שתף קטע נבחר

ברק תוקף את נתניהו: "דבריו חסרי שחר"

בפעם הראשונה יוצא ראש הממשלה במתקפה נוקבת לעברו של מי שעומד ככל הנראה להתמודד מולו: "דברי נתניהו חסרי שחר, אנחנו לא רקדנו על הדם ובילבלנו אני לא רוצה להגיד מה", אמר ברק בישיבת סיעת העבודה

ראש הממשלה ברק אמנם ממשיך להתייחס לבנימין נתניהו כאל מתמודד "בלתי רציני". אבל במקביל, במפלגת העבודה מתייחסים לנתניהו ברצינות רבה: במפלגה אף טרחו והכינו ספרון, שבו מפורטים 'מחדלי נתניהו'. הספרון הזה יחולק במפלגה לשימוש הח"כים והשרים, כדי שיוכלו לשלוט היטב במסרים נגד ראש הממשלה לשעבר.
ראש הממשלה אהוד ברק כבר דיבר היום כמי שמצטט את המסרים האלה: "המצג של רעיונות קמפ דייויד, כפי שעלה אתמול ע"י אזרח מודאג אחד, אין לו שום שחר", תקף ברק. "אני מציע להשוות את מה שקרה בממשלה הקודמת ב-18 החודשים הראשונים שלה, למה שקרה עכשיו: פרשת בראון ופרשת המנהרה, שמייד לאחריה רצו בבהלה לתת את חברון. פרשת משעל, שמייד אחריה רצו בבהלה לשחרר את רב המחבלים אחמד יאסין, הפיגועים במחנה יהודה וקפה אפרופו, שאחריהם לא רקדנו על הדם, ובילבלנו אני לא רוצה לומר מה".
ברק הבטיח לחבריו לסיעה: "אין מה לפחד, הציבור לא משקיע בדרך כלל זמן ומחשבה במה שקרה בעבר, ולכן נראה כי יש לו זיכרון קצר. הפרצופים שיסתובבו במערכת הבחירות יזכירו לו".
ובלי הלצה אחת אי אפשר: ברק לא יכול היה להימנע מתגובה על העקיצות על חשבונו בנושא 'הזקנה מבית החולים': "אנחנו שומעים המון על הזקנה המיתולוגית מנהריה. שתדעו שעכשיו היא מקימה את המטה שלנו בעיר, ואם נהיה רציניים, בבית החולים בנהריה יש מבנה אשפוז ובית חולים גריאטרי חדשים", אמר ברק.
ברק שב ותקף את הביקורת הפנימית כלפיו במפלגת העבודה, בעודו מדבר ומפנה את מבטו לחיים רמון, שמצידו שקע עמוק בכסאו. ועם זאת, נראה שנתניהו באמת הצליח לאחד את השמאל: אברהם בייגה שוחט ורמון ישבו בישיבת הסיעה שבה נאמרו הדברים זה לצד זה. אמנם השניים מיעטו לשוחח - אך בעבודה של היום, זוהי תמונה כמעט סוריאליסטית.
חברי הכנסת ביקשו לדעת כיצד יצביעו על 'חוק נתניהו', שכן ברק אמר כי לא יתנגד לחוק שיאפשר התמודדות של מי שאינו ח"כ. ההחלטה טרם נפלה בעניין, אך ח"כ ויצמן שירי כבר חתום על הצעת 'חוק נתניהו המשופץ' של ח"כ יאיר פרץ מש"ס. "אנחנו לא צריכים לבלום איש מלהתמודד. נתניהו יהיה יריב הרבה יותר קל מכפי שנראה, ולכן צריך לתת לנו חופש הצבעה", מסביר שירי את פעולתו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ברק. לא רקדנו, לא בילבלנו
צילום: איי פי
צילום : איי פי
נתניהו. הופץ ספר עם מסרים נגדו
צילום : איי פי
מומלצים