שתף קטע נבחר

לבני: איראן מאיימת על העולם, צריך להתעורר

בכנס הקהילות היהודיות בלוס אנג'לס, יצאה שרת החוץ בקריאה לקהילה הבינלאומית: "אנו ניצבים מול משטר המכחיש ולועג לשואה, בעודו שואף להשיג כלי נשק כדי לבצע שואה; חלפה מזמן העת לאדישות והססנות אל מול האיום האיראני"

שרת החוץ, ציפי לבני, נשאה הלילה (יום ב') בלוס אנג'לס נאום בפני העצרת הכללית של הפדרציות היהודיות וקראה לקהילה הבינלאומית לצאת מהאדישות ולא להסס אל מול תוכנית הגרעין האיראנית.

 

"אנו ניצבים בפני אתגרים בשלוש חזיתות שונות", אמרה לבני למנהיגים היהודים. "כעם המגן על זכותו הבסיסית למולדתו הלאומית; כיהודים אל מול השנאה האנטישמית האפלה; וכחברי העולם החופשי נגד כוחות הטרור הגלובאלי".  על פי השרה, "בכל אחד מהמקרים, מה שעומד על הכף אינו רק ביטחוננו הפיזי או קיומנו אלא זכותנו לזהות לאומית יהודית ולמקום שלו עמנו יכול לקרוא בית. שלוש החזיתות הללו מתאחדות במקרה של איראן", ציינה לבני.

 

"אנו ניצבים מול משטר המכחיש ולועג לשואה, בעודו שואף להשיג כלי נשק כדי לבצע שואה. מילותיה ופעולותיה של איראן לא מהוות רק איום ישיר על ישראל, אלא מאיימות לא פחות גם על הערכים היקרים לקהילה הבינלאומית כולה", אמרה שרת החוץ.

 

"אם יש לערכים הללו כל משמעות - אם ההבטחה 'לעולם לא שוב' חשובה יותר ממחירו של הנפט - אזי חלפה מזמן העת לאדישות והססנות הבינלאומית אל מול האיום האיראני". לדברי לבני, "בקיץ האחרון, חווינו עימות בין ישראל ואיראן. למרות שהמלחמה התנהלה בלבנון, מדובר היה במדינה, איראן, וארגון חיזבאללה כשליחה, שניצלו את חולשתה של לבנון כדי לקדם סדר יום קיצוני ומלא שנאה".

 

"המלחמה חשפה ליקויים, אך יצרה הזדמנויות" 

השרה הודתה כי "עבור ישראל המלחמה חשפה ליקויים שיש לתקנם, אך באותה שעה גם יצרה הזדמנויות שאפשר לבנות עליהם. אני לא תמימה - אני חיה ככלות הכל במזרח התיכון. אך האמנתי בזמנו ואני מאמינה כעת, שהחלטה 1701, אם מיושמת כהלכה, יכולה ליצור הזדמנות אמיתית להתפתחויות חיוביות".

 

על פי לבני, "חוקי המשחק בלבנון השתנו - חיזבאללה, שהופתע מהתגובה, ספג מכה, הצבא הלבנוני נפרס בדרום והוחלט על אמברגו נשק למניעת התחמשות מחדש. בנוסף לכך, כוח רב לאומי הוצב בלבנון. תפקידו של הכוח הזה אינו להגן על ישראל - יש לנו צבא משלנו לשם כך. החלטה 1701 יכולה לסייע ללבנון להפוך למדינה נורמלית, אחראית, המשליטה את ריבונותה על שטחה, המפעילה מונופול על השימוש בכוח ומכבדת את זכויות שכניה".

 

עם זאת היא ציינה כי "ישנם אלמנטים שממבצע צבאי, מוצלח ככל שיהיה, לא יכול להשיג לבד. המשימה, בבירור, טרם הושלמה. חיילינו - בנינו - שניים מוחזקים בידי חיזבאללה ואחד בידי חמאס - אהוד גולדווסר, אלדד רגב וגלעד שליט, נותרים בשבי. חוטפיהם רואים בשאיפתנו לעשות ככל שניתן כדי להשיבם הביתה סימן לחולשתנו. הם טועים, זו עדות לחוסן שלנו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
לבני בלוס אנג'לס. 3 חזיתות
צילום: איי פי
מומלצים