שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חיפושים אחר בני סלע בתל אביב ואזור צפת
  בעקבות דיווח על אדם שנראה עם אזיקים ברחוב איינשטיין בתל אביב, הוקפצו למקום כוחות משטרה רבים. במקביל, לאור מספר עדויות של אנשים שטענו כי הבחינו באנס הנמלט באזור צפת נפתחו, סריקות בסיועם של כלבנים, פרשים ומסוק

  היכן נמצא האנס הנמלט בני סלע? למשטרת תל אביב התקבל בצהריים (יום ד') דיווח על אדם שנראה עם אזיקים באזור רחוב איינשטיין ברמת אביב, תל אביב. כוחות משטרה גדולים בסיוע מסוק מסיירים באזור, ובודקים האם מדובר באנס בני סלע.

   

  בין הכוחות המחפשים, גם קבוצה של כמה עשרות סטודנטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, שהחליטו מיוזמתם להתנדב למשימה ויצאו למקום זמן קצר לאחר קבלת ההתרעה.

   

  במקביל, מאז שעות הצהריים המוקדמות עורכים כוחות משטרה סריקות מקיפות באזור צומת עין זיתים, הסמוכה לצפת, בחיפושים אחר האנס. זאת, לאחר שהתקבלו מספר ידיעות על כך שהוא מסתובב באזור. המשטרה אף הקימה מחסומים בכניסות לעיר ונערכות בדיקות מדוקדקות לכל כלי הרכב הנכנסים. כתוצאה מכך נוצרו עומסי תנועה קלים.

   

  צוותי החיפוש מצאו מזוודה ובגדים רבים בסמוך למבנה נטוש ליד בית הקברות בצפת, מקום בו על פי העדויות נראה אדם החשוד כאנס הנמלט. גורמים במשטרה ציינו כי עד עתה ישנן כחמש עדויות על אנשים שהבחינו באדם בעל זהות הדומה לבני סלע, שתיים מהן מתייחסות להימצאותו באתר ספציפי. 

   

  בחיפושים משתתפות גם יחידות מיוחדות של המשטרה, בהן יחידות הכלבנים והפרשים. כמו כן הוזנק לאוויר ומסוק שמנסה לסייע בסריקת האזורים המיוערים והוואדיות בעלות הצמחייה העבותה שבאזור. במשטרה הביעו בימים האחרונים חשש כי בני סלע ינסה להגיע למוקדים בהם מתגוררת אוכלוסייה חרדית, שכן מדובר בציבור שחלקו הגדול אינו קורא עיתונים ואינו צופה בטלוויזיה - עובדה שיכולה לסייע לו להיעלם בשטח.


  הבגדים שנמצאו באזור צפת (צילום: אביהו שפירא)

   

  במשטרת המחוז הצפוני מתייחסים בכובד ראש לעדויות. "בתחילה היינו סקפטיים, אך ככל שמתרבות העדויות גובר הסיכוי שהאיש אכן מסתתר כאן", אומרים במחוז הצפוני . דובר המחוז, סגן ניצב אבי אדרי, אמר כי "כפי שנעשה בתל אביב, גם כאן באזור צפת אנו מתייחסים לכל עדות ברצינות רבה".

   

  מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב דן רונן, הוסיף: "לקראת הצהריים התקבלו מספר ידיעות שעשויות להצביע באופן רציני על כך שדמות שנראתה באזור העיר צפת רבתי. ייתכן כי מדובר באנס הנמלט בני סלע. זו הסיבה שהקפצנו לכאן כוחות רבים מהיבשה ומהאוויר וסגרנו את כל הכניסות לצפת רבתי. העדויות התחזקו מאחר שהאוכלוסיה המתגוררת כאן בחלקה אינה נחשפת לתקשורת ולאחר שמסרו את התיאור הזהה של הדמות והצגה לפניהם תמונה, הם הצביעו על בני סלע כאיש שנראה על ידם". את הדברים אמר בתום הערכת מצב שקיים עם מפקד מרחב גליל, ניצב משנה ניר מריאש.   

  דוד חדד, תושב צפת, הוא אחד האנשים שהעיד באוזניי השוטרים במחוז הצפוני כי הבחין באנס הנמלט."ראיתי אותו כבר ביום ראשון, אבל לא הייתי בטוח שזה הוא", הוא מספר. "היום הבחנתי בו סמוך לכיכר המגינים בעיר העתיקה וקראתי למספר חברים שלי, שגם הם הבחינו בו. הוא היה לבוש בג'ינס וז'קט בצבע חום וכשהבחין בנו, התחיל במנוסה ונעלם. ברגע שהבנו שמדובר אכן בסלע, החלטנו להתלונן על כך במשטרה".

   

  דבר החיפושים התפשט עד מהרה בעיר, ונשים רבות בהן צעירות החלו לנקוט אמצעי זהירות. ענת, תושבת צפת סיפרה על תחושותיה: "זה מפחיד רק לראות את החיפושים בתל-אביב, אבל עכשיו לשמוע את הסירנות של המשטרה ולראות את המחסומים זה מגביר את החששות. אין ספק שמדובר באיש מסוכן ולכן אני נועלת את הדלת כל הזמן ובודקות מתי כדאי לצאת מהבית". 

   

   


  פורסם לראשונה 29/11/2006 13:55

   

  בהכנת הידיעה השתתפו חגי עינב, שרון רופא-אופיר ואבי כהן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות: משטרת מחוז תל אביב
  בני סלע. חיפושים אינטנסיביים
  באדיבות: משטרת מחוז תל אביב
  צילום: אביהו שפירא
  החיפושים אחר סלע בצפון
  צילום: אביהו שפירא
  צילום: אביהו שפירא
  מסוק מסייע בחיפושים
  צילום: אביהו שפירא
  מומלצים