שתף קטע נבחר

ההלוויה בשדרות: פאינה, הפכת לסמל

שוטרים נאלצו לפנות את ח"כ מוחמד ברכה מחד"ש שהגיע להלווייתה של פאינה סלוצקר בשדרות, לאחר שהנוכחים קראו מילות גנאי וירקו לעברו. ראש העיר אלי מויאל ספד לה: "לא הספקנו להכיר אותך הרבה. למרות זאת הפכת להיות סמל בעיר הזאת וילדים עוד ילמדו עליך ויתחנכו על דרכך"

כ-250 איש ליוו הערב (יום ד') את פאינה סלוצקר בת 57 משדרות בדרכה האחרונה, לאחר שנפגעה הבוקר מרקטת קסאם. הקהל השמיע קריאות גנאי לעבר ח"כ מוחמד ברכה, שהגיע למקום, עם חברי הכנסת דב חנין וחנא סוויד. אחת מתושבות העיר ירקה לעברו. שוטרי יס"מ שגוננו עליו בגופם נאלצו לפנותו מהמקום.  


מתקשים להיפרד (צילום: איי.אף.פי)

 

פאינה נטמנה בחלקה הלא יהודית של בית העלמין בשדרות, בעלה עמד שעה ארוכה ליד קברה והתקשה להיפרד ממנה. ראש העיר אלי מויאל ספד לה: "לא הספקנו להכיר אותך הרבה. למרות זאת הפכת להיות סמל בעיר הזאת וילדים עוד ילמדו עליך ויתחנכו על דרכך. שדרות היא עיר שרוצה לחיות בשלום, אף אחד לא רוצה להיות במצב כזה שאישה שכל מה שרצתה זה ללכת ברחובות העיר, נפגעת. היא לא חייל ולא טרוריסטית, היא בן אדם במדינה חופשית שנפגעה. אנו נתאפק וננשוך את שפתינו, אך אל תפרשו את זה כחולשה, את הרצון שלנו לחיות במדינה שלנו".

  

יו"ר מטה המאבק בשדרות אלון דוידי קרא לעבר חברי הכנסת מחד"ש להסתלק מהמקום: "אני לא חושב שיש לכם מה לחפש פה, מה לכם ולשדרות", אמר דוידי. הוא הסביר לאחר מכן " אני לא חושב שאנשים אלו רצויים בשעה קשה כזו, אני לא מבין מדוע הם באו לפה. היא תושבת שדרות, והם לא קשורים לפה ולכן ביקשנו מהם לא להשתתף בלוויה".

 

חברי סיעת חד"ש בכנסת הגיעו לעיר מוכת הקסאמים, ונפגשו עם ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, בביתו. לאחר מכן יצאו להלוויה. יו"ר חדש, חבר הכנסת מוחמד ברכה, סיפר כי "ראש העיר מויאל אמר שתושבי שדרות לא מבקשים נקמה, אלא לחיות בשלום".

 

ח"כ ברכה הסביר ל-ynet למה בחרו חברי סיעתו להגיע להלוויה בשדרות. "היה לנו חשוב להיות בשדרות, יש מקום לאמירה חד משמעית נגד פגיעה באזרחים. רצינו לומר די לקריאות הנקם ולתוכנית ההסלמה. נסענו להשתתף באבלה של העיר ושל המשפחה השכולה. אבל, בתום ההלוויה קראו כמה צעירים לעבר סיעת חד"ש קריאות גנאי. התושבים היו מאופקים. רק כמה פרחחים קראו לעברנו קריאות גנאי".

 

בסיעת חד"ש מסרו כי הבטחון של שדרות תלוי בביטחון של בית חנון וקראו לממשלה "להימנע מהסלמה כוחנית. במקום לשלוח עוד מסוקים וטנקים, שיוסיפו למעגל הדמים, יש לעבור למשא ומתן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פאינה סלוצקר
צילום רפרודוקציה: גדי קבלו
צילום: איי אף פי
ההלוויה בשדרות
צילום: איי אף פי
צילום: גיל יוחנן
השתתף בהלוויה בשדרות. ח"כ ברכה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים