פארק ציבורי.

 

הקונספט

לפני ההחלטה על אופי המסיבה, יש להתחשב במשתתפות. ראשית, חשבי על הכלה: איזה טיפוס היא, מה היא אוהבת, איזה סוג של אירוע היא תשמח לקבל, ומה עלול להביך אותה. שנית, חשבי על המשתתפות. רוב האנשים בוחרים להתרועע עם הדומים להם, לכן סביר להניח שחברותיה של הכלה אינן שונות ממנה בהרבה, וסגנון המסיבה שיתאים לה עשוי להתאים גם להן. עם זאת, אין להתעלם מצרכים מיוחדים של המשתתפות (אם צעירה, בחורה דתייה, אחות קטנה וכדומה).

 

הקונספט של המסיבה יכול להיות מותאם אישית לכלה, או סטנדרטי. במסיבות המתרחשות בחוץ תוכלו לשלב את התכנים הייחודיים לכן, אבל לרוב זו נגזרת של המקום בו תבחרו - בילוי יומי בספא, יציאה לילית למועדון ריקודים, קריוקי או חשפנות. גם במסיבה ביתית ניתן לשלב מופע אורח, שיגזול חלק נכבד מהמסיבה אבל יוכל גם להשאיר זמן לבילוי שקט ואינטימי.

 

אפשר להזמין פעילות אקטיבית, כמו שף שילמד אתכן להכין סעודה, שוקולטירית שתפסל איתכן בשוקולד, סדנת יוגה, סדנת איפור, סדנת עיסוי, שיעור ריקודי בטן, וכל פעילות חביבה שתקים אתכן מהכסאות, אפילו חשפן. אפשר גם להזמין מרצה או אמן אורח, כאשר הבנות יושבות ניחוחות ומאזינות לדברים, והשתתפותן אינה חובה. ההרצאות יכולות להיות בנושאים "רוחניים" כגון קריאה בקלפים/ קפה/ כף יד, נומרולוגיה, גרפולוגיה, תקשור ופנג שוואי, ופחות רוחניים, כמו סקסולוגיה. ואפשר גם להזמין סטנדאפיסטית.

 

אם או בלי תוכנית אמנותית מוזמנת, ניתן להכין את המסיבה הכי אישית ומקסימה לכלה, בתקציב מינימלי ובעזרת היכרות מקדימה ושיתוף פעולה בין החברות הטובות. הנה כמה משחקים ורעיונות להפעלות שיעבירו לכן ערב נוסטלגי בכיף (אפשר להכין פרסים למנצחות):

 

החבילה הגיעה

משחק שובר קרח המסייע להיכרות בין המשתתפות: חבילה קטנה עטופה בניירות רבים, שבכל אחד מהם מסתתרת שאלה או משימה. תבנו את המשחק כך שההפתעה הקטנה שבפנים תגיע לכלה.

 

משחק השאלות

משחק קלאסי הדורש שיתוף פעולה של החתן. מציגים לחתן מספר שאלות על הכלה (וגם על עצמו), מציגים את אותן שאלות לכלה, והיא צריכה לענות את אותן תשובות שענה החתן. יש המכריחים את הכלה לשתות משקה אלכוהולי על כל תשובה לא נכונה. למשקיעניות במיוחד: לצלם את החתן בווידאו.

שאלות לדוגמה: סרט/ ספר/ תוכנית טלוויזיה/ מאכל/ בילוי אהובים, כמה בני זוג קודמים היו להם, מתי והיכן היתה הפעם הראשונה שלהם יחד ועוד.

 

משחק האמת והשקר

כל משתתפת צריכה לומר שני משפטים, אחד נכון והשני שקרי, והאחרות צריכות לנחש איזה מביניהם האמיתי.

 

אמת או חובה

בפורום כזה נהוג לשחק "אמת או אמת", משחק בו כל נחשפת האמת העירומה: רוצה לדעת אם החברה של החברה שלך גנבה לך את החבר בכיתה ז'? זו ההזדמנות. נסו להיות עדינות, אתן צריכות לרקוד יחד בחתונה עוד כמה ימים...

 

הכירי את הכלה

משחק בסגנון "מי רוצה להיות מיליונר": לכל משתתפת מציגים שאלה על הכלה וארבע תשובות אפשריות, ועליה לנחש (או לדעת) את התשובה הנכונה.

אפשר לעצב את המשחק בצורת תשבץ, כאשר השאלה פתוחה (ללא ארבע האפשרויות) והמשתתפות צריכות לשבץ את התשובה בתשבץ, או בצורת תפזורת, וצריך למצוא את התשובה בתפזורת האותיות. את התשבץ והתפזורת יש להגדיל לדף גדול ככל האפשר, כדי להקל על המשתתפות.

 

משחק המתנות

כל חברה מביאה לכלת השמחה מתנה קטנה המסמלת את הקשר ביניהן. כל המתנות מוכנסות מבעוד מועד לתוך סלסלה, והכלה אמורה לנחש מי הביאה לה איזו מתנה, וכך עולים הסיפורים יחד עם המתנות.

 

אפשר לשחק משחק דומה עם כרטיסי ברכה - כל אחת מהחברות מוצאת כרטיס ברכה שכתבה לה הכלה בעבר, מוחקת את שמה, והכלה צריכה לנחש למי כתבה את כרטיס הברכה.

 

משחק הזיכרון

משחק ילדות חביב שגם מטרתו להעלות סיפורים נשכחים מהעבר ולשתף חברות חדשות יותר בחוויות ילדות ענוגות. אוספים תמונות של הכלה מאירועים שונים (אפשר להיעזר באמא שלה), משכפלים אותן פעמיים (עם מכונת צילום צבעונית או סורק ומדפסת), ומחזירים את המקור לאלבום. גוזרים את כל התדפיסים לגודל שווה, מערבבים והופכים אותם. הכלה צריכה להרים בכל פעם צמד זהה של תמונות, ולספר את הסיפור שמאחוריהן.

 

מצאי את החתן

יוצרים פאזל מתמונה מוגדלת של החתן. הכלה צריכה להרכיב לעצמה את החתן.

"הציור השבועי לילד" - עושים קולאז' מתמונות רבות ומשלבים בו את תמונת החתן, והכלה צריכה למצוא את החתן שלה.

מבוך - מציירים מבוך כמו בדפי העבודה לילדים, בצד אחד תמונת הכלה ובצד שני החתן, והכלה צריכה למצוא את דרכה אל בחיר לבה.

 

משחקי ילדות

משחקי הילדות הוותיקים יכולים להשתלב במסיבה או להוות מסיבת קונספט "חזרה לילדות" בפני עצמם. הנה כמה לתזכורת:

נר בבקבוק: נר (או אטב כביסה) קשור על חוט נקשר מאחור למותניה של כל משתתפת, שצריכה להשחילו בתוך בקבוק בעזרת הישבן.

שוקולד עם סכין ומזלג: מי שמצליחה לאכול את חפיסת השוקולד הכי מהר בעזרת סכין ומזלג בלבד.

לפוצץ בלון בזוגות: כל זוג בנות מקבל בלון, וצריך לפוצץ אותו בחיבוק.

 

סיפור אהבה

כל משתתפת בתורה ממציאה משפט או שניים, ויחד נשזרים המשפטים לסיפור המשלב את החתן והכלה.

 

ברכות אסוציאטיביות

כל משתתפת מרימה חפץ אקראי מהחדר ומברכת את הכלה בברכה שקשורה לחפץ. למשל: פרח- שחייך יהיו גן של שושנים; מפתח - שכל הדלתות ייפתחו בפנייך וכדומה.

 

כיבוד

במסיבה כזו, כשהאוכל הוא לא העיקר והתקציב לא ענק, אין צורך להזמין קייטרינג. ערכו רשימה של מאכלים פשוטים - פסטות, פשטידות, סלטים, עוגות - כל מה שבנות אוהבות, וחלקו ביניכם את המשימה. מזו שלא נכנסת למטבח בקשו להביא שתייה או כלים חד פעמיים.

 

עיצוב

כשהבית הופך למוקד המסיבה, כדאי לתת לו טאץ' קצת שונה. הוצאת המערכת הסלונית מהחדר והחלפתה בישיבה אלטרנטיבית (פופים, כריות, מזרנים, לונגים) תשנה את האווירה לגמרי. תוספת של נרות או פרחים, או באווירה עליזה יותר, בלונים וסרטים צבעוניים, יסייעו להכניס את הבנות למצברוח של מסיבה.

 

מתנות לכלה

רוצים להעניק לכלת השמחה מתנה חמודה מהחברות? גם את זה אפשר לעשות באופן אישי ובתקציב קטן. הנה שני רעיונות:

אלבום מעוצב - אספו תמונות שלכן עם הכלה, הוסיפו ברכות אישיות מכל הלב ושלבו באלבום קטן כמזכרת מרגשת.

דיסק עם שירים אהובים עליה - צרבו על דיסק שירים אהובים עליה מכל הזמנים, ולשדרוג הדיסק עצבו לו עטיפה או מדבקה עם תמונתה והכיתוב "מסיבת הרווקות של..." ותאריך.

 

מתנות לאורחות

אם את הכלה וחברותייך טרחו ועמלו, חשבו ויצרו עבורך מסיבה לתפארת, יהיה מאוד נחמד מצדך לגמול להן על המאמץ. תוכלי לרכוש נרות קטנים כמספר הבנות ולכתוב הקדשה אישית על כל נר, תחתונים, סבונים, צמידים או כל פריט שהוא שתמצאי שאינו יקר, אך מראה על תשומת לב ויהיה מזכרת נחמדה. צרפי ברכה קטנה, וזה ירגש אותן לא פחות שמצאת זמן לחשוב גם עליהן בתקופה לחוצה זו.

 

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
הכלה אמורה לנחש מי הביאה לה איזו מתנה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים