שתף קטע נבחר

כרוז בפרדס כץ: לא להשכיר דירות לערבים

בשכונת פרדס כץ בבני ברק הופצו כרוזים הקוראים לתושבים לפעול נגד שיכון תושבים ערבים. "לא ניתן לגורמים עוינים שאינם מבני עמנו להביא טומאה והתבוללות לשכונתנו! ברצוננו להוציא את כולם שלא יהיו בקרבנו ערבים", נכתב

"תושבי פרדס כץ - לא להשכיר דירות לערבים!" - כך קורא כרוז שהופץ לאחרונה בבני ברק. "נחלתנו נהפכה לזרים, בתינו לנכרים. בשכונת פרדס כץ גרים ערבים עוינים שאינם מבני עמנו, שהביאו לרחובותינו נישואי תערובת, קלקול ופחד. לא ניתן להסכים לאווירה כה מסוכנת לנפשותינו ולגופינו! לא ניתן להם להרוס את חינוך הנוער בשכונתנו!".

 

על הכרוז, שככל הנראה נועד לגנות את השכרת הדירות לסטודנטים ערבים הלומדים במוסדות אקדמיים סמוכים, הוחתם גוף בשם ועד תושבי פרדס כץ.

 

 

בהמשכו נכתב: "אנו - משפחות הקשורות למסורת אבות, אנו - בנים לעדות מפוארות מישראל אשר אבותינו שמרו חרף מצוקות ורדיפות על טהרת בתינו ומשפחותינו - לא ניתן לגורמים עוינים שאינם מבני עמנו להביא טומאה והתבוללות לשכונתנו! ברצוננו להוציא את כולם שלא יהיו בקרבנו ערבים".

 

ח"כ דב חנין (חד"ש), המשמש כיו"ר-עמית של השדולה לזכויות האדם בכנסת, קיבל העתק של הכרוז מסטודנטים ערבים במכללת רמת גן, ואמר כי ברצונו לפנות ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח מיד בחקירה פלילית נגד מפיצי הכרוז.

 

"מפיצי כרוז גזעני זה עברו על החוק בהסתתם הגזענית נגד הסטודנטים הערבים, וחובתה של המערכת המשפטית לפעול בתקיפות נגדם", אמר. ח"כ חנין הוסיף כי "הכרוז מלמד עד כמה המחלה של הגזענות מחלחלת בחברה הישראלית. זוהי מחלה קשה ומדאיגה, מחלה מדבקת, שיש לבודד אותה ואת הגזענים הנושאים אותה, במאבק יהודי-ערבי משותף בכל המישורים: המשפטי, החינוכי והפוליטי".

 

גם ועד הסטודנטים הערבים במכללת רמת גן מיהר להגיב בחריפות נגד הכרוז. הוועד פירסם כרוז נגדי, בשם סטודנטים יהודים וערבים. "הכרוז הזה מופנה נגד כלל הערבים בעיר, ובכלל זה נגד סטודנטים", אמר ל-ynet ראאד חדאד, 25, חבר הוועד. "הליברמניות שאנו מרגישים במדינה הגיעה לרמת גן בפרט. רמת גן היתה ידועה כל העת בשלווה בה היא חיה אך למרבה הצער הגזענות הגיעה גם אליה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים