שתף קטע נבחר

פרץ: אין לי כוונה לטרוק לאבו מאזן טלפון

שר הביטחון דיבר בלשכת העבודה - ותקף לכל הכיוונים. על המריבה עם ראש הממשלה: "לא אטרוק טלפון לשום תקווה, גם לא לאבו מאזן". על המתקפה נגדו: "מסע ההכפשה הזה חוצה גבולות, מפלגות ואינטרסים - מגאידמק ועד שרי הממשלה". פרץ סירב בשיחות סגורות לשלול אפשרות שיחליף את תיק הביטחון בתיק האוצר, אך לשכתו הבהירה: "פרץ ממשיך בתפקידו. כל רעיון אחר לא עומד על הפרק"

"אני מתכוון להמשיך ולראות כנגד עיניי את האחריות הלאומית כדבר מרכזי. אם יש מעשה חסר אחריות במסע ההכפשות מבית ומחוץ נגדי, הרי שזו הפגיעה במורל הלאומי". כך אמר הערב (יום ה') שר הביטחון ויו"ר העבודה, עמיר פרץ. פרץ דיבר בלשכת העבודה.

 

כלפי חוץ פרץ נשמע נחרץ באחיזתו במשרד הביטחון. אלא שבשיחות סגורות סירב פרץ לשלול לחלוטין אפשרות של החלפת תיק הביטחון בתיק האוצר. לשכתו, מנגד, הכחישה פרסומים לפיהם הוא שוקל הצעה שכזו. מלשכת שר הביטחון נמסר כי "עמיר פרץ ממשיך לבצע את תפקידו כשר הביטחון. כל רעיון אחר לא עומד על הפרק. נקודה".


המום ממסע המועמדים למשרד הביטחון. פרץ בכינוס (צילום: עופר עמרם)

 

שר הביטחון הבטיח למפלגתו: "סיכמתי עם ראש הממשלה שאם תוך חודש לא תכנס יהדות התורה - תיק הרווחה יעבור אלינו תמורת תיק אחר. אני מבטיח שבשבוע הבא אתבע התיק מראש הממשלה ואחליט מי יהיה השר מטעמנו שימלא התפקיד".

 

הוא הוסיף כי "כשאני שומע על מסע המועמדים לתפקיד שר הביטחון אני די המום, כי הרי גם בדרום וגם בצפון מישהו נרדם בשמירה והייתה מדיניות של עצימת עיניים ואיש לא אמר שצריך לנקוט בתגובות נחרצות. המועמדים הם אלה שצריכים לתת דין וחשבון על מדיניות עצימת העיניים. אין לי כוונה לטרוק את הטלפון לשום תקווה וגם לא בפני יו"ר הרשות - אם אדע שזה ייתן תקווה חדשה. אני לא אחראי רק על הוראות פתיחה באש".

 

פרץ אמר באירוע: "אני מתכוון להמשיך בכל אמונתי להשקיע במערכת הביטחון,

 בצה"ל, לגבות את המפקדים את הרמטכ"ל והחיילים ולהגביר את המורל. כל מסע ההכפשה הזה חוצה גבולות, מפלגות ואינטרסים - מגאידמק ועד שרי הממשלה. לכל גורם במדינה שחבר ליצור דה-לגיטימציה אני רוצה שיהיה ברור: בכל תפקיד היה לי מזל כזה שהשנה-שנתיים הראשונות החלו במשברים , אך סיימתי עם מערכות חזקות. שאיש לא יטעה: העובדה שאיש שלום לא משנה את עמדתי נגד הטרור. ידי מושטת לשלום אך אלחם בכל תוקף בכל יעד שעושה פיגוע בילדי ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים