שתף קטע נבחר

תיעוד מיוחד: סרטון השחזור מתיק רמון

מה בדיוק קרה שם, בלשכת ראש הממשלה? איך נראו הרגעים לפני ואחרי הנשיקה שבגללה הסתבך שר המשפטים שלעבר, חיים רמון? ומדוע הואשם בהטרדה מינית? ynet מציג: כך נראה סרטון השחזור שביצע רמון - אותו סרטון שהוצג היום בבית המשפט כדי לתמוך בגירסתו שלו

מה בדיוק קרה בין ארבעת הקירות במשרד ראש הממשלה? זה מה שניסה היום (ה') שר המשפטים לשעבר חיים רמון להסביר באמצעות סרטון שחזור של תקרית הנשיקה - התקרית שלאחריה הואשם בהטרדה מינית. את הסרטון הציג בבית המשפט, שם התחדש משפטו.

 

את הסרט צילם רמון במשרד ראש הממשלה, בכיכובו ובכיכוב קרובת משפחתו. שניהם נראו שם כפי שניצבו, לפי גרסתו, הוא והמתלוננת ה', רגע לפני הנשיקה. רמון הסביר שבחר בה בשל גובהן הדומה של הקרובה ושל המתלוננת. רמון מנסה בסרטון להסביר כי במהלך האירוע כולו היתה לאנשים נוספים בלשכה גישה לחדר שבו אירע המקרה, וכי מזכירתו של ראש לשכת ראש הממשלה יכולה היתה לראות את המתרחש.

 

במהלך משפטו, בחקירתו הנגדית בידי התביעה, המשיך רמון בקו ההגנה ולפיו המתלוננת פלירטטה עימו - והוא נענה לה. אחריו העיד מזכיר הממשלה, ישראל מימון, בדלתיים סגורות. "כשלתובעת אין על מה להסתמך אז עוברים לדמיון", אמר חיים רמון. "אין בין המשפט הזה למה שקרה שום קשר. אני קורבן של התביעה. אמרתי כמה פעמים שהיא חיזרה אחריי ואני נעניתי, אפילו בשמחה".

 

רמון הוסיף ואמר כי האירוע כולו הוא מינורי, גם מבחינתה של המתלוננת - נשיקה חטופה בת שתי שניות. "אף אחד לא ראה בכך אירוע דרמטי", אמר השר המושעה. התובעת הטיחה בו: "לא התעניינת מה היא באמת היא רוצה, אתה פועל בניסוי וטעייה".

 

ראש הלשכה העידה

בנוסף העידו במשפט מספר עדים בדלתיים סגורות, ובהם קצין בכיר בלשכת ראש הממשלה, ומזכיר הממשלה, ישראל מיימון. כמו כן העידה, ענבר לובין, ראש לשכתו של רמון בשבע השנים האחרונות. לובין העידה על כך שרמון סיפר לה שיום לאחר האירוע, שחיילת בלשכת ראש הממשלה התחילה איתו ללא בושה. כאשר היא שאלה את השר לשעבר - מה זאת אומרת? הוא השיב: "הכל פשוט הכל".

 

לובין סיפרה כי בתקופה שהיא מלווה את רמון זה דבר שבשגרה שצעירות מתחילות איתו. "היום יש יותר תעוזה ובחורות לא מתביישות. אני לא אומרת שכל אחת שמחייכת זה פלרטוט. אני יודעת להבחין וגם הוא יודע להבחין בכך. כשהוא סיפר לי את זה לא ראיתי בזה משהו יוצא דופן, שאלתי אותו איך קוראים לה, הוא לא זכר את השם. לחיים יש בעיה הוא לא זוכר שמות".

 

בהמשך סיפרה לובין כי ראש צוות החקירה, ערן קמין, אמר לה כי היא מנהלת מערכת יחסים אינטימית עם רמון. "הייתי צריכה להסביר מספר פעמים שרמון שידך לי את בעלי, ושאין בינינו מערכת יחסים אינטימית. חקרו אותי אם לא תיאמנו גירסאות, ושאלו אותי אם אני מוכנה להיבחן בפוליגרף - אמרתי שאני מוכנה. היתה לי תחושת של השפלה ולחץ. פתאום הבנתי שהוא חותר לכך שאני מעידה עדות שקר. פחדתי שאני הולכת להיות מואשמת במשהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
רמון בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
מומלצים