שתף קטע נבחר

"שדרות משלמת על הפקרות השלישייה בצמרת"

הדם של תושבי שדרות אינו סמוק פחות מזה של תל-אביב - אומרים ח"כים בימין, ודורשים פעולה צבאית נרחבת, או לפחות התפטרות של השלישייה הביטחונית. לימור לבנת: אין מנהיגות - וחצי ממשלה בלוס אנג'לס. פרץ מכנס דיון ומבטיח "לגבות מחיר כבד"

"ארגוני הטרור ישלמו מחיר כבד", אומר בצהריים (יום ד') שר הביטחון, עמיר פרץ, על הירי הקטלני לעבר שדרות - שהפעם, התקרב מאוד אל ביתו והביא לפציעתו של אחד ממאבטחיו. פרץ מכנס דיון מיוחד בעקבות הירי ומבטיח: "נפעל נגד כל מי שמעורב בירי, מראשי הטרור ועד אחרון הפעילים". אבל אחרי עוד מבצע נרחב בבית חנון, גם הוא יודע שתשובות מוחלטות לקסאמים - אין.   

 

מימין סופגת הממשלה ביקורת חריפה: "תושבי שדרות משלמים בחייהם על ההפקרות הביטחונית של ההתנתקות ועל הזנחה ביטחונית קשה של הממשלה, שמגמגמת ומהססת ולא מצליחה לפתור את בעיית הקסאמים", אומר יצחק לוי (איחוד לאומי-מפד"ל).

 

עמיתו לסיעה, צבי הנדל: "נראה שרק טיל על תל-אביב יגרום לראש הממשלה להשתלט על חבל עזה. שוב מוכח כי יש אזורים בישראל שדם תושביהם לא מצדיק פעולה צבאית. אם הפקרות הממשלה תימשך, המלחמה בלבנון תיראה כמו משחק ילדים".

 

וממשיך דני נוה מהליכוד: "כל יום שעובר בלי פעולה רחבה יוצר את ההרגשה שדין שדרות לא כדין תל-אביב. מדינת ישראל תשלם מחיר כבד עוד יותר בחיי אדם אם לא נפעל באופן מיידי".

 

לימור לבנת מוסיפה: "מה שקרה הבוקר בשדרות הוא הוכחה חותכת לכך שאין מנהיגות מדינית וצבאית בישראל, ובהיעדר מנהיגות והכרעה של הדרג המדיני, אנחנו מוצאים עצמנו באחת התקופות הקשות ביותר שידענו, כשחצי ממשלה נמצאת בלוס-אנג'לס".  

 

שי חרמש מקדימה, מפלגת השלטון, מפנה מבט דרומה: "מקור הטרור טמון בעצימת העיניים של הצבא המצרי, אשר מתחת

עיניו זורמת אספקה שוטפת של אמצעי לחימה לתוככי הרצועה. המרדף אחר הקסאמים משול לילד ההולנדי אשר סותם את החור בסכר באמצעות אצבעו. יש לתבוע לחץ בינלאומי תקיף על ממשלת מצרים, שתעמוד בהתחייבויותיה לפיקוח יעיל על מעברי הגבול מסיני לרצועה".

 

מזכ"ל המפד"ל, שלום ג'רבי, טוען כי אזרחי ישראל "משלמים בדם בגלל מלחמות ההישרדות של אולמרט, פרץ וחלוץ. השלישייה הזו לחייבת ללכת הביתה ולאפשר לאחרים לשקם את כוח ההרתעה של צה"ל".

  

גם ח"כ דב חנין מחד"ש מגנה את הירי על שדרות וקורא "להפסיק מיד את מעגל הדמים". טאלב א-סאנע (רע"ם-תע"ל) מגנה אף הוא את הירי ושולח תנחומים למשפחת ההרוגה ואיחולי החלמה לפצועים. הוא קורא לשני הצדדים לנצור אש ולחזור אל שולחן הדיונים לאלתר.

 

בהכנת הידיעה השתתף חנן גרינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
חצי ממשלה ב-LA: לבנת
צילום: ירון ברנר
צילום: אתר הכנסת
מחכים לטיל על תל-אביב: הנדל
צילום: אתר הכנסת
בגלל המצרים: חרמש
צילום: ניב קלדרון
מחיר כבד: פרץ
צילום: ניב קלדרון
מומלצים