שתף קטע נבחר

יוזמה בכנסת: ועדת חקירה להאזנות הסתר

ח"כ בן ששון, יו"ר ועדת חוקה, סבור שהכשל בהאזנות הסתר בפרשת רמון צריך להדליק אור אדום. בשבוע הקרוב הוא יעלה להכרעת המליאה את הצעתו להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא

בעקבות פרשת רמון: יו"ר ועדת חוקה של הכנסת, ח"כ מנחם בן ששון, יוזם הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת נושא האזנות הסתר. בן ששון פנה בעניין ליו"ר הכנסת דליה איציק ובכוונתו להעלות את ההצעה להכרעת מליאת הכנסת בשבוע הקרוב.

 

לדבריו, "מה שקרה בפרשת רמון מעמיד אותנו בפני אבסורד. מהפרשה עולה בצורה ברורה שהיה פה כשל ואסור לחכות לעוד שכאלה. אני לא שקט בנושא הזה, שכן מתברר שיש הסכמה כמעט אוטומטית בין מערכת המשפט למשטרה לבצע האזנות סתר".

 

הוא הוסיף כי "הנושא הזה צריך להטריד גם את הציבור כי בעולם בו אנו חיים מה נשאר לנו מצנעת הפרט פרט לגופנו ולדיבור. מה משמעותה של שיחה אינטימית, עיסקית או סודית אם היא חלק מהאזנת סתר?"

 

במקביל הניח ח"כ אלי אפללו (קדימה) הצעת חוק הקובעת שנציג הסניגוריה הציבורית יהיה נוכח באופן קבוע בעת דיון על אישור האזנת סתר. לדברי בן ששון, הוא תומך בהצעה שיש בה כדי לאזן את הקלות בה מאשרים השופטים האזנות סתר של הממשלה. מנתונים שהוצגו לוועדת חוקה אשתקד עולה כי 996 בקשות הוגשו לבית המשפט לביצוע האזנות סתר מתוכם סורבו רק 14 בקשות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בן ששון. "אבסורד"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים