שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פרופ' קרסו, איך נרפאים מהצרעת הארורה?

  בשיא ימי מלכותו תקפה מחלת הצרעת את המלך עוזיהו. נבוך ומתוסכל הוא נאלץ לצאת לעזוב את כס מלכותו וללכת להירפא מחוץ לירושלים. בצר לו, פנה לעצתו של פרופ' רפי קרסו, בניסיון נואש לחזור אל הארמון

  נגע צרעת ורעידת אדמה - עונש אלוהי או צירוף מקרים? פרופ' רפי קרסו והד"ר לגיאולוגיה בני בגין (יפורסם בקרוב) נדרשים לסוגייה. 

   

    

  פרופ' קרסו שלום,

   

  אני מניח כי אין צורך להציג את עצמי שכן שהישגי העצומים בודאי הנציחו את שמי לתהילה גם בקרב בני דורך.

   

  מאז עלייתי בגיל 16 בלבד על כס אבי שנרצח בהתנקשות, עסקתי במרץ בהרחבת הממלכה וביצורה. לא עצרתי אף לרגע אחד: כבשתי את אילות, הכיתי בפלשתים, הכפלתי את השטחים הראויים לחקלאות, חימשתי את הצבא בכל האמצעים החדישים, בניתי מבצרים וחצבתי בורות רבים. לפתע נאלצתי לעצור את מהלך חיי באחת כיוון שחליתי בצרעת. אינך יכול כלל לשער את המצב הנפשי הקשה אליו נקלעתי מאז לקיתי במחלה זו שכן נאלצתי להעתיק את מקום מושבי אל מחוץ לבירה ולהשאיר את עניני הממלכה בידי בני יותם.

   

  כאן המקום לספר לך שאין להאמין לנכתב עלי בזדון בספר דברי הימים, כי מדובר בעונש אלוהי על שלקחתי מסמכויות הכוהנים לעצמי ובשל כך לקיתי בצרעת. מעולם לא חשבתי לתפוס את מקומם. בכל זאת, למרות שעלי לקבל את העובדה שצרעת היא רצון האל, אין אני יכול להשלים עם הפקעת כל ענייני הממלכה בהם עסקתי בכישרון כבר מנערותי. התוכל להבין ללב מי שהפך בן לילה ממלך כל יכול למצורע שאינו בא בין הבריות?

   

  פרופ' קרסו, ממרחק הזמן אמנם איני יכול לצוותך דבר, אך אני מבקש בכל לשון כי תאמר לי את שעלי לעשות על מנת להירפא ממחלה ארורה זו, השוללת ממני את מלכותי וגורמת לנתיני לרנן בניחושים אודות הסיבה לעונש זה. אני מוכרח לחזור לענייני הממלכה. במידה ותצליח, אני מבטיח לפטור אותך ואת ביתך ממסים עד תום מלכי שושלתי - שושלת בית דוד, דבר שיתרחש רק עם בואו של המשיח (בן דוד). דהיינו: פטור לנצח.

   

  אנא הודיעיני דבר בהקדם.

   

  עוזיה עזריה בן אמציה,

   

  בית החפשית,

   

  ירושלים,

  ממלכת יהודה.

   


   

  למלכי הנאור הגיבור והנערץ

  שלום רב,

   

  כבוד גדול נפל בחלקי כי זכיתי אני הקטון להיקרא ולשרת את הוד רוממותו.

   

  דע לך שאיש אינו מאמין לדברי הזדון והבלע הכתובים בספר דברי הימים והשמועות הזדוניות על סיבת מחלת הצרעת שלך – מקורן, כידוע לכולנו, בחוסר פירגון, צרות עין ורוע לב של הקנאים. (גם אני הקטון ספגתי חלק מנחת זרועם של הרשעים ברכסים, בגבעות ובעמקים. אך אבי מולידי תמיד אמר לי שיש להתחיל לדאוג ברגע שלא מקנאים בך וכולם מפרגנים).

   

  יתר על כן, דע לך כי התורה הקדושה שלנו קבעה כי היכולת לרפא צרעת תלויה בכוהנים, ככתוב: "כי יהיה באיש נגע צרעת והובא אל הכהן". בעצם אוזלת ידם של אלה שלא הצליחו לסעוד אותך מלכי ולרפאך, תוכל להוכיח על רמתם הנמוכה של עוכרי ישראל אלה, הקוראים לעצמם כוהנים ואנשי אתיקה אך עוסקים בפוליטיקה ובלשון הרע (רחמנא לצלן).

   

  ולך מלכי יפרגנו עוד שנים רבות. אני צופה שאפילו בעוד אלפי שנים ישירו עליך שירים, אני בחזון הלילה שומע ניגון שינוגן ויושר ברחבי הממלכה "ויבן עוזיהו מגדלים בירושלים ...ויחזקם ויבן מגדלים ... ויחצוב בורות רבים".

   

  לגבי מחלתך – אולי דווקא ההתרחקות מהמרכז היא זו שתרפא אותך אם תדע לנצלה נכון. תרגל מדיטציה, דמיון מודרך, קח מורה הודי לשיעורי ויפאסנה והעיקר, טבול וטהר עצמך במי נהר זכים ז' פעמים ביום ו-ג' פעמים בכל לילה, בו הירח מלא.

   

  אכול אוכל אורגני, בנה ליד הזולה שלך צימרים לחולי צרעת אחרים וכידוע לך יש גם חולות. וצא במחולות. – לשלוות הנפש תפקיד חשוב בבריאות הגוף.

   

  אני הקטֹן אשלח לך מעט משיקוי הפלא הנקרא אקווה-קורטיזוני עם מי סולפא ואבקת שורש הריפאמפיצינה (מלשון רפא)* ובתפילה משותפת אותה אשא למענך ח"י פעמים ביום לנחש הנחושת, תבוא הישועה (אך סבלנות, כי השיקוי פועל לאט) השם יעזור, אמן!

   

  נ.ב.

  בקשר לפטור ממיסים, הנצח פחות מעניין אותי, אולי ניתן להחילו כבר משנת המס הקודמת עליה אני עוד חייב. 

   

  עפר לרגליך.

   

  רפא אל קרסו (לשבט לוי)

    

  * סולפא וריפאמפיצין מרפאים צרעת.

   

  בשבוע הבא האלה עשתורת שופכת את חמתה על אסף אשתר

   

  פרופ' קרסו הינו מנהל המחלקה הנוירולוגית ומרפאות הכאב בבית החולים הלל יפה בחדרה. הוא אף מכהן כחבר הוראה בכיר (פרופ' חבר) בבית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה, וכפרופ' במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן בתל אביב. בנוסף, פרופ' קרסו הינו Board Certified Physician at the American Board of Anti Aging Medicine

   

  פרויקט "מכתבים מהתנ"ך ובחזרה" מרכז פניות מדמויות תנ"כיות לאנשים אמיתיים בני זמננו המנסים לסייע מכישרונם וניסיונם.

   

  רוצים לדבר עם העורך אסף וול? שילחו מייל - assafv@legend.co.il.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דלית שחם
  פרופ' קרסו. לעבוד על שלוות הנפש
  צילום: דלית שחם
  אסף וול. עורך הסדרה
  מומלצים