שתף קטע נבחר

ביהמ"ש אישר הקמת פרויקט איקאה בראשל"צ

בית משפט השלום בראשון לציון דחה את בקשת המדינה לעצירת פרוייקט איקאה בראשל"צ, ובכך איפשר לברונפמן ופישר לבנות את מתחם הקניות הענק

זרוע הנדל"ן של איקאה ישראל, חברת אירוס הגלבוע שבשליטת מתיו ברונפמן (50%) ושלום פישר (50%), תוכל להקים את מתחם איקאה בראשון לציון.

 

בית משפט השלום בראשון לציון דחה היום (א') את בקשת המדינה לעצירת פרוייקט איקאה בראשל"צ, ופסק כי בקשת המדינה לעצור את עבודות הקמת פרוייקט איקאה במתחם מעויין שורק היא חסרת בסיס ואף נוהלה מצידה באופן בלתי ראוי.

 

לפני כחודשים וחצי הגישה המדינה לבית המשפט בקשה דחופה למתן צו להפסקת העבודות המתבצעות בפרוייקט בראשל"צ וצו נוסף למניעת פעולות שיאסור על השימוש במבנה למטרת מסחר.

 

בפברואר 2006 זכתה אירוס הגלבוע במכרז של מינהל מקרקעי ישראל לרכישת חטיבת קרקע בת 98 דונם בראשון לציון בתמורה ל-109.2 מיליון שקל (לא כולל מע"מ והוצאות פיתוח). התב"ע ייעדה את השטח לתעשייה, ובמקביל ביקשו באירוס הגלבוע היתר לשימוש חורג בקרקע ל-10 שנים מהוועדה המקומית לתכנון ובניה בראשון לציון, עד שתאושר תוכנית המייעדת את השטח לתעשייה, מסחר ובילוי.

 

המדינה טענה כי לא ראוי להוציא היתר לשימוש חורג כאשר היזמים מתכוונים להפעיל במקום מרכז מסחרי, ולכן ביקשה לעצור את בניית המתחם.

 

בית המשפט דחה את כל טענות המדינה תוך שהוא קובע כי היתר הבניה מכוחו פועלת אירוס הגלבוע ניתן כחוק, ואין בו כל פגם. בנוסף, חויבה המדינה לשלם הוצאות משפט לאירוס הגלבוע בסך של 40 אלף שקלים.

  

הסניף החדש של איקאה צפוי לעמוד על שטח של כ-50 דונם, כולל חניה. על יתרת השטח יוקם מתחם קניות.

 

בהנהלת איקאה מציינים כי הסניף בראשון לציון יפתח עד קיץ 2007. ההשקעה הצפויה בהקמת הסניף נאמדת בכ-60 מיליון שקל.  

 

לפני כשנה וחצי רכש ברונפמן את השליטה בקבוצת איקאה ישראל מידי האגודה השיתופית קו-אופ וקבוצת המשקיעים הקנדית. בנוסף, מחזיק ברונפמן במניות גרעין השליטה בבנק דיסקונט ושותף בשליטה ברשת השיווק רבוע-כחול, מפעילת חנויות מגה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי זליגר
מתיו ברונפמן, מבעלי איקאה ישראל
צילום: יוסי זליגר
צילום: חן מיקא
שלום פישר. שותף באירוס הגלבוע
צילום: חן מיקא
לקראת סניף חדש ברשל"צ
מומלצים