שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עם הטכנולוגיה הייאוש לא נעשה יותר נוח

  יש לה טלפון סלולרי, כמה תיבות אימייל, כרטיס באתר היכרויות וברשת חברתית, ואפילו בלוג. בזכות כל השכלולים האלה, יש לה עכשיו המון דרכים להיווכח כמה היא בעצם לבד

  בראשית היו הטלוויזיה וערוץ אחד ויחיד. היה לה על מה לדבר, והיא יכולה היתה לדבר על כך עם כל אחד. הטלוויזיה תגאל אותה מבדידותה. היא היתה חוזרת לביתה הריק ומדליקה את הטלוויזיה, כדי שיהיו קולות בבית. שלא תרגיש בודדה. היא היתה עוברת על הדואר, מתקלחת, קוראת קצת ונרדמת מול המרקע. לבד. בבוקר הרדיו מעיר אותה לעוד יום עבודה.

   

  ואז היא קיבלה את הסלולרי הראשון שלה. לא עוד חזרה הביתה ובדיקת המזכירה האלקטרונית, כפי שקראו לזה אז. יותר היא לא תחמיץ שום שיחה, שום הזדמנות. היא כל הזמן זמינה, וממש בקרוב תיפתר בדידותה. היא רק חשבה שיש לה בעיות שמיעה; כשהיא יוצאת לקניות, נדמה לה מדי כמה דקות שהיא שומעת צלצול. היא רצתה כל כך שמישהו יתקשר, שיקרה כבר משהו. היא בודקת את הסלולרי, אבל לא היו שיחות. היתה זו הבדידות שצלצלה בראשה.

   

  היא תיתן את האימייל לכל מי שיבקש. זה לא כמו טלפון

  אחר כך היתה לה כתובת דואר אלקטרוני, ועכשיו אפשר לשמור על קשר עם הרבה אנשים במעט השקעה. היא תשלח אימייל לרשימות תפוצה, תקבל בדיחות והזמנות למסיבות. היא תצרף לאחד האימיילים שהיא שולחת איזה בחור מן העבר - אולי הוא יענה ויתפתח מזה משהו טוב. היא תיתן את כתובת האימייל שלה לכל מי שיבקש. זה לא כמו טלפון, באימייל אי אפשר להטריד. יש לה כמה תיבות אימייל, כי בהתחלה היא החליפה אותן כל הזמן. כשהיא חוזרת הביתה, קולות הטלוויזיה ברקע משתלבים בלחיצות על מקש ה"רענון", אולי הגיעה הודעה חדשה. וכשכבר מגיעה ההודעה, קשה לה שלא להתאכזב כשהיא מגלה שזה עדכון מאתר אליו נרשמה בעבר, שלא מפסיק להודיע לה על כתבות חדשות לשיפור חיי האהבה.

   

  יש לה חשבון משתמש באייסיקיו, ביאהו, במסנג'ר של MSN. עכשיו היא יודעת שהיא לא לבד. בעבודה היא מגניבה מבט כל כמה דקות לפינת המסך, אולי מישהו פנה אליה והיא לא שמה לב. מדי פעם היא מביטה ברשימת החברים, לוודא שהיא עדיין מחוברת. אבל כשהיא קולטת שכולם מחוברים ובכל זאת לא קורה כלום - פתאום מרגישה בודדה יותר.

   

  היא השקיעה בכרטיס שלה, שמה את התמונה המעולה

  אתר היכרויות, הנה סוף סוף הכלי המושלם עבורה. היא הרי ביישנית, ויצירת קשר אנונימי עם בחור ברשת זה קלי-קלות. היא השקיעה בכרטיס שלה, שמה את התמונה המעולה מהחתונה של חברתה, בשמלת ערב שחורה ועם חיוך אמיתי על פניה. בשבוע הראשון היא קיבלה הרבה פניות. היא יצאה עם כמה בחורים אבל הם היו קצת מאכזבים. אחרי שנה היא למדה לסנן טוב יותר. עכשיו היא לא יוצאת עם כל אחד. פעם בחודש יוצא לה לראות איזה בחור באתר שמוצא חן בעיניה. כבר אין לה מנוי, כי בשביל דייט אחד בחודש במקרה הטוב היא לא מוכנה לשלם. היא מקווה שמישהו יפנה אליה. בינתיים היא נכנסת מדי ערב לאתר, ובין רענון לרענון באימייל, היא בודקת אם מישהו הציץ בפרופיל שלה באתר. לא משנה מי, תמיד כיף להרגיש רצויה ומחוזרת. עם כל רענון שלא העלה תוצאות חדשות היא נעשית קצת יותר חמוצה.

   

  היא מחזיקה כרטיס גם באתר קהילות חברתיות, והיא מקושרת שם לכל החברים שלה. אפשר לחלוק המלצות, לבקש עצות, ולהציץ בכרטיסים של החברים של החברים שלנו. זה אמנם לא אתר היכרויות, אבל אולי יש שם מישהו חמוד?

   

  היא גם כותבת בלוג. זה עוזר לה לפרוק את אשר על ליבה. אז עכשיו, מדי כמה דקות, היא דואגת "לרענן" גם את הבלוג, כדי לבדוק מה נשתנה במונה הכניסות. לפעמים הוא נשאר תקוע על אותו מספר ימים שלמים, כאילו לעשות לה דווקא.

   

  והיום? היום היא הולכת לפאב, מתיישבת ליד הדלפק עם חברה. שתיהן תולות את התיק על וו מתחת לרגליהן, לא לפני ששלפו את הטלפון. בכל פעם שנפתחת הדלת הן מסובבות את הראש לראות מי נכנס. באופן אוטומטי הן גם בודקות אם התקבלה הודעה. כשהאור בסלולרי נדלק, משהו בה נדלק גם. כשהסלולרי מנגן את הצלצול, נפתחת עוד דלת. אם לא בפאב, אולי מהסלולרי יקרה משהו טוב.

   

  השיחה המזוהה טורקת לה את דלת התקווה בפרצוף. זו רק חברה, הצלע השלישית בחבורה הקטנה של הבנות, מודיעה שתאחר.

   

  בסוף הערב היא חוזרת הביתה, לטלוויזיה. היא מאוכזבת שלא קרה כלום הערב. היא מזפזפת בין שפע הערוצים, בסוף מתייאשת ומחליטה ללכת לישון. אבל רגע לפני שהיא מכבה את המחשב, היא מתיישבת ל"רענון" אחרון של האימייל. אין חדש, אז היא גולשת לאתר פורנו.

   

  הבלוג של סתם אחד

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  זו היתה הבדידות שצלצלה בראשה
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים