שתף קטע נבחר

הבן נפל בלבנון, האב מתגייס במקומו למילואים

לאחר שבנו של איציק קובי, עידן, נהרג במלחמת לבנון השנייה, החליט האב להתגייס במקום בנו ליחידת המילואים בה שירת. "שמעתי איך הוא עזר לכל החברים ואיך הם מצטערים על כך שהוא הלך, ואני רוצה למלא את החלל הזה", הוא מסביר

"אני רוצה להמשיך את הדרך של הבן שלי מהנקודה שבה הוא הפסיק. אני רוצה למלא את מקומו ולתת למדינה. אני בטוח שהוא היה עושה אותו דבר במקומי" - כך מצהיר איציק קובי, ממושב יערה שבגליל המערבי, שהתגייס מחדש לשירות מילואים. אם הכל יילך כשורה, יזכה קובי (50) לשרת כחובש ביחידה בה לחם בנו עידן, שנהרג במלחמה האחרונה בלבנון.

 

את הבקשה לחזור לשירות מילואים הגיש קובי לפני מספר שבועות, לאחר ששמע מחבריו של הבן סיפורים על שירותו הצבאי כחובש ועל העזרה שהגיש לחבריו. "שמעתי איך הוא עזר לכל החברים ואיך הם מצטערים על כך שהוא הלך, ואני רוצה למלא את החלל הזה - לתרום לחברים שלו, ביחידה שבה הוא שירת".

 

בשיחה עם ynet סיפר קובי שהוא מתקשה לקבל את אופיה של הביקורת שנמתחת השכם והערב על הממשלה ועל מפקדי הצבא בעקבות תיפקודם במלחמת לבנון השנייה. "על מה יש למתוח ביקורת?", הוא שואל, "היו טעויות וצריך לחקור אותן, אבל לא לעשות כזה רעש. לא צריך כל כך הרבה שנאה. האויבים שלנו רואים את זה ושמחים.

 

"בין השאר מתחו ביקורת על המח"ט של הבן שלי, שהיה בבניין סמוך לזה שבו בני נהרג מפגיעה של טיל. אז מה הוא יכול היה לעשות? זו רולטה. באותה מידה, הטיל יכול היה לפגוע בבניין שבו הוא נמצא, וזה בן אדם נשוי עם שני ילדים".

 

"אין לנו ארץ אחרת, וצריך להגן עליה" 

קובי, העובד כנהג במחלקת התחבורה בבית החולים בנהריה, חי כבר 20 שנה ביערה - מושב הגובל בגבול הצפון. במהלך המלחמה, סיכן את חייו כאשר הסיע צוותים רפואיים מבית החולים ואליו, ובין מטחי הקטיושות הוביל פצועים מהגבול לבית החולים. ביום שבו נהרג בנו, הבחין האב בפנים מוכרות בין הפצועים בבית החולים וניסה לתחקר את חבריו של עידן, אך הם סירבו להסגיר את הידיעה המרה כל עוד לא חולצה הגופה משטח לבנון.

 

"למרות המחיר היקר והכבד ששילמתי, אני דווקא חושב שהמלחמה הזו הייתה מוצדקת. אני, כתושב הצפון שמתגורר ממש על הגבול, חוויתי מדי יום את מה שהיה לפני המלחמה. ראיתי מול עיניי איך החיזבאללה בונה את עצמו. אף אחד לא התריע, אף אחד לא חשב לעצור אותם. עכשיו באים ומאשימים את הממשלה הזאת במחדלים שלמעשה היו של הממשלות הקודמות. בתור תושב הצפון, אני שואל איפה היו כל הממשלות הקודמות שמול עיניהם נבנתה כל תשתית חיזבאללה?"

 

קובי קיבל תשובה חיובית ממפקד החטיבה של בנו. "הוא כתב לי שאני יכול להתגייס מחדש למילואים, אבל שכרגע אין תעסוקה מבצעית ליחידה של עידן. אני מוכן לעשות כל מה שיתנו לי. אפילו לסדר את הציוד הרפואי".

 

קובי מספר שהשבוע שמע את שני בניו הנוספים, בני 8 ו-12, משוחחים ביניהם מה יעשו כשיתגייסו לצבא. "הקטן אמר לגדול 'ברור שאלך לצנחנים'. וזה ברור גם לי, שכאשר יגיע היום ואני אצטרך לחתום להם, אני אעשה את זה. אין לנו ארץ אחרת וצריך להגן עליה. גם אם הבן שלי נהרג, זה לא אומר שנגמרה לנו המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איציק קובי
האב, איציק
צילום: איציק קובי
צילום: איציק קובי
עידן קובי ז"ל
צילום: איציק קובי
מומלצים