שתף קטע נבחר

אולמרט: קצת מאוכזבים מהמשך ירי הקסאם

במפגש עם שגרירים ממדינות האיחוד האירופי הביע ראש הממשלה אכזבה מהמשך הירי בדרום. "אני מאוד מקווה שהפלסטינים יכבדו את מחויבותם ויפסיקו את האש". מוקדם יותר היום ספג הנגב המערבי שתי רקטות קסאם

"אנחנו קצת מאוכזבים מהמשך ירי הקסאם בדרום על ידי הפלסטינים", כך הגיב הערב (יום ג') ראש הממשלה אהוד אולמרט להמשך ירי הקסאם בידי הפלסטינים. אולמרט אמר את הדברים בפגישתו עם שגרירים ממדינות האיחוד האירופי בבית השגרירי הפינלנדי. זאת על רקע ירי שתי רקטות קסאם אל שדרות וקיבוצי הנגב המערבי מוקדם יותר הערב.

 

"אני מאוד מקווה שהפלסטינים יכבדו את מחויבותם ויפסיקו את האש. אני בטוח שאנשי האיחוד האירופי יעריכו מאוד את דרכה של ישראל, אשר שומרת על הפסקת האש", אמר אולמרט. עוד אמר ראש הממשלה כי הנושא וודאי יעלה בשיחתו עם השגרירים.

 

מוקדם יותר הערב שיגרו חמושים פלסטינים כאמור שתי רקטות קסאם מרצועת עזה לשטח ישראל. האחת נחתה בשטח פתוח סמוך לעיר שדרות. השנייה נחתה באזור קיבוץ יד מרדכי. איש לא נפגע.

 

 

הרקטה הראשונה נחתה במהלך ביקור שערך בשדרות איש העסקים ארקדי גאידמק. גאידמק נפגש בין היתר עם ראש העיר, אלי מויאל. בעוד איש העסקים משוחח עם העיתונאים בבניין עיריית שדרות,

נשמעו ההתרעות ואנשי גאידמק מיהרו להבריח אותו אל קומה תחתונה, מוגנת יותר. גאידמק אמר לאחר מכן: "עכשיו אני מרגיש יותר טוב, עכשיו אני יודע מה זה כשרקטת קסאם נופלת על שדרות ואיך זה לחיות תחת האיום".

 

מאז הוכרזה שלשום הפסקת האש הופר השקט עוד פעמיים. פעם אחת אירעה אתמול, סמוך לשעה 15:30, אז נחתו שתי רקטות בנגב המערבי וגרמו להתרעות "צבע אדום". הפעם השנייה אירעה שלשום , כמה שעות לאחר שהוכרזה הפסקת האש.

 

במפגש עם שגרירי האיחוד האירופי פורש אולמרט בפניהם את משנתו המדינית, אותה הציג בתמצית בנאומו אתמול על קבר בן גוריון בשדה בוקר. אולמרט מדגיש את חלקו של האיחוד האירופי בדיאלוג עתידי עם הרשות הפלסטינית. כמו כן, הוא מדווח להם על הסכם הפסקת האש אשר הושג עם הפלסטינים ביום ראשון בבוקר.

 

"ישראל מקפידה על קיום הפסקת האש, ככתבה וכלשונה, בעוד פלגים פלסטינים ממשיכים לירות לעבר ישראל. ישראל תמשיך להקפיד על הפסקת האש", אומר ראש הממשלה לשגרירים.

 

אולמרט צפוי לדון בנושא זה גם בפגישתו מחר עם שר המודיעין המצרי, עומר סולימאן. בלשכתו של אולמרט אמרו ל-ynet שישראל אינה מתכוונת להגיב על ההתגרויות של הפלגים הפלסטינים אשר יורים את הקסאם, "אנו מאוד מקווים שהרשות הפלסטינית תצליח להשתלט על הטרוריסטים אשר מבקשים לחבל בהסכם הפסקת האש. אנו בינתיים נשמור על איפוק", אמרו בלשכת ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
אולמרט, הערב. מאוכזב
צילום: עופר עמרם
מומלצים