שתף קטע נבחר

רמון: לפרסם את עדות המתלוננת נגדי

"הפנייה נועדה כדי לחשוף בפני הציבור את הפער הגדול בין מה שפורסם בתקשורת ויוחס לו, לבין מה שהמתלוננת מייחסת לו בעדותה", הסביר רמון את הבקשה שהגיש לבית המשפט

שר המשפטים לשעבר, חיים רמון, פנה היום (ה') לבית המשפט השלום בתל-אביב בבקשה להיענות לעתירה שהגישו אמצעי התקשורת לפרסום הפרוטוקולים מעדותה של המתלוננת במשפטו, מבלי לפרסם את שמה.

 

בשיחה שהתקיימה היום בין כתבים משפטיים לפרקליטת מחוז תל-אביב, רות דוד, נודע כי המתלוננת בפרשת רמון כתבה מכתב למפקדת שלה שבעקבותיו בוצעו למשך יום אחד האזנות סתר לשלושה אנשים ובהם המתלוננת, המפקדת שלה ומנהלת לשכת ראש הממשלה, שולה זקן. לדברי דוד, האזנות הסתר לא העלו דבר ולכן התיק נסגר. התמלילים הועברו לעורכי דינו של רמון. כמו כן, נודע כי בוצע בין רמון למתלוננת עימות ש"תוצאותיו חדות וברורות", לדבריה.

 

רמון הצהיר כי הוא מסכים שעדותה תפורסם עוד בטרם תשמע עדותו בבית המשפט, וזאת "כדי לחשוף בפני הציבור את הפער הגדול בין מה שפורסם בתקשורת ויוחס לו, לבין מה שהמתלוננת מייחסת לו בעדותה". בדבריו מתכוון רמון לפרסומים שונים מהם עלה כי לכאורה התנפל על המתלוננת, השכיב אותה בכוח על שולחן ונישק אותה.

 

הפרקליטות מתנגדת לפרסום בתקשורת וטוענת שהוצאת עדותה של המתלוננת "לא יהיה בה אלא כדי להשביע את יצר המציצנות". עוד טענו בפרקליטות כי משפט שנערך בדלתיים סגורות נועד לספק אווירה בטוחה למתלוננות על עבירות מין, לשמור על פרטיותן ולהעיד עדות פתוחה וחופשית בבית המשפט - תוך ביטחון כי כל מה שיאמרו יישאר בין כותלי בית המשפט.

 

עורכי דינו של רמון, דן שינמן ונוית נגב, טוענים כי לא ברורה להם התנגדותה הגורפת של הפרקליטות וכי היא לא מסבירה מדוע פרסום הפרוטוקול ללא הפרטים המזהים יפגע במתלוננת, בעיקר על רקע הפרסומים הרבים שכבר היו בנושא.

 

"לא יהיה זה הוגן שהפרקליטות תוכל למסור גרסאות לתקשורת אודות המקרה, ובמקביל להתנגד לפרסום עדות המתלוננת", אמרו פרקליט רמון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
רמון. "לא הוגן"
צילום: ניב קלדרון
צילום: ניב קלדרון
המתלוננת "בדלתיים סגורות"
צילום: ניב קלדרון
מומלצים