שתף קטע נבחר

פחד ב"עולם המים" בארה"ב: לוויתן תקף עובד

את המופע הזה מאות הצופים שהגיעו לעולם המים בסן דייגו לא ישכחו: קאסטקה, לוויתן נקבה מסוג קטלן, גררה את עובד המקום אל מתחת למים ושיחררה אותו רק לאחר ששברה את רגלו. "הוא ניסה לעמוד ואז הבין שמשהו לא בסדר ברגלו. הוא היה לבן כסיד", סיפר אחד הצופים

מאות הצופים שהגיעו השבוע ליהנות ממופע מרהיב ב"עולם המים" של סן-דייגו, קליפורניה, זכו לחוויה לא נעימה כלל כאשר לנגד עיניהם תקף לוויתן ענק את אחד העובדים וכמעט הטביע אותו. האירוע התרחש במהלך אקט הסיום של המופע, במהלכו היה אמור הלוויתן להוציא את ראשו מעל המים, ולאפשר לעובד לקפוץ מאפו אל הבריכה.

 

עובדי עולם המים סיפרו לאחר המקרה כי מדובר בלוויתן נקבה מסוג קטלן, שמשקלו כ-2.5 טונות ואורכו כחמישה מטרים.  העובדים הוסיפו כי ללוויתן, שקיבל את השם קאסטקה, היסטוריה של תקיפות, שהראשונה בהם הייתה עוד בשנת 1993. לעובד המותקף, קן פטרס, יש כנראה מזל רע במיוחד, שכן הוא כבר ננשך בעבר על ידי קאסטקה, במהלך מופע בשנת 1999.          

 

לקראת סוף המופע עלתה קאסטקה אל פני המים וחיכתה שפטרס יטפס על אפה. אלא שכאשר פטרס התקרב, היא תפסה בפיה את אחת מרגליו ומשכה אותו אל מתחת לפני המים. כשהם שבו אל פני המים, ניסה פטרס להרגיע את קאסטקה על ידי ליטוף ומכות קלות על הגב, אבל היא חזרה ומשכה אותו אל תוך המים.

 

עובדי המקום החלו להשפריץ מים בבריכה, בניסיון לגרום לקאסטקה לעלות חזרה וכעבור שניות ארוכות היא אכן צצה החוצה ושיחררה את פטרס, ששחה אל שפת הבריכה. העובדים במקום מתחו מייד רשת בין הלוויתן לפטרס והוא יצא מן המים כשאחת מרגלי חליפת הצלילה שלו קרועה. "הוא ניסה לעמוד ואז הבין שמשהו לא בסדר ברגלו. הוא היה לבן כסיד", סיפר אחד הצופים. 

 

פטרס הובהל לבית חולים, שם אושפז עם שברים ברגלו השמאלית, אך מצב רוחו טוב. בעולם המים לא אמרו האם קאסטקה, שמופיע כבר שנים ארוכות, תמשיך ללהטט במים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
קאסטקה. תמשיך להופיע?
צילום: איי פי
מומלצים