שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  העיקר שיאיר יצחק

  הסטנדאפיסט יונתן ברק, שנכנס לנעליהם של עדי אשכנזי ושלום אסייג בעונה החדשה של "יאיר לפיד", מודאג רק שלא יגיע לאולפן בזמן. "אני אצחיק את יאיר. אם הקהל יצחק, סבבה". מאיפה הביטחון? ככה זה כשאתה הבן של רותי הולצמן

   

   

  "רשף לוי טוען שגילה אותי כשיצא עם המופע שלו לפני שנתיים ולקח אותי כאקט החימום שלו. גל"צ בטוחים שהם גילו אותי כי נתנו לי להשתתף ב'יתוש בראש'. בן זיידל, הבעלים הקודמים, של 'הקאמל', בטוח שהוא זה שגילה אותי כי התחלתי להופיע במועדון שלו ורועי לוי בטוח שהוא זה גילה אותי, כי נשארתי במועדון אחרי שהוא עבר לידיים שלו. גורי אלפי בטוח שאני תגלית שלו כי הוא הביא אותי ל'משחק מכור' וליאור שליין כי הוא נתן לי להשתתף ב'משחק מכור'. עכשיו גם עירית לינור מגלה אותי כי אני משתתף בסדרה שלה ויאיר לפיד בטח ייזכר כמי שגילה אותי, כי הרבה מאוד אנשים הולכים לראות אותי בפעם הראשונה דווקא אצלו. וזה דבר טוב כי אם כל כך הרבה אנשים טובים רוצים לקחת קרדיט על זה שהם גילו אותך זה אומר שאתה שווה משהו".

   

  יונתן ברק צודק. בין אם ירצה בכך ובין אם לאו, ובלי קשר לאלו שגילו אותו בעבר, הוא יכונה בקרוב מאוד "התגלית החדשה של יאיר לפיד". הערב (ב', 21:00, ערוץ 2) הוא יזכה לשבת בכסא שקומיקאים צעירים רבים מבקשים לחמם, אבל לברק יש הרבה יותר מזה ביד. הוא מפתח פורמט, קיבל תפקיד בדרמה החדשה של עירית לינור, יהיה מעורב בלייט נייט ובעוד כמה פרויקטים שהוא מנוע מלדבר עליהם. כמעט כולם, אגב, הומטרו עליו בפרק זמן של חודשיים. לפני כן הוא עשה סטנד אפ, הרבה סטנד אפ ב"קאמל קומדי קלאב", מאז גיל 18.

   

  שלושה חודשים לפני הגיוס הוא החל להופיע במועדון הקאמל הישן, זה שנשרף, ברחוב קיבוץ גלויות בתל אביב. בצבא שירת ביחידת הסרטה ושלוש שעות בשבוע היה מתייצב בקאמל להופיע. אחרי השחרור המשיך לשחוק את הבמה, הכיר את רועי לוי, שהציג אותו בפני גורי אלפי, שהתלהב מהמצחיקן הצעיר וייעד אותו למשרת כתיבה ב"משחק מכור". "כתבתי ל'משחק מכור' וגם השתתפתי בתוכנית סיום העונה, בגלל שליאור שליין וגורי אלפי רצו לעזור לי להתקדם ולעבור מכתיבה לקדמת הבמה", הוא מסביר.

   

  כעת, שומה עליו להוכיח את עצמו, כראוי למעמד המחייב. הוא צריך לא פחות מלגנוב לכולם שם את ההצגה, כולל ליאיר לפיד עצמו. ברק אינו חושש להיכנס לנעליים הגדולות של מי שהפכו לענקי רייטינג כעדי אשכנזי, ליאור שליין ולאחרונה שלום אסייג. יש לו מספיק ביטחון להבין שאם בחרו בו, הוא ראוי לג'וב. ואולי זה משום שליצנים אמיתיים רגילים להתהלך בנעליים שקצת גדולות עליהם. "אני לא בא במקום אף אחד." חשוב לו להדגיש. "אסייג עזב כי יש לו תוכנית משלו שהוא רוצה לקדם. זה כמו בסטנד אפ, אם אתה עולה שלישי זה לא אומר שאתה מחליף את מי שבא לפנייך. אתה פשוט עולה שלישי".

   

  איך הגעת לאודישנים?

   

  "רועי לוי שידל אותי. כתבתי את החומר ואחרי שהגשתי אותו באודישן והתקבלתי, קצת הצטערתי שלא שמרתי קצת לעצמי, כי היו שם דברים באמת טובים. אני לא יכול לחזור עליהם בתוכנית, כי אז יאיר לא יצחק וזה הכי חשוב מבחינתי, המצלמה מונחת עליו ויראו כל תזוזה בפנים שלו".

   

  אז מה ללבוש?

  ברק יודע שהפינה אצל לפיד היא מסלול המראה ישיר לקרביים של הקונצנזוס. הוא לא יספק שם הצחקות חתרניות. הוא יגיש מזון מהיר, כזה שצופי ערוץ 2 מסוגלים לעכל בהנאה, הוא יגיד כמה דברים שלפיד יסמיק מהם, אבל לעולם לא יחוויר בגללם. עורכי הדין של "רשת" לא עומדים בהיכון ליד הטלפונים. כי לפני הכל, על הסטנדאפיסט של יאיר להיות "ישראלי יפה". הוא לא חייב לאהוב את עינת שרוף (אם כי רצוי שכן), אבל עליו לשים מדבקה של דם המכבים בצד הנכון של החזה ביום הזיכרון. הוא חייב להיות סטנדאפיסט מעולה שעובר מצלמה, אבל מעל לכל עליו להיות ייצוגי. מישהו שהוא ההפך מג'קו אייזנברג.

   

  לשם איתור האחד, יאיר לפיד כהרגלו, עמד עם אצבע עד נמק על הדופק. עינו לכדה כנראה את ברק בביקוריו התכופים בקאמל. "הוא בא לפה מדי פעם ותמיד מתעקש לשלם. קפיטליסט", אומר ברק, שהגגים שלו מצחיקים מאוד אבל קוצניים כמו בועות סבון.

   

  ברק הוא ילד טוב דיזנגוף. אביו הוא רופא ילדים אהוב, שנחשב ל"רופא של תל אביב" ואמו היא רותי הולצמן מ"שוקולד מנטה מסטיק" שמופיעה לאחרונה ב"ברנשים וחתיכות". אבל כששואלים אותו למי הוא דומה יותר, לאמא או לאבא, הוא משיב "לאבא, הוא הבדרן בבית".

   

  אתה בלחץ?

   

  "אני לא מודאג מהפינה, כי להצחיק הולך להיות החלק הקל שבעניין, אלא מדברים אחרים כמו להגיע לאולפן בזמן. אני אצחיק את יאיר. אם הקהל יצחק, סבבה. אני בא להיות מצחיק אני לא בא לעשות סאטירה ולא לגרום לאנשים לחשוב ולא להסביר נושא מסוים. אני מתלבט קצת מה ללבוש".

   

  ישנן שמועות שיאיר מתכוון להעז הפעם וללכת על שחור, אז כדאי לך להימנע מחולצה שחורה. או לבנה.

   

  "כי אז אני ויאיר נראה כמו יין ויאנג?"

   

  בדיוק. אתה יכול לבוא עם חולצת סופרמן, כמו זו שאתה מופיע בה.

   

  "אולי, אבל בניגוד להופעות שלי, בהן הרצתי תקופה ארוכה קטע על גיבורי על, בתוכנית של יאיר אני אדבר על אירועי השבוע".

   

  למה דווקא גיבורי על?

   

  "היתה לי ליד הבית חנות ספרים משומשים וקומיקסים וכל שבת הייתי הולך עם אבא שלי לקנות חוברות קומיקס. על זה גדלתי, אז הגיוני שתדבר על הבמה על דברים שאתה מכיר. אני למשל נמצא בזוגיות כבר ארבע שנים וחצי, אני נשוי, כך שאני לא יכול לדבר על כמה קשה לי להכיר בחורות, כי זה לא נושא שקל לי להתחבר אליו. אבל אני כן מדבר על כמה קשה זה לחיות עם בחורות".

   

  נשוי?

   

  "כן. היא מבוגרת ממני ובעיקר סטודנטית שאוהבת לשמור על הפרטיות שלה. גם גורי אלפי התחתן בגילי וגם רשף לוי התחתן מוקדם".

   

  אז?

   

  "אז יש תקדימים".

   

  על מה תדבר היום?

   

  "היום אדבר על יגאל ולריסה, על סקר חדש שמראה ש-40% מתלמידי התיכון מקיימים יחסי מין ועל הטייס מחיל האוויר שנתפס מבריח עתיקות".

   

  אגב טייס, יש לך שם של אחד, שזהה לשמה של הדמות שגילם אושרי כהן ב"שיר שלנו".

   

  "כן, זה סיפור ארוך. התעשייה בישראל קטנה, אני מכיר את יוצר הסדרה ואפשר להגיד שזה הרבה פחות צירוף מקרים ממה שאת חושבת ואפילו ניסיתי למנוע את העניין. אבל אני מעדיף לשמור על זכות השתיקה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אני לא בא לעשות סאטירה". יונתן ברק
  יאיר לפיד. מכירים מהקאמל
  לאתר ההטבות
  מומלצים