שתף קטע נבחר

נתב"ג: שיבושים צפויים במהלך הערב

ועד העובדים הודיע על השיבושים במחאה על הכוונה לפטר 120 עובדים ארעיים. גורמים ברשות שדות התעופה טוענים כי הסיבה לשביתה אינה רק פיטורי העובדים, אלא העובדה שרבים מהם הינם קרובי משפחה של חברי הוועד

נציגי העובדים הארעיים של רשות שדות התעופה משבשים היום את פעילותם בשדה התעופה נתב"ג 2000, בעקבות החלטת הרשות הבוקר (יום ד') להוציא כ-120 מכתבי פיטורים. מטה המאבק הודיע בעקבות הוצאת מכתבי הפיטורים כי במהלך הערב תיפסק פעילותם של כל העובדים הארעיים במחלקות, ללא יוצא מן הכלל, ויינטשו כל עמדות העבודה.

 

בעקבות כשלון המשא ומתן בין הנהלת הרשות לבין ההסתדרות, הוחלט ברשות להוציא את מכתבי הפיטורים מבלי לנסות להגיע להסכמות עם ועד העובדים. בין המפוטרים 62 עובדים שלטענת הנהלת הרשות הם קרובי משפחה של חברי הוועד. ברשות דאגו כל הזמן להסביר כי מה שעומד לנגד עיניו של ועד העובדים הוא העובדה שבין המפוטרים כלולים קרובי משפחתם. ברשות מועסקים קרוב ל-2,000 עובדים זמניים, אשר על פי הסכם העבודה שלהם, עובדים עד חמש שנים ברשות ולאחר מכן קיימת בידי ההנהלה אפשרות לפטרם.

 

בשבועיים האחרונים עמדה פעילות רשות שדות התעופה בסימן המתח שבין ההנהלה לבין ועד העובדים. בעקבות כוונת הרשות לבצע את מהלך הפיטורים עוד לפני החגים, הודיעו ועד העובדים וההסתדרות כי לא יתנו יד למהלך וברשות החליטו להקפיא את המכתבים.

 

לטענת ההנהלה, כמדי שנה בסיום עונת הקיץ נערכת התאמה בין מצבת כוח האדם לרמת הפעילות בשדה, אשר באופן טבעי יורדת בחודשי החורף. לשם השוואה הם הציגו כדוגמא את התקופה המקבילה אשתקד, אז פוטרו 280 עובדים ארעיים.

 

"במהלך המגעים בשבועיים האחרונים בין הנהלת הרשות ונציגי הוועד וההסתדרות הציעו הנציגים הצעות בלתי סבירות ובלתי קבילות, אשר מסכנות את יציבותה הכלכלית של הרשות, המהווה מקור פרנסה לאלפי עובדים ובני משפחותיהם", אמרו גורמים ברשות. לדבריהם, "הצעות הועד לכלול ברשימת המפוטרים 120 עובדים אחרים אשר התקבלו לאחרונה לרשות על פי נוהל הגיוס החדש מעידה על חוסר ניקיון כפיים וחוסר תום לב בפעילותם."

פורסם לראשונה 01/11/2006 15:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנכ"ל רשות שדות התעופה גבי אופיר
צילום: אמנון טרבלסי
נתב"ג.
צילום: אמנון טרבלסי
מומלצים