שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תערוכה לציון שנתיים למותו של דודו גבע

  מוזיאון נחום גוטמן יציג תערוכה רטרוספקטיבית ראשונה של אמן הקומיקס והמאייר. במקביל יושק ספר הממפה את עבודתו של היוצר

  שנתיים חלפו מאז הלך לעולמו אמן הקומיקס והמאייר דודו גבע. את חסרונו של האיש שהמציא את הברווז מחדש החליטו לציין בתערוכת יחיד רטרוספקטיבית שתפתח ב-30 בנובמבר, במוזיאון נחום גוטמן לאמנות בתל אביב.

   

  התערוכה, שאצרה טלי טמיר, היא למעשה התערוכה הרטרוספקטיבית הראשונה הממפה את מכלול יצירתו המגוונת של גבע. בין העבודות שיוצגו בתערוכה יהיו גם איורים לכתבות, ציורים לסרטי אנימציה, איורים לספרי ילדים, איורים למדורי קומיקס, קריקטורות וכפולות עיתונים. בתערוכה תוצג לראשונה קבוצת רישומי נעורים ועבודות מוקדמות של גבע, בהן מתגלה כישרון הרישום שלו שקדם לעבודות הקומיקס. בתערוכה יוצגו במקביל ציורי אקריליק על עץ שצייר בשנים האחרונות לחייו ושני ספרים שמעולם לא פרסם.

   

  בערב פתיחת התערוכה יושק ספר חדש שמוציאים לאור במשותף הוצאת כתר ומוזיאון נחום גוטמן בסיוע המועצה לתרבות ולאמנות של מפעל הפיס. את הספר, "דודו גבע: פשר החיים", ערכה ציפה קמפינסקי, קולגה וידידה קרובה של היוצר, בשיתוף עם האוצרת. הספר כולל את מיטב עבודתו של גבע לצד שורה של מאמרים הקוראים את עבודתו קריאה תרבותית. המאמים מתייחסים ל"עיר הגדולה", לעיסוק האובססיבי בסקס, לדמות הלוזר, לבחירה בקומיקס במקום בציור "גבוה", לשפתו הייחודית של גבע ולהיבטים פחות מוכרים בעבודתו כמו העיסוק בשואה וביהדות, תפיסת היחס בין הישראליות לגלות וטכניקת הקולאז' כמו גם שימוש בצילומי זירוקס שביטאו את עמדתו השוויונית והדמוקרטית.

   

  דודו גבע: פשר החיים - יום חמישי, 30 בנובמבר, בשעה 20:30 במוזיאון נחום גוטמן בנווה צדק ת"א

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שאבי
  גבע. שנתיים בלעדיו
  צילום: עמית שאבי
  לאתר ההטבות
  מומלצים