שתף קטע נבחר

גילה קצב: לעולם לא אעזוב את משה

בראיון ראשון מאז התפוצצו החשדות לעבירות מין חמורות שביצע הנשיא מתייצבת רעייתו, גילה, להגנתו המלאה. ל"ידיעות אחרונות" היא אומרת: "אנחנו יחד כבר 37 שנה, ואני מאמינה בו ומאמינה לו. שום עלילה שקרית לא תשפיע עליי". מחברי הכנסת, העיתונאים והציבור היא מבקשת: "אני מתחננת, חכו לפסק דין"

"למה אנשים יכולים לחשוב שאני אעזוב אותו? זה לעולם לא יקרה. אנחנו יחד כבר 37 שנה, ואני מאמינה בו ומאמינה לו. שום עלילה שקרית לא תשפיע עליי". כך אומרת גילה קצב, רעייתו של נשיא המדינה, בראיון ראשון מאז התפוצצה הפרשה העגומה שסיבכה את בעלה בחשד כבד לפלילים ובחשדות לאונס והטרדה מינית. את הראיון העניקה גילה קצב ליהודית יחזקאלי במסגרת מוסף השבת של "ידיעות אחרונות".

 

"אני מאמינה בחום, במסורת, באהבה, בגיבוש משפחתי. אני מאמינה שבני משפחה צריכים לשמור ולדאוג אחד לשני. אני מאמינה שהמסורת מגבשת אותנו. גם חיי הדת חשובים לנו. בכל בוקר משה מתפלל בבית הכנסת שהקים במשכן הנשיא. אז מפליא אותי שנשים מסויימות, שהעולם שלהן כל כך שונה משלנו, ייתנו לי עצות לדרך חיים ולחיי משפחה. ומפליא אותי שחברי כנסת מסוימים דורשים שהוא יתפטר עכשיו. עדיף שהם יחכו ויראו שהוא יצא זכאי".

 

קצב מתעקשת כי יש לה אמון מלא בבעלה. "אני אחזור ואומר-ומאוד חשוב לי שזה יהיה ברור-אני מאמינה ובוטחת בו. אין לי ספק שהוא מעולם לא עשה את הדברים שמייחסים לו. זה פשוט אבסורד לייחס לאדם כמו משה אונס. אני רוצה לומר לציבור: אל תשפטו את הבן אדם לפני החלטת היועץ המשפטי ולפני החלטת בית המשפט. כבר שמענו לא פעם שבית המשפט החליט הפוך ממה שהיועץ המשפטי המליץ, וגם שמענו שהיועץ המשפטי החליט בניגוד להמלצות המשטרה. אנא, אני מתחננת, חכו לפסק דין".

 

קצב מספרת כי המשפחה מצויה "במשבר הכי קשה שהיה לנו בחיים", אך עם זאת מקווה לצאת ללא פגע מהמשבר. "כבר עכשיו אני הרבה יותר חזקה. פעם הייתי האישה השקטה שמאחורי בעלי, היום אני חזקה כמו לביאה, כי אני מרגישה שאני עומדת בפני משימת חיי-להוכיח את חפותו של בעלי".

 

היא גם מפקפקת באמיתות הגירסאות שמסרו המתלוננות נגד האיש שעמו היא חולקת חיי נישואים כבר 37 שנה. "אני מאמינה בו. אין לי כל ספק בחפותו. אני גם יודעת איזה תנאים יש בלשכה שלו. אם המתלוננת הייתה טיפה מרימה את הקול, מייד היו שומעים אותה. הרי יושבת בחוץ מזכירה, יושב מאבטח. יש מסביב עובדים רבים. זה לא הגיוני בשום פנים ואופן שהוא יכול לאנוס שם מישהי.

 

"אבל מה שחשוב זה שמשה הוא לא טיפוס שיאנוס בחורה. זה לא הגיוני בשום פנים ואופן שהוא יאנוס. הוא טיפוס חם, אוהד, טיפוס מאוד אבהי. הוא אדם פתוח. מבחינה מסוימת טיפוס קצת ביישן. אם בחורה תרגיש שהיא במצוקה, היא יכולה בשקט לבוא ולדבר איתו, וזה גם היה".

 

הראיון המלא מתפרסם היום במוסף השבת של "ידיעות אחרונות"
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
האישה שאיתו. גילה קצב
צילום: חגי אהרון
צילום: זום 77
אמון מלא. הזוג הנשיאותי
צילום: זום 77
מומלצים