שתף קטע נבחר

דנה אולמרט: חבל שלא ענו לאלי ישי

בראיון לגלי צה"ל מספרת בתו של ראש הממשלה ולסבית מוצהרת, על תחושותיה בעקבות עצרת הגאווה. לטענתה, התקשורת והממשלה נכנעו למסע ההפחדה נגד הקהילה ההומו-לסבית, "אבל יש לזה צד שני: עכשיו גם הומואים ולסביות חרדים יודעים שהם לא לבד בעולם"

"המאבק של הומואים ולסביות על שוויון לא הסתיים. יש עדיין פגיעה בזכויות. יש היסטוריה מתמשכת של אלימות ושנאה, יש הומופוביה. היציאה מהארון היא לא מאבק חד פעמי". כך אמרה בצהריים (יום א') דנה אולמרט, בתו של ראש הממשלה, בראיון לתוכנית "עושים צהריים" בגלי צה"ל, בהתייחסות לפרשת מצעד הגאווה

 

אולמרט, לסבית מוצהרת הממעטת להתראיין, הבהירה: "חשבתי שחשוב לספר למי שלא היה שם מה שהרגישו מי שהיו שם. שמחתי מצד אחד להיות עם

 האנשים, האנשים הכי מתוקים שיש. מצד שני היתה הרגשה שיש משהו עצוב, בעובדה שכינסו אותנו בתוך מתחם סגור. היתה אווירה של מכלאה. בכניסה התבקשנו לענוד סרט ורוד וההרגשה הייתה שהארוע הזה סטרילי מדי".

 

לדבריה, התנהל מסע הפחדה אלים נגד המשתתפים במצעד ותומכיהם. "אחרי מה שקרה אני בטוחה שעל מוקדי כוח והישגים של הקהילה אסור לוותר ולכן חובה לצעוד. מסע ההפחדה הזה הוא הבעיה. העובדה שהורחקנו מהציבור מלמדת שמשהו במלחמת ההפחדה הצליח, וזה מה שהפך את הארוע לניצחון מר, אם יש פה ניצחון... אני חושבת שהקהילה אולי ספגה עלבון במאבק הזה, אבל יש לזה צד שני. עכשיו גם הומואים ולסביות חרדיים, ויש הומואים ולסביות חרדים, יודעים שהם לא לבד בעולם".

 

אולמרט טענה עוד כי העובדה שהתקשורת סיקרה את האירועים סביב האירוע באופן שיוויוני, סייעה לצד החרדי, שאגפים מתוכו דוגלים באלימות ושנאה. "יש פה

 מצד אחד קבוצה של אנשים שמבקשים לצעוד בלי אלימות, והמסר שלהם הוא לא מסר של שנאה. ומצד שני יש קבוצה של אנשים שמתבטאים במושגי אלימות - והתקשורת מציגה את שני הצדדים במושגים של פוליטיקלי קורקט. אני חושבת שהתקשורת צריכה לנקוט עמדה".

 

היא נשאלה על שתיקתו של אביה, ראש הממשלה אולמרט, ואי נכונותו לתמוך בצועדים אנשי הקהילה. "הייתי שמחה שכמו שאלי ישי כינה את זה 'מצעד תועבה', היה מישהו שעונה לו מתוך מערכת השלטון... אני לא אוהבת לדבר מתוך העמדה של היותי בתו של אבא שלי. ולכן אני לא מתנהלת במרחב הציבורי באופן הזה, אבל אני שומרת לעצמי את הזכות להתבטא מתי שאני מוצאת לנכון - וזו אחת מהפעמים".

 

בתגובה לדברים אמר השר אלי ישי: "ברורה לי רגישותו של אב לבתו, אך באירוע שהוגדר כתועבה על-ידי יהודים, מוסלמים ונוצרים, אין להכתים את ירושלים. אני סמוך ובטוח שדנה אולמרט לא תחנך חשוכים כמו הוותיקן, שהתנגדו למצעד, אלא רק את החרדים בגלל היותם חרדים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
דנה אולמרט
צילום: שאול גולן
צילום: גיל יוחנן
מצעד הגאווה. ניצחון מר
צילום: גיל יוחנן
תחנך את הוותיקן? ישי
צילום: ששון תירם
מומלצים