שתף קטע נבחר

אולמרט ופרץ נפגשו ב"אווירה עניינית"

גם פגישת עבודה רגילה בין ראש הממשלה לשר הביטחון שלו זוכה בימים אלה לעניין. אחרי ימים של שתיקה בצמרת, נפגשו השניים עם יועציהם. אולמרט בירך את שותפו על גיוס הבן לצנחנים. בדרך לשם הסתתר פרץ במוסך, בעת מטח קסאמים בשדרות

עם מירוץ חימוש בעזה, בלבנון ובאיראן, ושיאים חדשים של מתיחות ביניהם, נועדו בצהריים (יום ה') ראש הממשלה אולמרט ושר הביטחון פרץ בקרייה בתל-אביב. "פגישת העבודה" השגרתית הזו נועדה בעיקר להחזיר את היחסים לפסים נורמליים, לאחר כמה ימים במהלכם לא החליפו מילה. בדרך לקרייה נאלץ פרץ להסתתר במוסך מכוניתו, כאשר נורה מטח של קסאמים נוסף לעבר שדרות. 

 

בפגישה הבוקר בקרייה השתתפו, מצידו של ראש הממשלה, ראש הסגל יורם טורבוביץ' והמזכיר הצבאי גדי שמני. מצידו של שר הביטחון השתתפו היועץ מייק הרצוג והמזכיר הצבאי, תת-אלוף איתן דנגוט. כמו כן נכחו בחדר גורמים מקצועיים נוספים, והדיון, כך נמסר, נסוב בעיקר סביב נושאים ביטחוניים שוטפים.

 

בתום הדיון המקצועי בענייני הביטחון השוטף, נועדו שני האישים בצד החדר. "הם החליפו כמה מילים בארבע עיניים. כמו כן נדברו לשוב ולהיפגש, אך לא קבעו מקום ומועד. מיד לאחר מכן שב פרץ אל לשכתו בקרייה, שם נועד לשורת דיונים בנושאי ביטחון", נמסר.

 

גורמים

שנכחו בפגישה ציינו שהתקיימה ב"אווירה עניינית". גם שר הביטחון יצא מרוצה מהדיון ודיווח על אווירה טובה. ראש הממשלה שבר את הקרח כשבירך את בנו של עמיר פרץ, המתגייס היום לצנחנים.  

 

בימים האחרונים, מאז התגלע המשבר החריף בין שני המנהיגים סביב שיחת הטלפון לנשיא הפלסטיני אבו-מאזן - והטענות על כך שאולמרט השתמש במידע מודיעיני רגיל כדי "להפליל" את השר - השניים לא החליפו מילה, והסתפקו בחילופי האשמות בשם "מקורבים" דרך התקשורת. כעת, בשתי הלשכות אומרים כי ינסו לשפר את האווירה ולהחזיר את היחסים למסלול תקין.  

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מילנר, לע"מ
ברכות לבן: אולמרט ופרץ בסיור משותף בצפון
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים