שתף קטע נבחר

גאידמק: תנו 3 חודשים - ויש לי חצי כנסת

בראיון ל"ידיעות אחרונות" מכריז איש העסקים: "שוב ושוב גיליתי מנהיגות, אם אחליט להתמודד אקבל 40 מנדטים". את השרים הנוכחיים הוא מכנה "פרימיטיביים חסרי תרבות". פינס? חצוף. פרץ? בקושי נהג מונית. הרצוג בתגובה: "זוהי התבטאות אומללה ומבזה"

ארקדי גאידמק מכוון גבוה, גבוה מאוד. אחרי שכבש את לבם של תושבי הצפון עם פארק ועיר אוהלים שנשאו את שמו, ואחרי שגם בשדרות הפך שם דבר כשהוציא כמה מהתושבים לחופשת רענון באילת - הוא ממהר לסמן את היעד הבא: ראשות הממשלה, לא פחות.

 

"יש לי היום תמיכה ציבורית להיבחר לראשות הממשלה עם רוב גדול", אמר אמש המיליארדר הישראלי-רוסי לכתב "ידיעות אחרונות", עופר פטרסבורג, מביתו שבמוסקבה. "אם אחליט להתמודד, אקבל 40 מושבים בכנסת. הפוליטיקאים יודעים את זה - ופוחדים".

 

 

אחרי שהחליף שוב ושוב את הממשלה בטיפול בעורף, יש שכבר רואים בגאידמק את מנהיגם. הוא משוכנע שאם רק יחליט, לא ייאלץ

 לחכות זמן רב מדי, עד שיהפוך הדבר לרשמי: "תנו לי שלושה חודשים - וחצי כנסת תהיה שלי, אני בטוח. בלי לראות אנשים ברחוב, אני בטוח שהם מדברים על גאידמק כראש הממשלה.

 

"אני הולך צעד אחר צעד ומעריך בכל פעם מחדש את המצב. רכשתי לפני שנה את בית"ר ירושלים. זה לא רק ספורט, זה סמל של המדינה. הראיתי כאן מנהיגות. כשהמלחמה בלבנון התחילה, איכלסתי אלף איש בניצנים. הראיתי מנהיגות. היום בשדרות זה רק מבצע קטן להראות סולידריות. שוב הראיתי את מנהיגותי".

 

אז מתי כל זה יקרה? אף שהוא משוכנע כי הוא "לוקח בהליכה", המיליארדר אינו ממהר לקפוץ לביצה הפוליטית: "מאוד קל להיבחר, אבל זו אחריות לאומית כבדה ולא עניין אישי. טרם החלטתי אם ארצה לשאת זאת על כתפיי כעת".

 

גאידמק

לא מסתיר את הבוז שהוא רוחש כלפי שרי הממשלה ובמיוחד כלפי שר הביטחון, שהודיע כי "המדינה לא תאפשר לנדבנים להשתלט על מצוקת האזרחים". הוא שמע - ורתח: "אין לי שום כבוד לו ולעבודתו. אם הוא האחראי כלפי הציבור על הביטחון, זו בושה לאומה היהודית. זה איש ששנים ניסה להשמיד את הכלכלה הישראלית במאבקי ההסתדרות. האיש הזה חושב על אינטרס האומה? אם פרץ לא יהיה יותר בממשלה, מה הוא יעשה? מה הוא יודע לעשות? להיות נהג מונית?"  

 

אבל לא רק פרץ "חוטף" מגאידמק: "חברי הממשלה מאוד פרימיטיביים וחסרי תרבות. הם לא מיישמים את אחריותם הציבורית. הכל כאן נובע מאינטרסים אישיים שלהם. הם חושבים כמו נהגי מוניות או מלצרים, וכך הם פועלים. הם לא מבינים כמה כבדה אחריותם, במיוחד למדינה היהודית ולגורלה". זעם מיוחד מופנה כלפי השר לשעבר, אופיר פינס: "... הרי מימנתי אי-אילו פעילויות, והפינס הזה ראה אותי באירוע ממלכתי ולא אמר אפילו שלום. זה ביטוי לכך שהוא לא מעריך אותי. שר התרבות והספורט של ממשלת ישראל צריך להראות כבוד לגאידמק בשם הממשלה. זו חוצפה אדירה".

 

לגאידמק אין ספק כי יוכל להנהיג טוב יותר את מדינת היהודים: "אם אני אהיה בממשלה, תהיה לי אחריות יותר מכל אחד אחר. איך אפשר להשוות את דרך חיי ואת הניסיון שלי לאנשים האלה? אין להם אינטליגנציה להיות שרים".  

 

השרים בתגובה: מגנים וגם מפרגנים

"זוהי התבטאות אומללה, המבזה את מי שמדבר כך", הגיב השר יצחק הרצוג. "אני חושב שזאת אפילו חוצפה שאדם חושב שהוא יכול לתת תוויות לאנשי ציבור, ועם כל כל הכבוד - אין לי כוונה להתייחס לכך. גם כשר תיירות אני סבור שנהיגה במונית ומלצרות הם מקצועות מכובדים".

 

"עם כל

 ההערכה לגאידמק, הרי שההתבטאויות שלו לא במקומן. צריך להעריך את מה שהוא עשה, אבל אני לא חושב שפינוי תושבי שדרות הוא הפתרון, הממשלה היא זאת שצריכה לעשות הכל כדי שתושבי שדרות יוכלו לחיות שם בשלום", אמר השר זאב בוים.

 

ואילו השר גדעון עזרא בחר לפרגן: "במדינה דמוקרטית כל אחד יכול לומר מה שהוא רוצה ולעשות מה שהוא רוצה. מה שארקדי גאידמק עשה בחודשים האחרונים הם דברים גדולים מאוד. אני לא מכיר בהיסטוריה הרבה אנשים שעשו מעשים כאלו כאנשים פרטיים ואני מעריך אותו על כך".

 

בהכנת הכתבה השתתף רוני סופר.


פורסם לראשונה 19/11/2006 08:04

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
לא ספורט, סמל: ארקדי של בית"ר
צילום: ראובן שוורץ
צילום: יוסי דוס סנטוס
הראיתי מנהיגות: ילדי שדרות באילת
צילום: יוסי דוס סנטוס
צילום: אמיר כהן
אולי נהג מונית: פרץ
צילום: אמיר כהן
צילום: עופר עמרם
לא אמר שלום: פינס
צילום: עופר עמרם
צילום: דורון גולן
הרצוג. "מלצרות היא מקצוע מכובד"
צילום: דורון גולן
מומלצים